buitenland9 Syrië akkoord met Arabische Liga Supersnel Internet tot wel 120 Mbit/s Boeing maakt buiklanding VOLKSOPSTAND Overeenstemming over routekaart voor vrede Chinese hackers slaan Kenia onderzoekt toe bij bedrijven VS slachtoffers Somalië Atambajev: basis VS Kirgizië moet dicht Aanslagpleger Hitier krijgt monument woensdag 2 november 2011 WARSCHAU - Een Boeing 767 van de Poolse luchtvaartmaatschappij LOT uit Newark (VS) met 231 mensen aan boord heeft gisteren een geslaagde buiklanding gemaakt op de luchthaven van Warschau. De piloot ontdekte vlak voor de geplande lan ding dat het landingsgestel niet wilde uitklap pen. Na ongeveer een uur te hebben rondge cirkeld en overtollige brandstof te hebben ge loosd zette de piloot de noodlanding in. De brandweer had schuim op de landingsbaan ge spoten. Bij de landing spatten vonken van de motoren, maar beginnende brandjes werden snel geblust. De passagiers verlieten het toe stel meteen nadat het tot stilstand was geko men. Volgens LOT-president Maciej Pirog waren de passagiers door de bemanning goed voorbe reid en brak er geen paniek uit. Hij prees de twee piloten voor de 'perfecte noodlanding', waarbij niemand gewond raakte. Buiklandin gen lopen niet altijd goed af. De luchthaven van Warschau werd na het incident voor meer dere uren gesloten. foto AP Arabische Liga wil terugtrek king leger uit de steden en dia loog met de oppositie. Onbekend is op welke eisen Assad ingaat. VN denkt dat Syrië in het ver leden probeerde een kernwa pen te maken. DAMASCUS - Een commissie van de Arabische Liga die een einde probeert te maken aan het geweld in Syrië, heeft overeenstemming bereikt met de Syrische autoritei ten over een 'routekaart' naar vre de. Dit hebben Syrische staatsme dia gistermiddag bevestigd. De commissie besprak zondag met Syrische functionarissen in Qatar een routekaart die moet leiden tot een einde aan het bloedvergieten in dat land. De Arabische Liga zou naar verluidt onder meer hebben voorgesteld om de militairen uit Syrische steden terug te trekken en een dialoog tussen de regering in Damascus en de oppositie te be ginnen. Bij de protesten tegen het regime van president Bashar al-Assad, die in februari begonnen, zijn volgens de Verenigde Naties al meer dan 3.000 doden gevallen. De Verenigde Nateis maakten giste ren bekend dat het Syrische regi me mogelijk heeft samengewerkt met A.Q. Khan, de ontwerper van de Pakistaanse atoombom, om zo kernwapens te kunnen fabriceren. Onderzoekers van het Internatio naal Atoomenergieagentschap van de VN (IAEA) ontdekten onlangs een voorheen onbekend complex dat tot in detail overeenkomt met het ontwerp voor een uraniumver rijkingsinstallatie die in Libië werd gebouwd toen Muammar Kaddafi met behulp van Khan kernwapens probeerde te maken. De VN-onderzoekers hebben daar naast correspondentie uit 1998 in handen gekregen tussen Khan en Muhidin Issa, voormalig ondermi nister van Onderwijs. Issa stelt daarin voor op wetenschappelijk gebied samen te werken en geeft aan de laboratoria van Khan te wil len bezoeken. Het complex, in de stad Al-Hasa- kah, lijkt nu een katoenweverij te zijn en de onderzoekers hebben geen tekenen gevonden dat het ooit is gebruikt voor de productie van kernwapens. Syrië wilde niet op het onderzoek reageren. Het heeft herhaalde malen ontkend dat het kernwapens wil ontwikke len. Vermoed wordt dat Syrië nooit erg dicht bij de ontwikke ling van een kernbom is geweest en er zijn ook geen aanwijzingen dat Damascus momenteel een ge heim kernprogramma heeft. WASHINGTON NAIROBI Hackers hebben de afgelopen maanden zeker 48 chemische en defensiebedrijven in de Verenigde Staten aangevallen. De cyberaanval- len zijn vanuit China opgezet, al dus beveiligingsbedrijf Symantec gisteren: „Het doel van de aanval len was waarschijnlijk industriële spionage, het verzamelen van intel lectuele eigendommen om een con currentievoordeel te behalen." BISJKEK Almazbek Atambajev, de winnaar van de recente presidentsverkiezin gen in Kirgizë, wil de Amerikaanse luchtmachtbasis in zijn land weg hebben. Volgens Atambajev kan zijn land door de basis een doelwit vormen voor vijanden van de VS. De Amerikaanse basis fungeert als logistiek steunpunt voor de Ameri kaanse troepen in Afghanistan. De Keniaanse premier Raila Odin- ga laat de dood van vijf burgers als gevolg van de Keniaanse inval in Somalië onderzoeken. Het Keniaan se leger geeft toe een luchtaanval op een munitietransport te hebben uitgevoerd, maar schrijft de doden toe aan Al-Shabab. Een brandende vrachtwagen zou een vluchtelin genkamp zijn binnengereden, waar het voertuig explodeerde. BERLIJN In Berlijn is een monument opge richt voor Georg Eiser, die in 1939 vergeefs probeerde de Duitse dicta tor Adolf Hitier te vermoorden. Hit- Ier overleefde de bomaanslag in München omdat hij enkele minu ten voor de explosie uit de bierhal vertrok. Eiser werd na jaren hechte nis in 1945 in een concentratie kamp vermoord. Supersnel en betrouwbaar internet met Alles-in-1 van Ziggo. Tot wel 120 Mbit/s, en dat is wel 5x sneller dan ADSL. Nu met gratis draadloos Wi-Fi modem. Bel direct 0900-0730 (lokaal tarief) voor meer informatie of ga naar ziggo.nl/downloadstation.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9