221 zeeland Ondernemers akkoord 'We geven niet alleen zorg, maar doen meer' Detector kosmische straling op dak De Rede Bidet INVESTERINGEN Via het nieuwe fonds investeren alle ondernemers in de binnenstad in een 'actief, aantrekkelijk, schoon en veilig winkelcentrum'. Het geld wordt geïnd door de gemeente. Hoofdletsel bij verkeersongeval bij Craauw almanak Politie op zoek naar eigenaar twee rammen jeste zorg thuis! woensdag 2 november 2011 fBXSfSSSiS&3X0SBSSS81S& door Wout Bareman Daniëlla Verwilligen en Bernadiene Vasse van het tweede Zeeuws-Vlaamse Buurtzorg-team in de gemeente Hulst. foto Mark Neelemans door Harmen van der Werf hulst - Buurtzorg, de kleinschali ge zorgverlener met door het hele land zelfstandig werkende teams, heeft er na Terneuzen een tweede vestiging bij in Zeeuws-Vlaande- ren, in de gemeente Hulst. Zieken verzorgende Daniëlla Verwilligen en verpleegkundige Bernadiene Vasse namen het initiatief en twee collega's komen er op korte ter mijn bij. Vijf jaar geleden is Buurtzorg be gonnen in Almelo, met de uit Vo gelwaarde afkomstige ]os de Blok als inspirator. Hij wilde een alter natief bieden voor de grote zorgin stellingen waar volgens hem zowel verzorgenden als hulpvragers zich minder thuis voelen. Daniëlla en Bernadiene: „Nu zijn er al 380 teams actief door heel Nederland. Zij zijn er allemaal gekomen. Wij zullen zeker ook slagen." Bernadiene en Daniëlla werkten al- MEEST GELEZEN 1Politie zit met twee rammen 2. Meer Belgen naar de regio 3. Slagbomen op parkeerterrein 12 Elke weekdag om 10.00, 16.00 en 22.00 uur het Zeeuwse nieuws in twee minuten op www.z2.nl TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto lebei als zelfstandige zonder perso neel (zzp'er) bij PrivaZorg dat hen aanstuurde. Ze zijn bij Buurtzorg 'eigen baas'. Ze doen in principe al les zelf: promotie, klanten beoorde len op hun zorgvraag (indiceren), roosters maken en bijscholingen re gelen. Ze hebben vooral via de computer contact met Buurtzorg landelijk. „Wij kunnen onze aan dacht volledig op onze klanten richten. Daarbij gaat het ons niet alleen om de verzorging op zich, maar ook hoe mensen zich voelen, hoe ze het thuis stellen. We geven niet alleen zorg, maar doen alles wat ermee samenhangt en hou den bijvoorbeeld contact met huis artsen." Buurtzorg Hulst, gevestigd boven de VW, opent vrijdag 25 novem ber officieel de deuren van 17.00 tot 19.00 uur. los de Blok is voor deze 'thuiswedstrijd' uitgenodigd. Info: hulst@>buurtzorgnederland. com of 06-51921502. graauw - Op de T-splitsing Wil lem Hendrikstraat/Middelweg bij Graauw vond maandagochtend een aanrijding plaats waarbij een 41-jarige man uit de gemeente Hulst hoofd- en neksletsel opliep. De man sloeg op de splitsing links af de Middelweg op en kwam daar bij op de andere weghelft terecht. Daar kwam vanuit tegenoverge stelde richting een 32-jarige man uit Postel in een bestelauto aanrij den, die een botsing niet kon voor komen. De 41-jarige man is per ambulance naar een ziekenhuis in Gent ge bracht. De 32-jarige man bleef on gedeerd. Tip? redactie@pzc.nl Wie regelmatig verkoopsites als Marktplaats.nl afstruint, komt soms curieuze advertenties tegen. Zo was die man uit Goes op zoek naar een mooie racefiets voor een leuk prijsje. Na zich een poosje in het aanbod ver diept te hebben, kwam daar ineens een wel heel bijzondere fiets tevoor schijn. 'Te koop: mooie fiets incl. bi det. Ziet er prima uit', luidde de wer vende tekst. De aspirant-koper krab de zich eens op het achterhoofd. Een fiets met bidon, daar had hij wel van gehoord. Maar met bidet? Dat was een noviteit. Het kon niet anders: de verkopende partij was zijn tijd ver vooruit. Want racefietsers houden van snel en dan is het handig als je onderweg niet hoeft te stoppen, maarfietsend je behoefte kunt doen. Ondanks het feit dat alles er op wees dat het nu wél goed zou komen met de uitslag, was het voor interim-voorzitter Wim Rouw van ondernemersvereniging City Terneuzen, gistermiddag in de Grote Kerk in de Noordstraat in Terneuzen, tóch even spannend. Maar hij kan op twee oren slapen: het Ondernemersfonds Bizzy in Terneuzen kan op 1 januari 2012 van start. Van de 168 uitgezette stembiljetten, werden er 122 inge vuld weer ingeleverd. Uitslag: 95 voor en 27 tegen. Niet eens met de hakken over de sloot, want voor goedkeuring waren 84 stemmen nodig. Rouw had vooraf gewaarschuwd: „Komt het fonds er niet, dan is het over en uit en kunnen we, zeker op promotioneel gebied, niets meer voor de binnenstad van Ter neuzen doen." Er is dit jaar bij voorbeeld nauwelijks nog geld in kas voor kerstbomen in het winkel centrum, laat staan voor feestver lichting enzo. Een gevolg van het feit dat van de ruim 150 onderne mers in de Nieuwstraat en Noord- straat (met zijstraten) en op de Markt nauwelijks 30 City-leden een financiële bijdrage leverden, variërend van 750 euro tot pakweg een tientje of vijf Met het fonds draagt straks ieder een verplicht eenzelfde bedrag bij: 400 euro. Vorig jaar nog ketste een eerste stemming over zo'n fonds af Er schortte nogal wat aan de voor bereidingen en de informatiever strekking. Wim Rouw: „Ik denk wel dat we het nu heel gedegen hebben aangepakt. Bestuursleden hebben de ondernemers persoon lijk benaderd, uitgebreid geïnfor meerd en - heel belangrijk als het ging om notoire tegenstanders - mensen alsnog over de streep ge trokken." Met de opbrengst van zo'n 70.000 euro gaat Bizzy (City wordt straks opgeheven) leuke dingen doen. Rouw: „Alles ter meerdere glorie van een actief, aantrekkelijk, schoon en veilig winkelcentrum. Een prioriteitenlijstje hebben we nog niet - dat gaan we in samen spraak met de ondernemers opstel len - maar promotie van de stad zal ongetwijfeld een uiterst belang rijke plaats innemen. Tot nu toe moesten we zelfs schrapen om een kleine advertentie in bijvoor beeld de Badkoerier te plaatsen. Dat is voorbij. We kunnen nu op een volwassenen manier van start." En dat is volgens hem hard nodig ook, gezien de constatering van onderzoekers van de Kamer van Koophandel dat Terneuzen hard moet werken om zich als re gionaal koopcentrum te profile ren, de leegstand te lijf te gaan en het kooptoerisme te stimuleren. Rouw, tevreden nippend aan een glas champagne: „Daar hebben we nu een mooi budget voor." De uitslag is bekend. Van links naar rechts: interim-voorzitter Wim Rouw van City, ambtenaar Marijke Broeckaert, bestuurslid Mien Wijffels, notaris Looff en bestuurslid Marco de Feijter in de Grote Kerk. door Raymond de Frel terneuzen - Op het dak van scho lengemeenschap De Rede in Ter neuzen is gisteren een detector ge plaatst om kosmische straling te meten. De Rede doet mee aan het landelij ke project High School on Astrop hysics Research with Cosmics (HiSPARC), waarbij middelbare scholen samen met wetenschappe lijke instellingen een netwerk vor men om kosmische straling met extreem hoge energie te meten. Doel van het project is om een beeld te krijgen van de kosmische straling in Nederland. Op daken van middelbare scholen worden detectoren geplaatst om deze stra ling te 'vangen'. Drie eindexamen kandidaten (vwo en havo) van De Rede maakten de detector, met hulp van de Leidse Universiteit. De detector is verbonden met een centrale computer van een van de deelnemende wetenschappelijke instellingen. Met de installatie van de detector op het dak van De Re de wordt een blinde vlek (Zee land) in het landelijke netwerk in gevuld. „We doen minimaal drie jaar mee. De leerlingen kunnen de resultaten gebruiken voor een pro fielwerkstuk", aldus natuurkunde- docent Jack Sprenkels. sint kruis - De politie is op zoek naar de eigenaar(s) van twee ram men die op 23 oktober van dit jaar tussen een aantal andere schapen werden aangetroffen in een wei land aan de Sint Pietersdijk in Sint Kruis. De eigenaar kon zowel door de po litie als de AID tot nu toe niet wor den achterhaald. De politie hoopt aan de hand van de oormerken van de dieren meer te weten te ko men. De ene heeft UBR-nummer 2029261 en schaapnummer 0300. De ander heeft UBR-nummer 363709 en schaapnummer 6006. Tips kunnen worden gemeld via tel 0900-8844. loniijk en professioneel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46