Zeeland PZC 'Maak haast met nieuw ziekenhuis' 'Deze maand verkoop van Music Hall' CONTACTA.NL Bidet WALCHEREN 22 en 23 26 en 27 ZÓRG Middelburgse wethouder: Walcheren dreigt heleboel zorg te verliezen Wietkwekerij almanak Taar' 1 t/m 3 november 2011 Bijbelquiz in de Oostkerk Woensdag 2 november 2011 BBC filmt Westkapelle als unieke herdenkingsplek 21 'Mijn kind, trouw nooit een bakker' Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Giele middelburg - Alle betrokkenen op Walcheren moeten de handen in eenslaan om ervoor te zorgen dat er een ziekenhuis op Walcheren blijft. De Middelburgse wethouder Albert de Vries deed deze oproep gisteravond in de raadscommissie Algemeen Bestuur. Het onderwerp ziekenhuis kwam aan de orde tijdens de bespreking van de plannen voor 2012. De ge meente Middelburg zou graag zien dat het Admiraal De Ruyter Zie kenhuis (ADRZ) op de Mortiere een nieuwe vestiging bouwt op een perceel dat weliswaar in de ge meente Vlissingen ligt, maar eigen dom is van Middelburg. Op die locatie wilde De Vries niet te veel de nadruk leggen. Hij zei niet te zitten wachten op onderlin ge discussies over de vraag wat op Walcheren de beste plaats is. Alle energie moet wat hem betreft ge stoken worden in het veiligstellen van kwalitatief goede zorg in de re gio. De vestigingsplaats is dan se cundair belang. „In die discussie moeten wij ons niet gaan men gen", aldus de wethouder. Volgens De Vries kan ADRZ zelf niet voldoende geld opbrengen voor nieuwbouw. Volgens hem is de Raad van Bestuur van ADRZ in gesprek met private projectont wikkelaars over het ziekenhuis op Walcheren. De Vries heeft er bij de provincie op aangedrongen ook het ziekenhuis in Zeeuws-Vlaande- ren (ZorgSaam) bij de gesprekken over de zorg op Walcheren te be trekken. Reden voor de noodkreet van De Vries zijn landelijke ontwikkelin gen die in de richting gaan van op- schaling van de ziekenhuiszorg. Het draait daarbij om aantal be handelingen en bedden, kortom het volume dat een ziekenhuis heeft. „Als we niet snel eensgezind aan de slag gaan, dreigen we een hele boel zorg in Zeeland te verliezen", aldus de Middelburgse wethouder. In de discussie over de positie van het grondbedrijf kwam het zieken huis nog eens aan de orde. Op vraag van DuurzaamRood zei De Vries dat de gemeente geen concre te prijs heeft genoemd voor de grond in de Mortiere. Dat hangt sterk af van de benodigde ontslui ting, zoals de wegen en andere in frastructuur, voor dat ziekenhuis. De gemeente Middelburg moet volgens De Vries niet zelf gaan in vesteren in het ziekenhuis. MIDDELBURG - Vijftien groepen van elk vijf men sen en flink wat individualisten deden gister avond mee aan de vierde Bijbelquiz van het Ne derlands Bijbelgenootschap in de Oostkerk in Middelburg. De deelnemers moesten antwoord geven op vragen over bijvoorbeeld 'de verloren zoon'. De eerste drie keer was de Nieuwe Kerk de thuisbasis van de quizdeelnemers. Om te la ten zien dat de Bijbelquiz niet gebonden is aan een bepaalde kerk is dit jaar gekozen voor de Oostkerk. De verschillende Middelburgse kerkge nootschappen hadden bijna allemaal een of meer dere groepen afgevaardigd. Ook de Christenunie en de Roosevelt Academie waren present met een eigen groep. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Eigenaar TCN ver wacht dat deze maand overeen stemming wordt bereikt over de verkoop van de Music Hall in Mid delburg aan theaterexploitant Frans Lievens. Lievens bevestigt dit. De evenementenhal op het Zep-terrein wacht al bijna twee jaar op invulling. Gisteren werd bekend dat Zep Do- me, dit voorjaar nog in beeld als uitbater, failliet is verklaard. Dat geldt voor alle BV's van Bruinsma Management BV. Hieronder viel ook fastfoodrestaurant KFC op Zep, dat inmiddels door KFC zelf weer is geopend. TCN verwacht niet dat dit faillissement de ver koop van de Music Hall zal vertra gen. „Integendeel", zegt Arnoud van Raak van TCN. „Als er al eni ge invloed is, dan is die positief." Frans Lievens, die ook de schouw burgen in Middelburg, Terneuzen en Goes exploiteert, zegt dat veel afhangt van de opstelling van de curator van de failliete bedrijven van Bruinsma. Rond de overname van met name de inventaris van Golf by the Sea, dat bij de Music Hall zal worden gevoegd als foyer, speelt nog een juridisch geschil. Maar als alles meezit, zou over een week of twee de verkoop van de Music Hall rond kunnen zijn. vlissingen - De politie heeft gister middag in een bedrijfspand aan de Oude Industrieweg in Vlissingen een wietkwekerij ontdekt. In het pand werden meerdere kweek- ruimtes voor hennep ontdekt. Een grote ruimte en een kleine ruimte waren niet meer in werking. Drie andere grote kweekruimtes wel. Het ging om een redelijk grote kwekerij waarin 1170 planten wer den aangetroffen. De kwekerij is door medewerkers van de gemeen te Vlissingen ontmanteld en ver nietigd. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojoumaal. Ma. t/m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, zo. en zo. om 18.00 uur Tip? redactie@pzc.nl www.z2.nl Dé netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen 15.000 m2 beursvloer/Z Superbus van Wubbo Ockels//Workshops met bekende sprekers //Grootste netwerk borrel van Nederland Gratis Segway rijden fely Registreer je gratis als bezoeker op www.contacta.nl Wie regelmatig verkoopsites als Marktplaats.nl afstruint, komt soms curieuze advertenties tegen. Zo was die man uit Goes op zoek naar een mooie racefiets voor een leuk prijsje. Na zich een poosje in het aanbod ver diept te hebben, kwam daar ineens een wel heel bijzondere fiets tevoor schijn. 'Te koop: mooie fiets incl. bi det. Ziet er prima uit', luidde de wer vende tekst. De aspirant-koper krabde zich eens op het achterhoofd. Een fiets met bidon, daar had hij wel van gehoord. Maar met een bidet? Dat was een no viteit. Het kon niet anders: de verkopende partij was zijn tijd ver vooruit. Want racefietsers houden van snel- snelsnel en dan is het natuurlijk wel handig als je onderweg niet hoeft te stoppen, maar al fietsend je behoefte kunt doen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21