201 zeeland Geen derde supermarkt in Smerdiek Klusduó speurt ook op Alcoholcampagne jeugd vereist een vervolg SPORTLAAN College wijst verzoek af Deuren open in twee serviceflats dinsdag 1 november 2011 door Rob Paardekam sint-maartensdijk - Burgemees ter en wethouders van Tholen heb ben een verzoek om aan de Sport- laan in Sint-Maartensdijk een su permarkt te mogen .vestigen reso luut van de hand gewezen. Het gaat om de locatie Sportlaan 12, waar discounter Aldi enkele ja ren geleden ook al een supermarkt wilde beginnen. „Maar deze keer kwam het verzoek niet van de Al di", benadrukt een woordvoerder van de gemeente. „Het gaat om een particulier." Van welke keten hij een winkel zou willen begin nen, is niet duidelijk. „Daar is niet over gesproken." Volgens burgemeester en wethou ders zijn er meerdere redenen om het verzoek af te wijzen. Om te be ginnen ligt de locatie buiten de be bouwde kom. De supermarkt zou daarom in strijd zijn met het pro vinciaal omgevingsbeleid. B en W wijzen er verder op dat in het ver leden al pogingen zijn onderno men om aan de Sportlaan een su permarkt te beginnen. Die liepen allemaal op niets uit. Tenslotte is het college van mening dat drie su permarkten in Sint-Maartensdijk te veel van het goede is. Het dorp heeft nu al een Spar en een Lidl. Spar-uitbater Arjan van Ommen is verrast dat er een Verzoek ligt om aan de Sportlaan een supermarkt te beginnen. Hij kende het initia tief niet. Van Ommen is blij dat het verzoek is afgewezen. „1\vee su permarkten is meer dan genoeg voor Sint-Maartensdijk, misschien al wel een beetje veel zelfs. Door nog een derde toe te staan, bevor der je de leefbaarheid niet." De ondernemer is van mening dat Tholen ook zonder een derde win kel in Sint-Maartensdijk in de toe komst al te veel vierkante meters aan supermarkten heeft. Hij doelt op de nieuwe ciooo in Sint-Anna- land en de toekomstige supermark ten op Tholen-Noord. „Het wordt een beetje te veel van het goede." Aldi voerde enkele jaren geleden een lange strijd om een super markt te mogen beginnen aan de Sportlaan. De keten ging zelfs naar de Raad van State om de komst van de Lidl aan de Markt tegen te houden. Die zaak werd verloren. poortvliet - De gemeente Tholen begint maandag 7 november met de bodemsanering van locatie De Groen aan de Paasdijkstraat in Poortvliet. Het gaat om de plek waar in het verleden transportbedrijf De Groen zat. In de toekomst worden daar woningen gebouwd, maar voor het zover is, moet eerst de grond worden schoongemaakt. Vanaf maandag 7 november vin den er voorbereidende werkzaam heden plaats, zoals het inrichten van het werkterrein en het plaat sen van een hek. Een week later begint de daadwerkelijke sanering. Die zal ongeveer een week duren. want de lat ligt hoog. We willen minstens 60.000 euro aan sponsor gelden voor KWF Kankerbestrij ding binnenhalen." Voor sponsors hebben ze verschil lende pakketten in de aanbieding. Van logo-vermelding, verwijzin gen op de Klusdu6-pagina naar de website van de sponsor, tot shirtre- door Frank Balkenende Zestigduizend euro voor kankeronderzoek willen ze binnenhalen. Voor minder doen ze het niet. In de aanloop naar de monsterrit ten bate van KWF Kankerbestrij ding - op 7 juni 2012 zes keer de Franse berg Alpe d'Huzes opfiet sen - pakken de acht heren van het Bevelandse team Klusdu6 het dan ook groots aan. Tal van spon soracties hebben ze in petto. Vanaf vandaag staan ze bijvoor beeld drie dagen op de bedrijven- beurs Contacta in de Zeelandhal len. Bezoekers kunnen op de rol- lenbank virtueel Alpe d'Huez be klimmen. Net als in het televisie programma Holland Sport zie je op een groot scherm in welke bocht je zit. Alleen vallen de zweetdruppels niet op het Franse asfalt, maar op de vloer van de Zeelandhallen. Teamcaptain van Klusdu6 is Adriaan van Zijp uit Yerseke, die vorig jaar ook aanvoerder was van één van de twee Trap d'Hu- zes-teams uit Reimerswaal. Hij fietste samen met 4300 andere deelnemers de berg op, die als een icoon van de Tour de France geldt. Samen trapten ze bijna 20,2 mil joen euro bij elkaar. Geld dat recht streeks naar kankeronderzoek gaat. Van Zijp is overgestapt naar een combinatie met overwegend Goe- senaren en Kloetingenaren: Jaap Dorleijn, Edwin Broere, Marco Wa genaar, Marco Wagenaar, Michel Quinten, Peter Zweedijk, Danny van 't Westeinde en Jeroen van Gastel. De laatste is een bekend ge zicht. Jeroen van Gastel werd (ongewild) een soort ambassadeur van The Ride for the Roses 2008, die in Zeeland werd verreden. Van Gastel was her stellende van lymfeklierkanker en wilde per se de honderd kilometer van de Ride volbrengen. Het lukte hem. Na zestien chemokuren is Van Gastel weer schoon. „Ik sta nog wel elke drie maanden onder controle, maar voel me nu weer prima." Binnen Klusdu6 is Van Gastel de pr-man. In de zoektocht naar sponsors wordt bijna geen re clamemiddel geschuwd. „We heb ben posters en folders, twee be- drijfsbussen zijn bedrukt met Klus- du6, we hebben teamfoto's ge maakt. We moeten laten zien dat we er zijn en waar we voor gaan, door Wout Bareman terneuzen - De Zeeuwse campag ne Laat ze niet (ver)zuipen slaat aan, maar moet de komende jaren wel worden voortgezet. „We proberen ouders en jongeren via de campagne bewust te maken van de gevaren van het drinken van alcohol op jonge leeftijd", zegt Zeeuws coördinator Thijs Terlouw, „maar dat is wel een kwestie van de lange adem." De campagne loopt nu een jaar en wordt volgend jaar voortgezet. Vol gens Terlouw heeft het eerste jaar van de campagne wel al resultaat opgeleverd. „Maar drinken onder jongeren blijft een probleem. Soms zijn ze nog niet eens veer tien jaar. Ook blijkt dat jongeren onder de zestien gemakkelijk drank kunnen kopen in super markten en slijterijen." In het kader van de campagne wordt maandag 7 november in het Scheldetheater in Terneuzen een Zeeuwse Manifestatie Jeugd en Al cohol gehouden. Sprekers zijn daar onder anderen minister Ivo Opstelten van Veiligheid en Justi tie, die de nieuwe Drank- en Hore- cawet zal toelichten en specialist Nico van der Lely van de Jeugd en Alcoholpoli in Delft. Terlouw legt uit dat de bedoeling van de mani festatie is alle betrokken partijen een keer bij elkaar te brengen. De campagne is immers opgezet in sa menwerking met de dertien Zeeuwse gemeenten, de GGD Zee land, de politie, Indigo Preventie en andere maatschappelijke organi saties en wordt ondersteund door de provincie en het ministerie van Veiligheid en justitie. De manifes tatie, die maandag om 12.30 uur be gint, is inmiddels volgeboekt. goes - Twee Goese serviceflats, De Horst en De Schakel, zetten zater dag 5 november hun deuren wa genwijd open voor iedereen die er een kijkje wil komen nemen. Me dewerkers en bewoners staan tus sen 10.30 en 15.00 uur klaar om as pirant nieuwe bewoners te laten zien hoe het wonen in een servi ceflat bevalt. Niet alleen lege appar tementen, maar ook bewoonde, zijn ter bezichtiging open. Sluit nu meerdere verzekeringen af bij ZLM en ontvang 8% pakketkorting! Meer weten? Kijk op zlm.nl verzekeringen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60