Kerncentrale kan veiliger h u Acteur Rijk de Gooyer overleden Kabel box kapot Nieuwe Zeeuw in Quote 500 Op de foto met Jan Smit Bijlage UitGids ZEEUWSE boekenprijs Black Mamba trekt eindsprint 14 28 en 29 STRESSTEST Borssele voldoet ruimschoots aan normen tilburg - Een menselijke fout heeft het ongeval in het Tilburgse zwembad Reeshof veroorzaakt, zegt burgemeester Peter Noorda- nus. Een baby van vijf maanden overleed gisteren aan verwondin gen die ze dinsdag opliep toen ge luidsboxen van het plafond vielen. In april was al geconstateerd dat de kabel waaraan de geluidsboxen hingen vervangen moest worden. amsterdam - De acteur Rijk de Gooyer is gisteren op 85-jarige leef tijd thuis in zijn woning in Amster dam in zijn slaap overleden. De ac teur leed aan alvleesklierkanker. De Gooyer vormde in de jaren '50 een komiekenduo met lohnny Kraaijkamp. Bij de Avro kreeg het duo zijn eigen tv-show. Later maakte hij als acteur furore in speelfilms als Soldaat van Oranje, De Avonden en Hoogste Tijd. In de jaren '90 was hij vooral te zien op tv, in de Vara-serie In Voor- en Tegenspoed. Ook is hij bekend van reclamespotjes als Foutje, bedankt (Reaal). De acteur kreeg onder meer een Gouden Kalf voor zijn gehele oeuvre en een Gouden Kalf voor beste acteur in de film Hoogste tijd. Dat laatste beeldje gooide hij destijds uit een taxi, omdat hij er geen waarde aan hechtte. pagina 12 en 13: een Rijk armer Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088- 013 99 10 1688 555530! door Ben Jansen borssele - De veiligheid van de kerncentrale Borssele valt te verbe teren. Dat is een van de uitkom sten van de stresstest die medewer kers van de centrale hebben uitge voerd. Bij het onderzoek is gebleken dat de kerncentrale ruimschoots aan de eisen voldoet die in de vergun ningen zijn gesteld. In veel opzich ten is de fabriek voor atoom- stroom veiliger. De centrale kan een aardbeving aan die twee keer zo zwaar is als waarmee bij de bouw rekening is gehouden. Een waterstand van NAP +8,55 meter (in 1953 bereikte het water bij Bors sele een hoogte van NAP +4,70 me ter) hoeft geen probleem te zijn. Bij de presentatie van de resulta ten legde hoofd kerncentrale Jan van Cappelle uit dat het nucleaire stroomopwekkingsbedrijf nog vei liger te maken is. De daarvoor te nemen maateregelen variëren van de aanschaf van extra hulpmidde len tot nadere studies naar aanpas singen van de centrale. De stresstest wordt nu beoordeeld door de Kernfysische Dienst. In de eerste helft van 2012 toetsen alle nucleaire toezichthouders in de EU de stresstests van de 143 kern centrales in de unie. pagina 2 en 3: andere kijk op kerncentrale pagina 3: Commentaar middelburg - In de strijd om de PZC-publieksprijs trekt koploper Black Mamba een eindsprintje. Met 1160 stemmen neemt het jon- gerenboek afstand van Stae m'n bo- venmusse goed? (1029 stemmen). De PZC-publieksprijs wordt vrij dag uitgereikt. Dan wordt ook de winnaar van de Zeeuwse Boeken prijs bekendgemaakt. Stand van de PZC-Publieksprijs: 1 Black Mamba (it6o stemmen) 2 Stae m'n bovenmusse goed? (1029) 3 De Sterke van Saeftinghe (537) 4 Hart voor Erremu (510) 5 Schelmen van de Schelde (327) www.pzc.nl/boekenprijs middelburg - Bedrijvendokter Wim de Pundert is volgens het tijdschrift Quote de op één na rijk ste Zeeuw. Hij staat op nummer 66 in de Quote 500, met een ver mogen van 400 miljoen euro. De Pundert verhuisde van Brabant naar Zeeland en stootte aardappel- industrieel Kees Meijer (110 mil joen) uit de Zeeuwse top drie. De rijkste inwoners van Zeeland zijn Piet en Coco Vroon van de gelijk namige rederij uit Breskens. Zij staan op de negentiende plaats in de ranglijst met 1,1 miljard euro. Recreatieondernemer Henk van Koeveringe (115 miljoen) is de der de Zeeuw, op nummer 256. nKSfrrtTTTM*— Stresstest is een wassen neus reageer op www.pzc.nl MIDDELBURG - Vele fans, zoals Leonie Huige uit Kloosterzande, wilden gisteren op de foto met, of een handtekening van Jan Smit. Dat kon in de Middelburgse vestiging van de Mediamarkt. Hon derden fans, jong en oud, wilden hem wel eens van dichtbij zien. En dat allemaal als promotie voor zijn nieuwe album '15 jaar hits'. Wie hoopte op een optreden, kwam bedrogen uit, maar hand tekeningen werden gul en met een grote glim lach uitgedeeld. En natuurlijk was via de luidspre kers in de winkel de ene na de andere hit van Jan Smit te horen. foto Marcelle Davidse zie video op www.pzc.nl/video reacties: 447 Grieken hebben recht op referendum mmmmm 33% Tijd voor nieuwe uitdaging Koor A58 WALCHEREN HIWIIi IIHmWIBIIIil1 i'l 'HlilB1 Zacht najaarsweer, DNB wil dat huizenbezitters meer gaan aflossen DONDERDAG 3 november 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 263 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 Ajax heeft geen kind f 4 .Jfe aan Dinamo Zagreb

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1