Zealand PZC Verbazing over ambtelijke uitspraken W Bidet CONTACTA.NL (m W' SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 26 en 27 BRUINISSE Uitbreiding van activiteiten Vluchthaven kan omwonenden verjagen Lichten onder de loep door Veilig Verkeer Nederland Politie zoekt www.z2.nl baasje rammen almanak Veel passen en meten tussen plein en poorten Zierikzee 21 Woensdag 2 november 2011 'Mijn kind, trouw nooit een bakker' Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl wmmtmsma, door Melita Lanting ZIERIKZEE - Er is geen garantie dat de bewoners van buurtschap Zijpe bij Bruinisse daar kunnen blijven wonen. Die boodschap kregen de bewoners van Zijpe onlangs te ho ren van ambtenaren. Dit leidde tot verbazing bij raadsleden. Volgens de medewerkers van de gemeente kan wonen in het ge bied bij de Vluchthaven van Brui nisse straks wel eens onmogelijk worden. Het college Wil graag de activiteiten in de haven uitbrei den. Er liggen 'economische kan sen op het gebied van stimulering van de binnenvaart'. Als er meer activiteiten komen neemt de mi lieuhinder toe en komen de hui zen binnen 'milieuzones' te lig gen. De mededeling van de ambte naren staat echter op gespannen voet met de intentie van een op dracht die de gemeenteraad heeft gegeven aan het college van B en W. De raad heeft gevraagd om te onderzoeken hoe wonen en wer ken naast elkaar kunnen blijven bestaan rond de Vluchthaven. De gemeenteraad vindt dat het col lege te ambitieus is en minder moet inzetten op bedrijven die mi lieuhinder veroorzaken. Die hin der belemmert niet alleen wonen in Zijpe, maar ook de nieuwbouw in Riekusweel. Daarom is ge vraagd om een onderzoek. Dat de ambtenaren vervolgens toch aan de bewoners mededelen dat de woonfunctie misschien ver dwijnt heeft tot grote verbazing ge leid bij verschillende raadsfracties. „Dat is nieuw voor mij", zegt Dick Meulblok (WD). „De woonfunc tie er misschien uithalen kan niet zonder dat daar een besluit van de raad over ligt. Dit is heel onhan dig", zegt Robbert Lievense (LSD). Gisteren stond het gevraagde on derzoek op de agenda van de weke lijkse vergadering van B en W, maar het besluit is om onbekende redenen uitgesteld. B&Bgssaagaiimiiiiiiiiriiiii—■mwiitii' i in NIEUWERKERK - Na één dag fïetscontroles door Veilig Verkeer Nederland op negen Schouwen-Duivelandse basisscholen lijkt het erop of er meer fietsen door de keuring gaan komen dan vorig jaar. Al valt er nog niets defi nitiefs te zeggen. Gedurende de rest van de week komen de leerlingen uit de groepen 5 en 6 van de overige scholen aan bod; in totaal gaat het om 750 fietsen. „Vooral om mensen attent te maken op het belang van verlichting nu het weer vroeg donker is", zegt WN-man Dig Vleugel. Met Nico Stamperius, Huib de Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. tfm vr. om io.oo, 16.00 en 22.00 uur za. en zo. om 18.00 uur Valk en Jan Steens trekt hij deze week het ei land rond. Op de foto wordt de fiets van Mei- ke van obs Duiveland uit Nieuwerkerk gecon troleerd. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl SINT KRUIS - De politie is op zoek naar de eigenaar(s) van twee ram men die op 23 oktober van dit jaar tussen een aantal andere schapen werden aangetroffen in een wei land aan de Sint Pietersdijk in Sint Kruis. De eigenaar kon zowel door de politie als de AID tot nu toe niet worden achterhaald. De poli tie hoopt aan de hand van de oor merken van de dieren meer te we ten te komen. Tips kunnen wor den gemeld via tel 0900-8844. Wie regelmatig verkoopsites als Marktplaats.nl afstruint, komt soms curieuze advertenties tegen. Zo was die man uit Goes op zoek naar een mooie racefiets voor een leuk prijsje. Na zich een poosje in het aanbod ver diept te hebben, kwam daar ineens een wel heel bijzonderefiets tevoor schijn. 'Te koop: mooie fiets incl. bi det. Ziet er prima uit', luidde de wer vende tekst. De aspirant-koper krabde zich eens op het achterhoofd. Een fiets met bidon, daar had hij wel van gehoord. Maar met een bidet? Dat was een no viteit. Het kon niet anders: de verkopende partij was zijn tijd ver vooruit. Want racefietsers houden van snel- snelsnel en dan is het natuurlijk wel handig als je onderweg niet hoeft te stoppen, maar al fietsend je behoefte kunt doen. r netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen jaar 1 t/m 3 november 2011 15.000 m2 beursvloer//Superbus van Wubbo Ockels//Workshops met bekende sprekers //Grootste netwerk borrel van Nederland Gratis Segway rijden Registreer je gratis als bezoeker op www.contacta.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53