Zeventig euro Reinier de Jonge huurwoning in Hemkenszana JJ zsee* zeeland 123 Jachthaven Hansweert definitief van de baan commentaar Klooster 3orsele houdt spreekuur over duurzaamheid Reken uit je win(s)t fïticcnDictefc woensdag 2 november 2011 De investering van ruim veertig mille in de huurwoning aan de Eendvogel straat in Heinkenszand betekent een huurverhoging van 70 euro per maand. Dat wordt gecompenseerd door een lagere energierekening. „Voor de energiezuinige huurwoning zoeken we bij voorkeur een gezin dat energiebewust is en graag in een eco-woning wil wonen. Het gezin hoeft echter niet superzuinig om te gaan met energie." X T 1 1 "■"""'V e gemeente Reimers- van zestig tot zeven tig arbeidsmigranten in 't Klooster van Rilland, ook al beschikt de nieuwe eigenaar van het voormalige hotel - De Jager Detachering - nog niet over een definitieve vergunning. Omwonenden hadden de ge meente gevraagd op te treden tegen de voortijdige huisves ting van - in dit geval - Portuge se seizoenskrachten. Het be sluit zit immers nog in procedu re en daartegen hebben buurt bewoners bezwaren ingediend. De gemeente had De lager ge waarschuwd: wacht met de huisvesting van arbeidsmigran ten in 't Klooster tot de defini tieve vergunning binnen is. De Jager Detacheringen negeerde dat advies. Het is dan ook vreemd dat het Reimerswaalse gemeentebestuur, dat zelf eerst waarschuwde, vervolgens niet ingrijpt. De indruk ontstaat zo dat Reimerswaal alleen oog heeft voor de huisvestingsno den van De Jager. Sterker nog: het wekt de schijn van partijdig heid en dat ondermijnt het ver trouwen in de gemeente. heinkenszand - De gemeente Bor- sele houdt elke tweede vrijdag van de maand een duurzaamheids- spreekuur. De eerste is vrijdag 18 november. Na het maken van een afspraak kunnen particulieren, bedrijven en organisaties met hun vragen op het gebied van duurzaamheid te recht. De gemeente beantwoordt vragen en informeert over techni sche mogelijkheden, subsidies, wet- en regelgeving en andere on derwerpen over duurzaamheid. Ga jij voor de titel 'het grootste rekenwonder van Nederland'? Van 10 oktober t/m 11 november kun jij jezelf een plek in de finale rekenen! Ga snel naar. www.bartjensrekendictee.nl en doe mee met het online rekendictee. Misschien strijd jij op 25 november in Zwolle tegen ruim 150 andere rekenaars voor de titel: 'Het grootste rekenwonder van Nederland door Luc Oggel HANSWEERT - Jachthavenontwikke ling bij Hansweert is 'nautisch niet verantwoord' en daarmee uitgeslo ten. Dat is gebleken uit onderzoek dat in opdracht van Rijkswater staat is uitgevoerd. Inwoners van het dorp zouden graag zien dat er een jachthaven wordt aangelegd. Zij hebben daar meerdere keren op aangedrongen, onder meer tijdens informatie avonden over het nieuwe, integra le bestemmingsplan voor Hans- weert. Rijkswaterstaat was altijd al terughoudend, maar nu is defini tief vast komen te staan dat een jachthaven niet haalbaar is. Uit het onderzoek is gebleken dat er 'zwaarwegende bezwaren' kleven aan zo'n voorziening. Die zou te veel negatieve effecten hebben op de veiligheid en vlotheid van het scheepvaartverkeer op de Wester- schelde. Rijkswaterstaat wordt steeds vaker benaderd om initiatieven voor jachthavenontwikkeling langs de Westerschelde te beoordelen. Alle plannen worden aan de hand van vier criteria gewogen, namelijk af stand van haventoegang tot de vaargeul, complexiteit van de om geving, de stroming en breedte van de hoofdvaargeul. Medewerkers van Geo-energie in Nieuwdorp boren een gat van 35 meter voor de warmtepompinstallatie. foto Willem Mieras WVoor een geselecteerd assortiment met de beste merken kantoorartikelen, kantoor machines en kantoormeubilair tegen concurrerende prijzen, betrouwbare en op u westslrate afgestemde voorraad, snelle leveringen uit orvtiiïooiGtmc.Au.i voorraad en een flexibele retourprocedure bent u bij Weststrate aan het juiste adres! Cartridges/toners/linten - Computersupplies Facilitaire producten - Opbergmiddelen - Papierwaren Schrijf-en tekenartikelen Kantoormachii Multifunctioneel printen en kopiëren - Documentstromen digitaliseren Grafische oplossingen - Kostenbeheersing -Kantoorn Kantoorefficiency Het nieuwe werken - Projectbegeleiding Maatwerk - Ergonomie - Advies op maat -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39