301 sport Zeeuwse Olympische U Echt nérgens voordeliger! stipreizen.nl Karters Veersedam winnen tweede race Croeneveld stopt bij Arnemuiden Pauwels en Van Paassen winnen Koppenbergcross RIA W in derde ronde van bekertoernooi Telussa en Van Assche turnen in Osijek OLYMPICS BY THE SEA Leerlingen van Toptalentenscholen komen volgend jaar naar Vlissingen en Middelburg voor Olympics by the Sea. Ze ontmoeten elkaar in verschillende sporten. woensdag 2 november 2011 MIDDELBURG Ondanks extra ballast was het team van Veersedam Auto ook in de tweede race van het Zeeuws In- door Kart Kampioenschap in de hoofdklasse verreweg het snelst. ATS en Snap On konden de latere winnaars enige tijd volgen. Snap On haakte af na een wisselfout, ATS moest lijdzaam toezien hoe het gat dat was teruggebracht naar vijf seconden, uiteindelijk weer op liep naar tien. Loonbedrijf De Looff legde beslag op de derde plaats. ARNEMUIDEN Voetbaltrainer Marco Groeneveld verlaat aan het eind van het sei zoen Arnemuiden. De oefenmees- ter is bezig aan zijn tweede sei zoen bij de vissersclub. Groeneveld miste met zijn club vo rig jaar promotie naar de eerste klasse op een haar. Dit jaar gaat het stuk minder soe pel bij de Walcherse club. Arnemui den heeft in acht wedstrijden nog maar zeven punten bij elkaar ge voetbald. De ploeg won tot nu toe twee keer. OUDENAARDE VLISSINGEN RIA W heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het districtsbeker toernooi. De Westdorpenaren ver sloegen Zeeland Sport met 3-5. Bij rust was het 0-1. Daarna kwam RIA op 1-4 en leek het duel ge speeld. Zeeland Sport kwam echter terug tot 3-4, de 4-4 hing in de lucht. De 3-5 was beslissend. Voor RLA scoorden Hensley Victorina (2x), Kenneth Okorley, Ali Eryuruk en Junior Constancia. Voor Zee land Sport waren Joren Lammers en Wesley Elfrink doeltreffend. DEN BOSCH De Zeeuwse turners Jeffrey Telussa en Anthony van Assche komen dit weekeinde in actie bij challenger- wedstrijden in het Kroatische Osijek. Telussa turnt op vloer, rin gen en sprong, Van Assche komt uit op de onderdelen voltige, brug en rek. Grote afwezige is Youri van Gelder. De turner uit Den Bosch heeft zich afgemeld wegens elleboogklach ten. Uit een MRI-scan blijkt dat er sprake is van lichte overbelasting van het gewricht. door René van Stee De Belgische veldrijder Kevin Pauwels heeft de Koppenbergcross op zijn naam gebracht. Op het zwa re parkoers in Oudenaarde eindig de hij voor eigen publiek voor zijn landgenoot Sven Nys en de Tsjechi sche wereldkampioen Zdenek Sty- bar. Thijs van Amerongen was de beste Nederlander op de dertiende plaats. Pauwels won eerder dit sei zoen de wereldbekerwedstrijd in Tabor. Zondag werd hij derde in de veldrit om de Superprestige in Zon hoven. Sven Nys leek het sterkst, maar reed in de laatste ronde lek. Pauwels profiteerde. Sanne van Paassen won bij de vrou wen. De Nederlandse veldrijdster bleef de Britse rensters Helen Wy- man en Nikki Harris voor. Daphny van den Brand kwam als vierde over de streep. Voor Van Paassen was het de twee de overwinning op rij. Ze won zon dag de internationale veldrit in Zonhoven. GOES - Wie volgend jaar in Zee land een groot aantal jeugdige top sporttalenten aan het werk wil zien, moet op 30 en 31 mei en 1 juni in Vlissingen en Middelburg zijn. Daar wordt dan voor leerlin gen van Topsporttalentscholen (voorheen Loot-scholen) uit het voortgezet onderwijs Olympics by the Sea gehouden. De lancering van het grootschalige sportevene ment vond gisteravond plaats tij dens de netwerkbeurs voor bedrij ven Contacta in de Goese Zeeland hallen. De uit Middelburg afkomstige top judoka Elisabeth Willeboordse ver richtte samen met sportgedepu- teerde Ben de Reu en haar negenja rige nichtje Minnah Sharifi, een fa natieke turnster die nu al zestien uur per week traint, de officiële start van Olympics by the Sea. Als Willeboordse de leeftijd ervoor had gehad, zou ze volgend jaar be slist van de partij zijn geweest. Bo vendien had de regerend Europees kampioene in de klasse -63 kilo vroeger graag op een Topsportta- lentschool zoals het Scheldemond College in Vlissingen gezeten. „Ik kan niet inschatten of het ont breken van een dergelijke voorzie ning van invloed is geweest op m'n prestaties. Wat ik wel weet is dat ik heel veel zelf heb moeten uitzoeken. Zoals op het terrein van medische begeleiding, voeding, blessurepreventie en studiekeuze. Gelukkig is dat tegenwoordig een stuk beter geregeld", vertelde Wil leboordse. Net als bij de topsport selectie van haar werkgever Defen sie ziet zij nog meer voordelen in de bundeling van talent. „Je bent dan met gelijkgestemden onder el kaar. Dat stimuleert en motiveert natuurlijk enorm." Ook universiteiten zouden iets kunnen leren van de manier waar op het er bij Topsporttalentscho len aan toegaat, vindt Wille boordse. Voor haar studie genees kunde - waarvoor zij eergisteren haar laatste tentamen met succes afrondde - aan de Erasmus Univer siteit in Rotterdam, was het ook voortdurend schipperen. „Als ik al les op alles moest zetten voor m'n studie, leed het judo eronder. An dersom was dat ook zo. Wat dit be treft is er nog een wereld te win nen." John Delnoy, vanuit de Stichting Zeeland Sport Leisure verbon den aan Olympics by the Sea, hoopt op termijn op dergelijk vlak iets te kunnen betekenen voor jeugdig sporttalent. Een middel daartoe is het Sport Business- plein, een netwerk met partners uit overheden, onderwijs, gezond heidszorg, sport en bedrijfsleven dat ook gisteren tijdens de Contac ta werd geopend. „Wij geloven in het bundelen van krachten om meer te kunnen bereiken. Vanuit die gedachten willen wij Zeeland op de kaart zetten als innovatieve regio waar op velerlei terreinen veel mogelijk is", vertelde Delnoy. Olympics by the Sea gebruikt bo vendien de Olympische Spelen in Londen als uithangbord om Zee land op de kaart te zetten als pro Prijren p-p. o.b.v. 2 pets. per kamer/hut e«L Calamileilenfonils/reseiveringskoslen, De kortingen zijn reeds verwerkt in de prijs. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. vincie met veel sportmogelijkhe den. Op de achtergrond speelt ook het Olympisch Plan 2028 een rol, het streven om met sport heel Ne derland in de volle breedte naar olympisch niveau te tillen. Met als mogelijk resultaat de organisatie van de Olympische en Paralympi sche Spelen in 2028 in Nederland. „Inderdaad nog heel ver weg", al dus Delnoy. „Maar wel goed om bij stil te staan. Want mocht Ne derland daadwerkelijk die weg in slaan, dan moeten we daar als Zee land proberen bij te zijn. Met als hoofddoel om het sportklimaat in de provincie te verbeteren." Alle 29 NederlandseTopsportta- lentscholen sturen volgend jaar een afvaardiging naar Olympics by the Sea. De Zeeuwse inbreng komt van het Scheldemond Colle ge. Ook een Vlaamse en Britse de legatie van soortgelijke onderwij sinstellingen zullen aanwezig zijn, waardoor in totaal zo'n 1200 spor ters en sporters hun krachten me ten in disciplines als atletiek, be- achvolleybal, judo, hockey, tafelten nis, tennis, triatlon, voetbal, volley bal, zeilen en zwemmen. Het eve nement werkt met een begroting van zo'n drie ton, waarvan een be langrijk deel reeds is gedekt. Er wordt gebruik gemaakt van spor taccommodaties in Middelburg en Vlissingen, waaronder Sportpark Vrijburg en sporthal Baskensburg. Delnoy verwacht niet dat Olym pics by the Sea een eenmalige exer citie wordt. „Dat is onze intentie in elk geval niet. In feite staan we nog maar aan het begin van iets moois." UrrSLACEN fll gn BILJARTEN Kwadendamme. Driebanden groot. Derde di visie. Hoondert/De Waard - De Stene Brug 4-4: Raymond Nicodem - Rob van Linden 35-31, 52; Frans de Koek - Wim de Kok 19-35, 41; Piet Koek - Arjo Hollestelle 30-26, 50; Bram de Waard - Emile de Witte 27-30, 63. KARTEN Middelburg. Zeeuws indoorkampioenschap. Tweede race hoofdklasse: 1. Veersedam Au to, 162 ronden, 2. ATS, 162 ronden, 3. Loonbe drijf de Looff, 162 ronden, 4. Snap On Racing, 161 ronden, 5. Klaver 4, 160 ronden, 6. Van Gilst/CDS 160 ronden, 7. KCR 159 ronden, 8. De Zwaanhoek, 159 ronden. Stand na tweede race: 1Veersedam Auto 41 punten, 2. ATS 33 punten, 3. Snap On Racing 32 punten, 4. Loonbedrijf de Looff 28 punten, 5. Klaver 4 22 punten, 6. Van Gilst/CDS 20 punten, 7. De Zwaanhoek 17 punten, 8. KCR 17 punten. SQUASH Rotterdam. WK. Vrouwen, eerste ronde: Crinham (Ned/12) - Blake (Ier) 11-5 11-3 11-9, Brown (Aus/6) - Noom (Ned) 11-6 11-5 11 -4. Mannen, tweede ronde: Anjema (Ned/12) - Ghosal (Ina) 11-4 9-11 11-611 -5. WIELRENNEN Oudenaarde. Koppenbergcross, Gazet van Antwerpen Trofee, eerste wedstrijd. Man nen: 1. Pauwels (Bel) 1.00.38, 2. Nys (Bel) 0.31, 3. Stybar (Tsj) 1.11, 4. Aernouts (Bel) 1.13, 5. Meeusen (Bel) 1.24, 6. Vantornout (Bel) 1.25; 13.Van Amerongen 3.04, 16. De Knegt 3.34, 22. Al 4.21, 27. Van IJzendoorn 5.29. Vrouwen: 1. Van Paassen (Ned) 42.33, 2. Wy- man (GBr) 0.23, 3. Harris (GBr) 0.58, 4. Van den Brand (Ned) 1.05, 5. Cant (Bel) 1.09, 6. Stultiens (Ned); 10. Grimberg 3.10, 14. De Boer 3.29,15. Hormes-Ravenstijn 4.07,18. Me ter 5.16.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 30