Contacta naar sponsors zeeland 121 Verzet tegen verjagen lepelaars in Sloegebied regio lokken' van de reepe CDA-voorman: 'Aziaten naar Corinne Koert toont werk in 't Kerkje Meerkeuzevragen bij jaarlijkse Bijbelquiz Bach-concert voor hospice Clarahofje Dorcas zamelt weer levensmiddelen in Second Level speelt in dorpshuis Versvliet Keuringsdag voor nieuwe rijbewijzen Borselse ouderen worden mediawijs dinsdag 1 november 2011 dame. Daarnaast moeten acties geld in het laatje brengen. „We staan nu op de Contacta, dat is best wel bijzonder. Zaterdag 5 no vember zijn we present op de Kunst- en Hobbymarkt in het dorpshuis in Kloetinge. Op twee de kerstdag houden we een spin- ningmarathon bij Fitland in Goes. En er komt nog een aantal klap pers aan, maar dat wil ik nu nog niet verklappen", zegt Van Gastel. Tussendoor zitten de acht op de fiets als het even kan. Soms bui ten, soms 'spinnen' ze binnen. Om klimmersbenen te kweken, zijn enkele hoogtestages in de Ar dennen en de Vogezen gepland. „Oh ja, we gaan ook de Amstel Gold Race rijden." www.klusdu6.nl den haag/bor5ele - De Natuur historische Vereniging De Bevelan- den en Walcheren verzet zich bij de Raad van State tegen het afbre ken van tientallen lepelaarsnesten in het Sloegebied. Zeeland Seaports wil daar vanaf omdat de beschermde vogels de ontwikke ling van gebied in de weg zouden staan. „Ze vinden wel een ander plekje", zeiden woordvoerders van minis ter Verhagen (Economische Za ken, Landbouw en Innovatie) en Zeeland Seaports maandag bij de Raad van State in Den Haag. Vol gens Zeeland Seaports houden de lepelaars bij de Frankrijkweg in Borsele tezamen met zo'n driedui zend meeuwen in het gebied de ontwikkeling van 35 hectare indus trieterrein tegen. De soms jaren oude nesten van de lepelaars, die altijd op dezelfde broedplaats terugkomen, vallen niet binnen de bescherming van de Flora- en Faunawet, zeggen de minister en Zeeland Seaports. „De vogels zijn flexibel genoeg om uit te wijken naar België of de Wad den." Maar volgens raadsvrouw J. Poppelaars van de Natuurhistori sche Vereniging vallen zogeheten fundamentnesten wel degelijk on der jaarronde bescherming van de Flora- en Faunawet. Aan de Frankrijkweg in Borsele broeden sinds tien jaar elke zomer tientallen koppels lepelaars. De vo gels bouwen elk jaar hun nest op hun oude stek. In de directe omge ving is geen locatie waar ze naar kunnen uitwijken, zeggen de te genstanders die de vaste kolonie in het Sloegebied willen behou den. Uitspraak van de Raad van State binnen enkele weken. terneuzen - Het gebrek aan goed opgeleid technisch personeel op de Zeeuws-Vlaamse arbeidsmarkt kan mogelijk worden opgelost met de komst van 'kansrijke migran ten' uit China en Vietnam. Die suggestie doet CDA-fractie- voorzitter Henk Siersema aan bur gemeester en wethouders van Ter- neuzen. De werving moet vooral plaatsvinden in die Aziatische lan den, waarmee ondernemers uit de regio Zeeuws-Vlaanderen nu al handel drijven of willen gaan drij ven. Siersema in een toelichting: „Om de ontwikkeling, ambitie en potentie van de regio uit te dragen gaan regelmatig handelsdelegaties, ondernemers en politici naar Azia tische landen." Die kunnen onder zoeken of kansrijke migranten geïnteresseerd raken in vacatures in Zeeuws-Vlaanderen. Vrijdag komt een Chinese delegatie op be zoek. ELLEWOUTSDIJK Corinne Koert, geboren en getogen in de Zeeuwse polder, stelt in no vember en december vrij werk ten toon in 't Kerkje van Ellesdiek. De tentoonstelling heeft de titel Zee- landgevoel en bestaat vooral uit beelden die een relatie met Zee land hebben. De expositie is te be zichtigen tijdens alle activiteiten in 't Kerkje, maar er zijn ook open middagen. Op zaterdag 19 novem ber en vrijdag 30 december, is het kerkje open tussen 13.30 en 16.00 uur. Op afspraak kan ook: 0113-351317 ofkerkje@ellesdiek.nl. YERSEKE Het Nederlands Bijbelgenootschap houdt morgen, woensdag, de jaar lijkse Bijbelquiz in De Haven in Yerseke. Teams en individuen spe len tien ronden van vier meerkeu zevragen. Wie de meeste ronden wint, krijgt een boekje: Wijze woorden van Jezus. Daarin staan 25 gelijkenissen met illustraties van Kees de Kort. De quiz in Yerseke staat bekend om het grote aantal deelnemers van uitnemende kwali teit. De bijeenkomst begint om 20 uur de zaal is om 19.30 uur open. KLOETINGE Kamerkoor Ars Musica en Concer to Barocco spelen vrijdag 4 novem ber in de Geersteskerk in Kloetin ge. Het programma omvat motet ten en catates van Johann Sebasti an Bach rondom het levenseinde. Ook wordt werk van Max Reger ge speeld. Het programma past in christelijk tradities van Allerzielen en dodenherdenking. Een inlei ding met herdenking begint om 19.30 uur, het concert een uur later. Entree 25 euro. De opbrengst is voor hospice't Clarahofje. GOES De zendingsorganisatie Dorcas houdt vrijdag en zaterdag 4 en 5 no vember een inzameling van levens middelen voor Oost-Europa en Afri ka op Zuid-Beveland. Bij Lidl, Agri- markt, Albert Heijn, Jumbo en Dirk van de Broek in Goes, krijgen klanten een lijstje met levensmid delen die kunnen worden aange schaft en buiten ingeleverd. In Krabbendijke staan de vrijwilligers bij de C1000, in 's-Gravenpolder bij de Golff en in Heinkenszand bij de EMTE-supermarkt. 'S-HEER ABTSKERKE Dansen en luisteren, dat doe je bij muziek van de band Second Level. De band bestaat uit oude rotten van Zuid-Bevelandse bodem. Zater dag 5 november speelt de band in dorpshuis Versvliet in 's-Heer Abts- kerke. Op het programma staan vooral nummers uit de jaren zestig en zeventig van de vorige eeuw; dansnummers en luisterliedjes. Aanvang 21 uur. Toegang gratis. OUD-VOSSEMEER Automobilisten die een C/D/E-rij- bewijs wilen of die na hun zeven tigste hun rijbewijs moeten verlen gen, kunnen donderdag 24 novem ber terecht voor de medische keu ring in dorpshuis De Vossekuil; in Oud-Vossemeer. Daar houdt Regel- zorg een keuringsdag. Afspraken zijn te boeken via de website. www.regelzorg.nl 'S-GRAVENPOLDER De seniorenraad Borsele houdt donderdag 3 november de middag van de mediawijsheid voor oude ren. Wie zich aanmeldt op 0113-311999 kan alles te weten ko men over e-readers, iPads en apps. Zo zal het downloaden van een eBook worden gedemonstreerd. De bijeenkomst is van 14 tot 16.30 uur in de bieb in 's-Gravenpolder. SCHOENMODE I Sla uw slag Papegaaistraat 8, Goes Tel. 0113 - 230796 www.vandereepe.nl Het Klusdu6-team vlnr: Michel Quinten, Peter Zweedijk (op de fiets), Jeroen van Gastel, Edwin Broere, Jaap Dorle- ijn (voorgrond), Marco Wagenaar, Danny van 't Westeinde (voorgrond) en Adriaan van Zijp. foto Sumplus Fotografie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61