Zeeland PZC Reimerswaal laat 't Klooster ongemoeid CONTACTA.NL Bidet BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 21 26 en 27 ARBEIDSMIGRANTEN Omwonenden voelen zich in hun hemd gezet nu Portugezen mogen blijven zitten Aanrijding almanak Brand in de linnenkamer Aarde verwarmt een huurwoning in Heinkenszand Woensdag 2 november 2011 'Mijn kind, trouw nooit een bakker' Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel RILLAND - De gemeente Reimers waal treedt niet op tegen de voor tijdige huisvesting van arbeidsmi granten in het voormalig Klooster van Rilland. Dat hebben burge meester en wethouders gisteren besloten. Omdat de vergunning formeel nog niet is verleend, hadden zes omwo nenden bij de gemeente gevraagd handhavend op te treden tegen de huisvesting van Portugese arbeids migranten door het Yersekse deta cheringsbureau De Jager. De Jager is sinds juni eigenaar van het Klooster en het is de bedoeling dat er straks 129 buitenlandse werkne mers worden ondergebracht in het voormalig congrescentrum. Later kan dat aantal eventueel nog wor den uitgebreid naar tweehonderd. Hoewel de gemeente directeur Rien de Jager met klem had ver zocht niet op voorhand al mensen onder te brengen, wonen er inmid dels toch al een kleine zeventig. „We betreuren het dat De Jager op de definitieve vergunning is voor uitgelopen", zegt wethouder Jaap Sinke. Hij wijst er tegelijkertijd op dat het al dan niet handhaven een zaak is van 'afwegingen maken'. „We zijn van plan de vergunning volgende week te verlenen en daar naast zat De lager klem. Het ge meentelijk beleid is dat er per 1 no vember niet meer dan vier arbeids migranten in een woning mogen zijn ondergebracht, op straffe van een dwangsom. Het is niet onlo gisch dat hij een deel van de men sen uit die woningen in het leeg staande Klooster onderbrengt." De omwonenden zijn niet blij met het besluit, zegt woordvoerder Ro nald Nijsse. „We voelen ons in ons hemd gezet. Die huisvesting is het probleem van De lager, wij zitten hier gewoon niet op te wachten. Als we niet gehoord worden, zal onze advocaat zeker verdere stap pen ondernemen." Sinke acht de kans van slagen 'mi nimaal'. „Een eerder aangevraagde voorlopige voorziening is ook afge wezen. Bovendien zullen ze moe ten beseffen dat alle seinen feite lijk op groen staan." Wat volgens Sinke ook meespeelt, is dat zich de afgelopen tijd geen ongeregeldhe den hebben voorgedaan. Het colle ge is het dan ook niet eens met klachten van omwonenden over overlast door af- en aanrijdende busjes. „Het gaat om enkele tiental len extra verkeersbewingen per dag. Er zijn ons ook geen andere klachten van overlast bekend." pagina 23: commentaar COLIJNSPLAAT - Benauwenissen, reanimaties, verwarde bewoners en obstinate mensen die weigeren hun kamer te verlaten: de bedrijfs hulpverleners van zorgcentrum Cleijenborch in Colijnsplaat hadden gisteren een roerige avonddienst. De brandweerploegen Colijns plaat, Kamperland en Wissenkerke traden op bij een brand in de linnenkamer en de oost vleugel van het woonzorgcentrum moest van wege rookontwikkeling ontruimd worden. Al thans, in het scenario van de ontruimingsoefe ning. De meesten van de 88 bewoners van het zorgcentrum dronken tijdens de commo tie rustig koffie in de koffiekamer, tot tevre denheid van directeur Angela Kallewaard. foto Willem Mieras KLOETINCE - Bij een aanrijding op de kruising Patijnweg Oostmolen weg in Kloetinge zijn gisteroch tend drie mensen gewond geraakt. Een 33-jarige vrouw uit Yerseke gaf bij het links afslaan richting de Oostmolenweg geen voorrang aan een 49-jarige vrouw uit Goes, die rechtdoor over de Patijnweg reed. Een jongen van 7 en een meisje van 4 in de auto van de 33-jarige vrouw zijn voor controle naar het ziekenhuis vervoerd. De 49-jarige vrouw is door de ambulance naar een huisartsenpraktijk gebracht. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Q www.z2.nl Dé netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen 'jaar' 1 t/m 3 november 2011 15.000 m2 beursvloer Superbus van Wubbo Ockels//Workshops met bekende sprekers //Grootste netwerk borrel van Nederland Gratis Segway rijden// Tip? redactie@pzc.nl Registreer je gratis als bezoeker op www.contacta.nl Wie regelmatig verkoopsites als Marktplaats.nl afstruint, komt soms curieuze advertenties tegen. Zo was die man uit Goes op zoek naar een mooie racefiets voor een leuk prijsje. Na zich een poosje in het aanbod ver diept te hebben, kwam daar ineens een wel heel bijzondere fiets tevoor schijn. 'Te koop: mooie fiets incl. bi det. Ziet er prima uit', luidde de wer vende tekst. De aspirant-koper krabde zich eens op het achterhoofd. Een fiets met bidon, daar had hij wel van gehoord. Maar met een bidet? Dar was een no viteit. Het kon niét anders: de verkopende partij was zijn tijd ver vooruit. Want racefietsers houden van snel- snelsnel en dan is het natuurlijk wel handig als je onderweg niet hoeft te stoppen, maar al fietsend je behoefte kunt doen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37