Zeeland PZC Scheldekwartier: slikken of stikken 'Herstaco blijft in Middelburg' CONTACTA.NL WALCHEREN 22 en 23 26 en 27 Huishoudens in www.z2.nl Rilland zonder gas almanak Bidet (2) Mozaïeken voor het Middengebied Donderdag 3 november 2011 Bouwcrisis was breekpunt gouden plan Zeeuws wier als dé groente van de toekomst Tip? walcheren@pzc.nl De gemeenteraad van Vlis- singen moet vanavond be slissen over verlies van 12,3 miljoen euro op het meest prestigieuze project van de stad: het Scheldekwartier. Het kan erom spannen vanavond in de Vlis- singse raadzaal. Maar ei genlijk ook niet: de raad kan niet anders dan een ver- door Maurits Sep lies nemen van twaalf miljoen eu ro. Dat is noodzakelijk om het pro ject weer vlot te trekken. En daar hangt de toekomst van Vlissingen weer van af Het Scheldekwartier is immers de impuls die de stad nodig heeft. Pakweg 1500 huizen, een brede school, een verzorgingshuis, een jachthaven, wat winkels, culturele voorzieningen - alles waar een stad behoefte aan heeft, komt op de plek waar ruim een eeuw sche pen zijn gebouwd. De metafoor die in Vlissingen al tijd werd gebruikt om het belang van de oude scheepswerf met zijn duizenden banen te duiden - als De Schelde niest, is Vlissingen ver kouden - blijkt ook bruikbaar om het belang van het Scheldekwar tier aan te geven. Als dat project slaagt, komt het met Vlissingen wel goed; maar mislukt het... Wo ningen zorgen voor mensen; men sen zijn klanten voor de winkels en voorzieningen; en die zorgen weer voor leefbaarheid en leven digheid. Niet voor niets was de vreugde groot toen de gemeente het Schel- deterrein in 2003 kon kopen. 'Vlis singen heeft goud in handen', juichten politici, projectontwikke laars en architecten. Het goud moet nog steeds worden omgesmolten in klinkende mun ten. Dat lukt kennelijk niet zonder eerst zelf een verlies te accepteren. De raad staat als het ware met de rug tegen de muur. Dat heeft een voordeel: het dwingt om vooruit te kijken. Wel zal ver antwoordelijk wethouder Piet Pol derman vanavond duidelijk moe ten maken dat de plannen die hij nu op tafel legt, reëel en haalbaar zijn. Dat eisen de politieke par tijen en daar hebben de inwoners recht op. pagina 22 en 23: bouwcrisis was breekpunt gouden plan BUTTINGE - Men is van Buttinge wel wat kleurrijk heid gewend, maar levensgrote mozaïeken fanta siebeesten dan weer niet. Ze worden door Miss Moza gemaakt aan de voor zijde van de Middellandse Zeetuin, of eigenlijk in de voortuin van buurman Gerrit die zo vriende lijk was de ruimte ter beschikking te stellen. De beelden, en de bolle zitbankjes, zijn voor de nieuwe brede school in het Vlissingse Middenge bied, die volgend schooljaar opent. Wim Uilen broek van de Zeetuin zorgt voor de sokkels en de kleivormen erboven, en Miss Moza versiert die met kleurrijke steentjes. En zo haalt Nieuw Bonedijke een stukje Gaudi binnen. foto Lex de Meester MMHBHII lllimill lull Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/mvr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, zo. en zo. om 18.00 uur netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen jaar 1 t/m 3 november 2011 L MIDDELBURG - Buizenhandel Her staco blijft in Middelburg. Verhui zing van Arnestein naar een ande re locatie is voor het bedrijf niet meer aan de orde. Sterker nog, het bedrijf bestudeert de aanleg van een eigen kade in Middelburg. Herstaco heeft tien hectare grond op Arnestein. Het bedrijf klopte in 2007 bij de gemeente aan omdat het bedrijf met ruimtegebrek kampte. De toenmalige wethou der Hannie Kool-Blokland stelde een verhuizing naar de Buitenha ven in Vlissingen voor. Zo zou er ruimte komen voor nieuwe bedrij vigheid op Arnestein. Volgens Hermsen heeft zijn bedrijf daarna nooit meer een serieus aanbod van de gemeente gekregen. „We hebben toen besloten ons pro bleem zelf op te lossen." Herstaco kocht eerst drie en later nog eens twee hectare in Vlissingen als 'bij terrein'. Hermsen heeft geen enke le behoefte om nog te praten over vertrek van Arnestein. Wethouder Johan Aalberts wil het boek Herstaco nog niet sluiten. De gemeente hecht nog altijd groot belang aan de verplaatsing en wil hierover in gesprek blijven. Bijko mend probleem is wel dat de Bui tenhaven ook in beeld is gekomen als locatie voor een nieuwe kazer ne voor de mariniers. Tip? redactie@pzc.nl RILLAND - Tientallen huishoudens aan de Adriaan Butijnweg in Ril land hebben gisteren bijna de hele dag te kampen gehad met een gas- storing. Rond negen uur ontstond een spontaan defect in een gaslei ding, waardoor een kleine veertig huishoudens zonder gas kwamen te zitten. Monteurs van energiebe drijf Delta hadden het euvel aan de Rillandse leiding gisteren rond half vijf weer verholpen. De oor zaak van de storing is niet bekend. Dat dit hoekje nog altijd zeer goed wordt gelezen, bleek gisteren maar weer eens. De almanak over de fiets met bidet lokte honderden reacties uit. Het ging over een advertentie op in ternet, waarin een racefiets met bi det (waar uiteraard bidon was be doeld) werd aangeboden. De schrijver van de almanak dacht er een leuke draai aan te geven door te stellen dat een bidet op je fiets wel handig is, want dan hoefje als race fietser onderweg niet te stoppen om je behoefte te doen. Zich op dat mo ment even niet realiserend dat een bi det natuurlijk niet voor dat doelein de is bedoeld. „Het zal thuis bij die schrijver wel een zooitje zijn, je behoefte doen in een bidet", luidde één van de bijde hante reacties. Dat kan bij deze ge lijk worden ontzenuwd. Dat doet hij namelijk altijd keurig in een bidon. 15.000 m2 beursvloer/r Superbus van Wubbo Ockels//Workshops met bekende sprekers - J /^Grootste netwerk borrel van Nederland Gratis Segway rijden u A Registreer je gratis als bezoeker op www.contacta.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21