t Apoel zorgt voor een nieuwe Klus Tiny Sanders nog lang niet af 281 sport Blessure De Bakker CHAMPIONS LEAGUE Apoel Nicosia is de verrassing in de Champions League. De ploeg uit Cyprus staat na de 2-1-zege op FC Porto op de drempel van de tweede ronde. Korfballers in halve finales tegen Taiwan Pakistaanse cricketers beschuldigd Coach All Blacks stapt op na WK-titel rugby Anjema en Grinham verder op WK squash Apoel Nicosia lijkt de eerste ploeg uit Cyprus te worden die overwin tert in de Champions League. De spelers van Apoel Nicosia vieren de 1-0 tegen FC Porto. woensdag 2 november 2011 —a—wwan—nemmnBinn in <ainma« SHAOXING De Nederlandse korfballers heb ben zich bij het WK in China verze kerd van een plaats in de halve fina les. Oranje won ook de tweede wedstrijd in de kwartfinalepoule. De ploeg van bondscoach Jan-Sjou- ke van den Bos versloeg Catalonië met 32-11. De titelverdediger was maandag te sterk voor Tsjechië. De tegenstander van Oranje in de halve finales is Taiwan. LONDEN De Pakistaanse cricketers Salman Butt en Mohammad Asif zijn in staat van beschuldiging gesteld van wege omkoping. Ze hadden zich la ten omkopen om in een oefenwed strijd tegen Engeland het spel te beïnvloeden. De internationale cricketfederatie heeft ze al voor vijf jaar geschorst. De rechter kan ze veroordelen tot een gevangenis straf van maximaal zeven jaar. AUCKLAND De rugbybond van Nieuw-Zeeland moet op zoek naar een opvolger voor bondscoach Graham Henry, onder wiens leiding de 'All Blacks' negen dagen geleden in eigen land wereldkampioen werden. Henry (65) legt zijn functie na bijna acht jaar neer. Nieuw-Zeeland was in de finale op zondag 23 oktober met 8-7 te sterk voor Frankrijk. ROTTERDAM Laurens Jan Anjema heeft zich in Rotterdam geplaatst voor de derde ronde van het WK. Hij versloeg de Indiër Saurav Ghosal met 3-1. Natalie Grinham speelde nog maar de eerste ronde. Daarin was ze te sterk voor de Ierse Aisling Blake: 11-511-3 11-9. Voor Orla Noom duurde het WK maar één ronde. De Hoofddorpse verloor met 3-0 van de Australi sche Kasey Brown. II— MHHIWWm IH'HWIlW'Mll l( I' I 1" I I'|IHM II1 CHARLOTTESVILLE - Thiemo de Bak ker heeft zich teruggetrokken uit het challengertoemooi in het Ame rikaanse Charlottesville. De Neder landse tennisser kampt met lichte rugklachten en geen risico wil ne men. De Bakker moest vorige week al opgeven bij het toernooi in Tiburon. Hij staakte in de ope ningsronde na de eerste set de strijd omdat hij last had van zijn lies. De Bakker trainde de afgelopen weken met zijn nieuwe coach Ivi- ca Ancic op de tennisacademie van Nick Bollettieri. De inwoner van Haarlem worstelt doorlopend met fysieke problemen. Hij is afge zakt naar de 221e plek op de we reldranglijst. De Bakker sloot 2010 nog af als nummer 43. Volgende week heeft hij het toernooi in Knoxville op zijn programma. door Rik Elfrink EINDHOVEN - PSV heeft afgelopen jaar afgerekend met de financiële bende van voorheen. Directeur Ti ny Sanders is echter nog niet klaar, PSV moet nog een slag maken. Jarenlang plaatste PSV zich moeite loos voor de Champions League, het lucratieve toernooi van de Ue- fa: Elk jaar incasseerde de club de jackpot van minimaal tien tot vijf tien miljoen euo die aan deelname is verbonden. De begroting steeg mee met de inkomsten uit de Champions League. Dubbeltjes werden niet omgedraaid, integen deel. Salarissen en kosten vlogen omhoog, auto's van allerlei func tionarissen werden groter en gro ter. Zowel binnen als buiten het veld: het kon niet op. De afgelopen drie jaar plaatste PSV zich onverhoopt niet voor het toernooi en werd pijnlijk duidelijk wat vorige directies financieel had den achtergelaten. Functionarissen die om sportieve redenen terecht bewierookt werden, maar de club desondanks met een gigantisch probleem hadden achtergelaten. Wat nou als PSV zich onverhoopt niet voor de Champions League zou plaatsen? Met die vraag is de nieuwe directeur Tiny Sanders sinds 2010 aan de slag gegaan. Sanders pakte flink door. Hij slaag de er met zijn uitgebreide netwerk in om de band met de gemeente Eindhoven, Philips, ASML, VDL en investeerders te versterken. Daarna zette hij dat ook nog in klinkende munt om: PSV mocht in 2011 liefst 86 miljoen euro inboe ken door verkoop van grond en achtergestelde leningen. Geld waar mee de club financieel gezond werd. Een dreigende surseance van betaling werd afgewend, ande re clubs in het betaalde voetbal zijn allemaal jaloers op de balans van PSV. Sanders haalde niet alleen extern geld op, ook intern werd een ein de gemaakt aan een ongezond uit gavenpatroon en dikdoenerij. De directeur regeert met ijzeren vuist, veertig actiepunten zijn opgesteld om te bezuinigen. Binnen de organisatie wordt acht miljoen euro per jaar geknepen. De helft moest komen uit spelers salarissen, de rest uit het niet voet ballende deel. Veertien banen en externe krachten verdwijnen, daar mee is de vier miljoen aan interne bezuinigingen niet geheel ver klaard. Het mes wordt bijvoor beeld ook gezet in de mediatak, lichtte Sanders toe. Daarmee is hij er nog niet, althans als je kijkt naar het uitgangspunt om PSV te laten draaien zonder CL-inkomsten. Een tekort van 20 miljoen euro per jaar wordt de ko mende twee jaar weliswaar terug gedrongen naar 5 miljoen, voor dat laatste bedrag moet nog een oplossing worden gevonden. San ders zoekt het onder meer in hoge re inkomsten via nieuwe projec ten. Voorlopig heeft PSV genoeg spek op de botten om kleine verlie zen te dragen, op termijn moet sprake zijn van een begrotings evenwicht. Zakelijk is Sanders zijn gewicht nu al in goud waard geweest, op spor tief vlak is het soms nog leren. De voetballerij is een wereld met ei gen mores, die zelfs Tiny Sanders niet kan veranderen. In de bedrijfs tak belandt veel op straat, Sanders kan daardoor soms uit balans ra ken en is ook in intermenselijke verhoudingen erg zakelijk. Door buiten zijn zakelijke netwerk meer bruggen te bouwen, zullen zijn verdiensten voor de club nog gro ter worden dan ze nu al zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44