241 zeeland Partijen rekenen aan gezondheidscentrum Buutreedners Hulst blijven bij vijf uitvoeringen Hulstenaar loopt Aids marathon in Kenia Elmer Sonnevijlle cum laude geslaagd Verlate wandeltocht in kader Halloween Businessborrel met spreker in De Jonkheer Atlantik Frigo kan woensdag 2 november 2011 mvmmrmmmit wamtmsem&msmB&sik ITMUrilllll HULST - Vanwege het succes van het afgelopen jaar zal het komen de Hulster Buutreednersfestival ook weer bestaan uit vijf uitvoerin gen. De zaterdag-matinee stond vorig jaar op het program vanwege het 44-jarig bestaan van carnavalsvere niging AHC De Vossen. „Aange zien de vijf voorstellingen binnen een week waren uitverkocht en het ons als buutreedners niet té zwaar was gevallen, hebben we be sloten opnieuw vijf uitvoeringen te verzorgen", zegt Evert Verwer van het buutbestuur. De uitvoerin gen zijn in Den Dullaert op vrij dag 10 februari (20.00 uur), zater dag 11 februari (14.00 uur en 20.00 uur) en zondag 12 februari (14.00 uur en 20.00 uur). De kaartver koop begint op 11 november. Via internet (www.hulsterbuut.nl) om precies 00.00 uur en bij Den Dul laert vanaf 11.00 uur. Per persoon kunnen maximaal vier kaarten (a 13,50 euro) worden besteld. door Eugène Verstraeten KLOOSTERZANDE - Het idee om het dorpshart van Kloosterzande een flinke oppepper te geven met de bouw van een gezondheidscen trum nabij het Hof te Zandeplein zit in een beslissende fase. Alle be trokkenen zijn nu met de resulta ten van een globale haalbaarheids studie voor overleg naar hun achter ban of ze wel of niet in het project willen stappen. „Dat moet dan mogelijk resulteren in een intentieverklaring", zeggen de wethouders Frank van Dries- sche en Diana van Damme Fassae- rt van de gemeente Hulst. „De wens is er wel, maar iedereen moet zich nog wel definitief uitspreken." In het gezondheidscentrum zou dan een huisartsenpraktijk komen, fysiotherapie en een apotheek. Ook ZorgSaam en Curamus heb ben interesse. Woonzorgcentrum St. Antonius is sterk verouderd. Nieuwbouw op de huidige locatie aan de Groenendijk zou kunnen, maar Curamus heeft ook belangstel ling om aan te sluiten bij het ge zondheidscentrum. Woongoed gaat dan de nieuwe zorgapparte- menten bouwen en verhuren, ter wijl Curamus de zorg levert. Het gezondheidscentrum maakt deel uit van het bestemmingsplan Kloosterzande Oost. Dat plan da teert al van 2004 en voorziet in eer ste aanleg in de bouw van 74 wo ningen aan de noordzijde van het plan. Van Damme: „Daarmee krijgt Kloosterzande een enorme kwali teitsimpuls. De oude bedrijfsgebou wen, zoals de melkfabriek en gla zen kassen, staan er al jaren te ver pauperen." Tegen het bestemmingsplan is be zwaar gemaakt door bewoner Alex van Kampen en de Bond Heem schut. Die vinden dat de bouw van in totaal zo'n 200 huizen te veel is. Van Damme: „Die cijfers zijn ooit in het begin eens genoemd, maar zijn al lang niet meer actueel. Zeker niet als er straks ook nog een ge zondheidscentrum komt. Mis schien wordt er veel gebouwd, maar de projectontwikkelaar ziet blijkbaar nog steeds brood in die 74 woningen. Hij heeft daar ook al flink in geïnvesteerd met de aan koop van de terreinen." Meer dan die 74 woningen in het gebied kun nen overigens pas gebouwd wor den na uitdrukkelijke toestemming van de gemeente. WESTDORPE - Via een speciale actie van de Internationale Transport Fe deratie (ITF) zijn de Kroatische zee lui op het koelschip Atlantik Frigo een tijdje geleden nog aan gasolie geholpen. Tweeëntwintig man zaten KISUMU/HULST Hulstenaar Dirk van Bunder loopt op Wereld Aidsdag (1 december) de World Aids Marathon in Kisu- mu, Kenia. Het parcours is allesbe halve vlak en december is zowat de warmste maand in Kenia. Van Bunder (bestuurslid van de Hulster hulpstichting SBNN) laat zich spon soren per kilometer om het aids- programma van SBNN te financie ren. Meer info: www.sbnn.nl. TERNEUZEN Elmer Sonnevijlle uit Terneuzen heeft aan de Universiteit van Am sterdam cum laude de mastertitel Business Economics behaald. De ti tel van zijn scriptie: Returns to Education for Entrepreneurs and Employees. Eerder behaalde hij zijn bachelor in Utrecht Hij volgde het voortgezet onderwijs op scho lengemeenschap De Rede. SINT-JANSTEEN De ouderraad van basisschool Ing- helosenberghe in Sint-Jansteen houdt vrijdag een verlate Hallo- ween-wandeltocht. Deelnemers (ouders en kinderen) vertrekken tussen 19.00 en 20.00 uur vanaf de speelplaats van de ba sisschool. Onderweg wacht de Halloween- wandelaars een aantal griezelige spelletjes. HULST In café De Jonkheer in Hulst wordt vanavond de maandelijkse busi nessborrel gehouden. De bijeen komst begint om 17.30 uur. Spreker Erik van den Bergen van Arcadis komt vertellen over De Nieuwe Bierkaai. Bezoekers kunnen ook voor 7,50 euro mee-eten. Vooraf aanmelden bij Rob Mulder via: info@dejonkvrouw.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48