Harder Marrea straffen populair grieven van Bonaire Kritiek van Kamer op Geefwet voor cultuur ONDERZOEK Gregor Frenkel Frank (82) overleden Christenunie wil hooliganheffing www.verrassingshotel.nl/marrea dinsdag 1 november 2011 Brede steun bij burgers voor strenger straffen bij geweld te gen politie en ambulance. Ook werkstraf is bij onder vraagden populair. Burgers die voor rechter moch ten spelen, deelden hogere celstraffen en geldboetes uit. Bent u in de stemming voor een aangename verras sing? Boek dan dit bijzondere verrassingsarrangement in een van de prachtige Fletcher Hotels in Nederland. Speciaal voor lezers van deze krant heeft Marrea Hotelarrangementen met alle hotels van Fletcher een bijzonder aantrekkelijk arrangement samengesteld. Geniet van een fantastisch verblijf in een charmant 3- en 4-sterren hotel. De 48 hotels van Fletcher bevinden zich op de mooiste locaties van Nederland. U vindt ze in de duinen, aan de kust, midden in de bossen en op de Waddeneilanden. Het zijn stuk voor stuk unieke hotels die elk hun eigen karakteristieke kenmerken hebben. Met een sfeervol, culinair restaurant en een ruim aanbod aan faciliteiten zal u optimaal genieten van een ontspannen verblijf. Welk hotel het wordt? Dat blijft nog"even geheim. U kiest de datum, Fletcher kiest het hotel aan de hand van uw voorkeursregio. Dat is nog eens voordelig en avontuurlijk op reis gaan. Wat een geweldige kans is dit. Boek nu snel en kom ook heerlijk genieten bij Fletcher... bewoners van het eiland namelijk hoog. Volgens Thodé is het maar een kleine groep, maar de demon stranten zeiden veel steun te heb ben. „De meeste mensen zijn het er mee eens", aldus een van de be togers. Actievoerder Cedric Solea- na had van tevoren al een seintje gekregen dat hij zijn zegje zou kun nen doen bij de rondgang van het koninklijk gezelschap over het pleintje naast het Bestuurskan- toor. De belofte werd nagekomen. Bea trix en prins Willem-AIexander na men een petitie in ontvangst en beiden gaven een korte les in staatsrecht. „We zullen er zeker aandacht aan besteden", aldus de vorstin, die ook uitlegde dat haar positie anders is dan die van een minister. Soleana kan dan wel willen dat ze alle wetten en regels schrapt en herschrijft, maar dat ligt niet bin nen haar macht. „De koningin kan echter wel uitleggen dat het hier niet goed gaat", vond een van de betogers, die blij was met de ko ninklijke zorg. „Ze laat haar moe derhart spreken voor het volk van Bonaire." zie onze website: binnenland Koningin Beatrix spreekt de actievoerders op Bonaire DEN HAAG - Minimumstraffen en strenger straffen bij geweld tegen politie, ambulancepersoneel en an dere gezagsdragers zouden bij de Nederlandse bevolking op grote steun kunnen rekenen. Maar er is ook nog altijd brede steun voor de werkstraf, als aanvulling op een an dere straf Dit valt op te maken uit een brief van staatssecretaris Fred Teeven van Veiligheid en Justitie aan de Tweede Kamer. Teeven baseert zich op onderzoek dat in opdracht van het Weten schappelijk Onderzoeks- en Docu mentatiecentrum (WODC) is uit gevoerd. Aan het onderzoek de den 1066 Nederlands sprekende in woners van Nederland tussen de 18 en 8o jaar oud mee. Ze werden gevraagd te doen alsof ze rechter waren. De deelnemers gaven voor vrijwel alle voorgelegde delicten hogere gevangenisstraffen, langere werkstraffen en hogere geldboetes aan daders die opnieuw in de fout gingen. Verder wilden ze bij ge weld tegen ambulancepersoneel of politie zwaardere straffen uitdelen. Volgens het onderzoek is de Ne derlandse bevolking het echter niet eens over hoeveel zwaarder moet worden gestraft. Voor een kwart van de bevolking zou bij voorbeeld drie dagen gevangenis straf zwaar genoeg zijn als het om een eenvoudige winkeldief gaat. Voor een even grote groep moet de gevangenisstraf hier echter mi nimaal twee maanden zijn. j 3 DAGEN VOOR SLECHTS 65,00 p.p. Culinair genieten en optimaal ontspannen! Het arrangement: Ontvangst met warme chocolademelk met slagroom 2 x overnachting 2 x uitgebreid ontbijtbuffet •lx hoofdgerecht van de dag Informatiepakket van de omgeving Inclusief toeristenbelasting en reserveringskosten Voor slechte 65,00 t/m 31 maart 2012 Prijs per persoon o.b.v. een 2-persoonskamer.Toeslag op vrijdag en zaterdagnacht 5,00 p.p.p.n.Toeslag alleengebruik: 25,00 p.p.p.n. Wilt u er zeker van zijn dat u geniet van de luxe van één van onze 4-sterren hotels? Voor slechts 5,00 p.p. extra heeft u deze garantie. BADHOEVEDORP Acteur, tekstschrijver en presenta tor Gregor Frenkel Frank is vrijdag op 82-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie gisteren be kend. Frenkel Frank was bekend als medepresentator en schrijver van de satirische KRO-programma's Ook dat nog en Cursief, en van films, onder meer van zijn broer Dimitri Frenkel Frank, die in 1988 overleed. DEN HAAG Het betaald voetbal moet zelf op draaien voor de kosten van de in zet van politie. Met de vijftien mil joen euro die dit oplevert, kan de politie meer personeel aantrekken. Dat gaat de Christenunie vandaag voorstellen bij de behandeling van de begroting van het ministerie van Veiligheid. De politie is per jaar volgens de CU 300.000 manu ren kwijt aan voetbalwedstrijden. Zo werkt het... Ga naarWWW.VERRASSINGSHOTEL.NL/MARREA Geef uw voorkeursregio's op (u kiest uit gerio 1 t/m 4) Kies een datum die u uitkomt Maak uw reservering Ontvang uw reserveringsbevestiging U weet, uiterlijk 72 uur voor aankomst, in welk hotel u slaapt Geniet van een heerlijk verblijf! DEN HAAG - De Tweede Kamer heeft kritiek op de culturele Geef wet van staatssecretaris Frans Wee kers van Financiën, die een fiscaal steuntje in de rug moet geven aan de cultuursector. Zo vindt de PW dat het fiscale voordeel op giften aan culturele in stellingen moet verdwijnen. De op positiepartijen noemen de Geef wet een doekje voor het bloeden omdat het kabinet fors snijdt in subsidies aan de cultuursector en de btw heeft verhoogd. Het CDA begrijpt niet waarom een gift aan een symfonieorkest wel fiscaal aftrekbaar is, maar aan een fanfare of dorpshuis niet. Wie in de plannen van Weekers bij voorbeeld 1.000 euro aan het Con certgebouw schenkt, krijgt daar via de inkomstenbelasting 780 eu ro van terug. „Wat heeft dat te maken met vrij gevigheid", stelt PW-Kamerlid Ro land van Vliet. Hij wil de Geefwet alleen steunen als hier wat aan wordt gedaan. „Er mogen vele mil jarden naar de cultuursector, maar niet via de belastingbetaler." Ook de PvdA is kritisch. Kamerlid Ed Groot is bang dat de extra fisca le aftrek fraudegevoelig is. Wie grif geeft zou daarvoor wel eens gratis kaartjes kunnen ontvangen. Hij vindt het logischer om de fiscale stimulans bij de vennootschapsbe lasting van bedrijven te betrekken. D66 vreest dat de gunstige fiscale voorwaarden voor giften aan cul tuur ten koste gaan van bijvoor beeld natuurorganisaties. De Geefwet krijgt wel steun van de WD. Wel is die partij het eens met de SP dat de organisaties die baat hebben bij de fiscale aftrek transparanter moeten zijn over de besteding van het geld. Maar een hand van Beatrix kunnen ze niet weerstaan, foto Robin Utrecht/ANP boek online of bel 0347 750 430 Veruit de beste in reisjes dichtbij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5