Zeeland PZC Noodkreet toekomst bibliotheken Dudoks benzinestation in het nieuw aan Guido Gezeiiestraat 1,^-5 CONTACTA.NL Slagbomen op parking Jri^apnada^"jj ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 26 en 27 TEGEMOETKOMING Wethouder Sluis doet voorzichtige toezegging Woensdag 2 november 2011 Ondernemers akkoord met Investeringsfonds Bizzy i i mui i mimi www mimii iiiii ui iimwffiwi 21 'Mijn kind, trouw nooit een bakker' Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harmen van der Werf oostburg - De bibliotheken in de gemeente Sluis krijgen mogelijk fi nancieel meer lucht. Wethouder Jan Schaalje is bereid naar de huur te kijken die Bibliotheek Zeeuws- Vlaanderen moet betalen voor so ciaal-cultureel centrum Den Hoek zak in Oostburg. De voorzichtige tegemoetkoming van wethouder Schaalje komt op een moment dat de Raad van Toe zicht van Bibliotheek Zeeuws- Vlaanderen in een brief de nood klok heeft geluid over het biblio theekwezen in de gemeente Sluis. Volgens de Raad van Toezicht is er de laatste jaren in Sluis zoveel op de bibliotheken bezuinigd dat ze nauwelijks nog aan hun doelstellin gen kunnen voldoen. Investerin gen in nieuwe, digitale informatie dragers zijn amper mogelijk. Het laatste is vooral nodig om ook jon geren goed te kunnen blijven be dienen. In 2010 heeft de gemeente Sluis de bibliotheken met 100.000 euro ge kort, dit jaar nog eens met 25.000 euro. Inclusief alle kostenstijgin gen, zoals voor lonen, betekent dit volgens de Raad van Toezicht dat er 150.000 euro minder te beste den is aan het bibliotheekwerk. Deze bezuiniging is onder meer opgevangen door de uitleencentra in Aardenburg en Sluis op te hef fen. Alleen Oostburg en Breskens hebben nog een bibliotheekvesti ging- 1 Wethouder Schaalje laat in een reactie weten dat hij 'niet kan ont kennen dat er fors is gesneden in de bibliotheken'. Sluis geeft jaar lijks nog 460.000 euro subsidie. Daarvan vloeit echter 160.000 eu ro weer terug in de gemeentekas. De bibliotheek moet namelijk dat bedrag aan huur betalen voor Den Hoekzak. Dat is de Raad van Toe zicht een doom in het oog. Schaal je heeft daar begrip voor. „Op deze manier blijft er wel erg weinig over. Ik heb daarom toegezegd nog MNIilll—IWii1 1 Hi in 11 li III 'i1 I—ffiMiiHWWWllfHWi'lHJIWH»lil eens naar de huur te zullen kij ken." Voorzitter Frank Lafort van de Raad van Toezicht juicht dit toe, maar Sluis moet volgens hem vóór alles een toekomstvisie op de bibli otheken maken. „Hulst heeft zo'n visie. Dat werkt veel beter. Je weet dan welke kant we samen op wil len. In onze regio is bijvoorbeeld sprake van een forse taalachter stand bij de jeugd en laaggeletterd- heid bij volwassenen. Daar moe ten we iets aan doen." I V ffirr netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen jaar' 1 t/m 3 november 2011 15.000 m2 beursvloer/'Superbus van Wubbo Ockels// Workshops met bekende sprekers V //Grootste netwerk borrel van Nederland W# Gratis Segway rijden JUT Registreer je gratis als bezoeker op www.contacta.nl Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Q www.z2.nl terneuzen - Bezoekers van de woonboulevard op de Kenne- dylaan in Temeuzen zijn vanaf za terdag een ergernis armer. En lang- parkeerders die er hun wagens on der werktijd gratis stalden een 'probleem' rijker. Omdat bezoekers van Naeye-Ver- straten, Budget-Wonen, LeenBak- ker, Mikro Elektro en Gamma steeds vaker geen parkeerplaats meer hadden op het terrein voor de winkels, grepen de winkeliers in. Het parkeerterrein is immers bedoeld voor klanten en niet voor langparkeerders. Daarom is onlangs rond de par king een hekwerk geplaatst. Toe gang tot de parking is vanaf zater dag alleen nog maar mogelijk via automatische slagbomen. Die gaan bij entree vanzelf open, maar voor het verlaten van het terrein is een uitrijkaart nodig. Die is gratis verkrijgbaar bij de kas sa's van de winkels. cadzand-bao - Twee paarden zijn gistermiddag op het strand bij de Verdronken Zwarte Polder bij Cad- zand-Bad in drijfzand terechtgeko men. Eén paard wist zichzelf uit zijn benarde positie te bevrijden. Het tweede dier lukte dit ook via een plank die door de Sluise brand weer was neergelegd. Ter plaatse is eerder een paard in het drijfzand verzeild geraakt. Er worden (weer) waarschuwingsborden geplaatst. door Harmen van der Werf terneuzen - Dingena Tromp heeft haar droom verwezenlijkt. Gek als ze is van klassieke dingen uit de ja ren vijftig en zestig wilde ze per se een kantoor laten bouwen in stijl, in de stijl van een benzinestation zoals de Hilversumse architect Wil lem Dudok in 1953 ontwierp voor Esso. Het is gelukt. Haar makelaars- bedrijf Koopcoach is sinds twee weken aan de Guido Gezeiiestraat gevestigd in een replica van Du doks inmiddels monumentale ben zinestation. Voordat het zover was, is er heel wat water door de Westerschelde gestroomd. De erven Dudok, in de persoon van een achterkleinzoon, gaven vrij vlot toestemming voor gebruik van het ontwerp. De ge meente was wel redelijk enthou siast, maar zorgde ook voor vertra ging, onder meer omdat een sane ring ter plekke niet helemaal is vol tooid. Van 1961 tot 2000 stond er een echte benzinepomp, eerst van de familie Schipper-Jonkman en la ter van DPO, en in al die jaren raakte de grond vervuild. Die is grotendeels schoongemaakt, maar niet onder het wegdek van de Gui do Gezeiiestraat. Dat vond de ge meente Temeuzen in eerste instan tie bezwaarlijk. Dingena, sinds september 2008 ei genaresse van de bouwplek, hield ondanks alles vol. „Ik zet door, als ik iets in mijn kop heb." De offi ciële opening is voorjaar 2012 ge pland, als alles gereed is. „Hopelijk komt de achterkleinzoon van Du dok dan ook." Er zijn in Nederland nog twee ori ginele Dudok-benzinestations met het opvallende V-dak, in Gronin gen en Raamsdonkveer bij het vroegere automuseum. Terneuzen heeft er dus een aardige blikvanger bij. Dingena had er graag ook twee oude pompen weggezet, maar dan zou het te veel op een echt benzi nestation gaan lijken, vond de ge meente. Binnen staat overigens wel een pomp, een ouderwetse oranje van het merk Gulf „Een jonge knul in een Alfa Romeo in dezelfde oranje Gulf-kleur stopte hier laatst, speciaal vanwege die pomp. Zo krijgen we vaak heel leu ke reacties." foto Peter Nicolai foto Peter Nicolai Kantoor Koopcoach in stijl van Dudoks beroemde benzinestation; links Dingena Tromp bij Gulf-benzinepomp binnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45