buitenland 19 Unesco accepteert Palestijnen 1 molenaar V Moeite met traplopen? VS wisten al langer van martelen Afghanistan VOLWAARDIG LID Verenigde Staten zetten bijdrage aan VN-organisatie stop Bon voor GRMis)brochure! dinsdag 1 november 2011 Eerste VN-organisatie die Pa lestijns Bestuur als volwaardig lid accepteert. Abbas: 'Overwinning voor on ze rechten'. Veertien tegenstemmers te gen lidmaatschap, waaronder Nederland. WASHINGTON - Ondanks tegenwer pingen van landen als Israël, de Verenigde Staten en Nederland zijn de Palestijnen volwaardig lid geworden'van de VN-cultuurorga- nisatie Unesco. Een ruime meer derheid van de lidstaten stemde gisteren voor toetreding. Palestijnse leiders vierden het lid maatschap als een succes, Presi dent Mahmoud Abbas noemde het een 'overwinning voor onze rechten'. Minister van Buitenland se Zaken Riyad al-Malki zei dat de stemming 'een klein stukje van het onrecht dat het Palestijnse volk is aangedaan, wegveegt'. De Palestijnse leiders zien het lidmaat schap van Unesco als onderdeel van hun bredere campagne om de Palestijnse gebieden als staat er kend te krijgen. Met het Unes- co-lidmaatschap denken ze de druk op te voeren. Unesco is de eerste VN-organisatie waar de Palestijnen volwaardig lid van worden sinds Abbas in sep tember het volwaardige lidmaat schap aanvroeg van de landenorga- nisatie Verenigde Naties. De VN-Veiligheidsraad stemt volgen de maand over dit verzoek, maar de VS hebben al aangekondigd hun veto uit te spreken. Van de 173 landen die gisteren deel namen aan de stemming, waren er 107 voor Palestijnse toetreding tot Unesco, terwijl 52 landen zich ont hielden. Onder de veertien tegen standers waren de VS, Nederland, Canada en Duitsland. Volgens Is raël doet het Palestijnse lidmaat schap van Unesco de kansen om het vredesoverleg te hervatten geen goed. Ook het Witte Huis liet weten dat de toelating van de Palestijnen het vredesproces onder mijnt. De VS noemden het stre ven eerder 'contraproductief. Ook Nederland is teleurgesteld in de Pa lestijnse toetreding. „De partijen moeten zich onthouden van stap pen die vooruitlopen op de uit komsten van de onderhandelin gen", aldus minister van Buiten landse Zaken Uri Rosenthal. President Abbas verklaarde in sep tember echter dat het vredespro ces met Israël in zijn ogen op niets is uitgelopen. „We hebben niets be reikt behalve dat we onze tijd ver spild hebben en dat feiten op de grond zijn gecreëerd", zei hij toen, met een verwijzing naar het voort durende Israëlische nederzettin- genbeleid. De Verenigde Staten besloten giste ren hun bijdrage aan de Unesco in te trekken. Dat maakte het Ameri kaanse ministerie van Buitenland se Zaken bekend. Washington is verontwaardigd dat de VN-organi satie de Palestijnen een lidmaat schap verschafte. Amerikaanse Congresleden hadden daarom te voren gedreigd tachtig miljoen dol lar te korten op de bijdrage aan de Unesco, als de VN-organisatie ak koord zou gaan met het Palestijnse verzoek. De bijdrage van de VS vormt 22 procent van de begroting van de Unesco. Toch heeft de orga nisatie vaker aangetoond ook zon der de Amerikaanse steun te kun nen functioneren. De oud-presi denten Ronald Reagan en George W. Bush gingen in het verleden ook al eens over op het stopzetten van de Amerikaanse bijdrage. lekka in Saudi-Arabië. De pelgrimage trekt foto Hassan Ammar/AP WASHINGTON - Hoge Amerikaanse functionarissen hadden veel lan ger dan tot nog toe gedacht kennis van wantoestanden in Afghaanse gevangenissen, zoals stelselmatige martelingen. Dat meldde de Ame rikaanse krant The Washington Post gisteren. Deze zomer bleek uit een VN-rap- port dat gedetineerden in gevange nissen in Afghanistan worden ge marteld. Maar goed ingevoerde bronnen stellen volgens de krant dat de inlichtingendienst CIA, het ministerie van Buitenlandse Za ken en het leger in 2010 al op de hoogte waren van de misstanden, maar er niets tegen ondernamen. Het beruchtste detentiecentrum is Afdeling 124, in de hoofdstad Ka- bul. Marteling van gevangenen is daar de norm, zo meldden diverse diplomatieke bronnen. Het Rode Kruis en andere non- gouvernementele organisaties, zo- 7 als Amnesty International en Hu- man Rights Watch, werd de toe gang ontzegd tot de gevangenis- J sen, waardoor er geen onafhanke lijke inspecties werden uitgevoerd. Onderzoek heeft uitgewezen dat gevangenen in Afghanistan langdu rig aan hun benen worden opge hangen en met elektrische schok ken bewerkt. Het beschadigen van de genitaliën van verdachten be hoort ook tot het standaardreper toire van de verhoorders. Moeite met slapen? Kies voor een slaapsysteem waar u- dag en nacht plezier van krijgt. Moeite met ver lopen? Geniet met volle teugen en ga zelf op pad. Maximale stabiliteit, ver bereik. of bel direct 0341 - 27 40 40 Trapliften Bedden Rollators Scootmobielen O E-bikés Naam: i| iMevr; Dhr i Adres: Postcode: Plaats.- I Telefoon: I E-mail: M1PZC_wk44 I Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Heeft u ondersteuning nodig? Naar de winkel lopen of ëen ommetje maken is geen probleem meer!. Moeite met opstaan? Sta gewoon samen met uw stoel op. Zo eenvoudig is het. Gratis demo thuis? Bezoek een dealer bij u in de buurt Geopend van ma t/m vrij van 10-18 uur en op za van 10-17 uui. -L-fej Arnhem Ringoven 16 JOk Best E'Hdhovenseweg 30 Heerlen In de Cramer 21 Hengelo Vosboerweg 16. frTMMrtf' Nunspeet Laan 18 parkeren Roden Westeresch 8 Veenendaal Groeneveldselaan 19 Waddinxveen Mercuriusweg 15 Trapliften staan alleen in onze speciaalzaken in Nunspeet en in Best Bel direct: 0341 - 27 40 40 WELZIJNSPRODUCTEN Gratis brochure? Be!0341 - 27 40 40 of kijk op www.rnolenaarwelzijn.nl I Verhuizen is niet nodig! U kunt misschien nog traplopen, maar het kost u de nodige moeite. Als u eenmaal een traplift in huis hebt gehaald, wilt u beslist niet meer zonder. U neemt een zit, laat u comfortabel naar boven brengen en stapt veilig uit. Het is dus geen enkel probleem meer dat uw slaapkamer of badkamer zich op de eerste verdieping bevindt. Dankzij de trapliften van Molenaar is verhuizen niet nodig. Bel voor een gratis brochure, een afspraak of thuisdemo: 0341 - 27 40 40. Geschikt voor rechte trap en trap met bocht(en) Twee motoren, waardoor geruisloos en betrouwbaar Veiligheidsgordel Klembeveiliging Joystick bediening, links of rechts gemonteerd Neemt weinig ruimte in Buitenbocht Binnenbocht Rechte trap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9