6% Grote trekkers naast 181 zeeland u V WINTERSCHILDER IMOty BTW!, Auteurs 'Zak' signeren bij Boerenbond Nick van Tilborg in galerie 't Kunstuus Mannenkoor Lofzang houdt cd ten doop Schrijver Nederlands vijverkampioen ABT-wedstrijd op parcours De Kraker voor binnen én buiten BEDRIJFSVERPLAATSING Automobiel- en mechanisatiebedrijf Van Gilst Benefietfeest voor Tsjernobyl in Geersdijk Schuur Lewedorp door brand verwoest dinsdag 1 november 2011 OLYMP OXFORD BAILEYS BLUE WILLI'S FELLOWS MODE PLEIN 1940-MIDDELBURG www.lavooymode.nl 'S-HEERENHOEK Auteurs Jan de Ruiter en Engel Reinhoudt en fotograaf Piet Grim van het onlangs verschenen boek 'De schoonheid van de Zak' signe ren zaterdag bij de Boerenbond in 's-Heerenhoek. Reinhoudt en Grim wonen in dit dorp en daarom leek het de Boerenbond een goed idee voor deze signeersessie. Dat doen ze tussen 11.00 en 12.00 uur in een echte huiskamersfeer. HEINKENSZAND De Middelburger Nick van Tilborg exposeert vanaf morgen in galerie 't Kunstuus in Heinkenszand. Van Tilborg is autodidact en schildert in het magisch realistische genre. Hij is geïnspireerd door Dali en Willink. De expositie duurt tot 26 november en is van woensdag tot en met zatersag 's middags open. Op zaterdag ook 's morgens en op vrijdag 's avonds. GOES Mannenkoor De Lofzang uit Goes presenteert zaterdag 5 november de nieuwe cd tijdens een concert in de Grote Kerk in Goes. Het con cert wordt opgeluisterd door het Ridderkerks Mannenkoor, dat sa men met de Lofzang zal zingen. Aanvang 19.30 uur, toegang gratis. KAPELLE Jeffry Schrijver uit Kapelle mag zich een halfjaar Nederlands vijver kampioen noemen. De voorzitter van aquarium-, terrarium en vijver vereniging De Vuurneon deed mee aan de landelijke huiskeuring van de Nederlandse bond Aqua Terra in Zwijndrecht. Jos Poleij uit Yerse- ke en Chris Spruit uit Kapelle, even eens lid van De Vuurneon, eindig den als achtste en vierde. 'S-HEER ARENDSKERKE Het Wielercomité 's-Heer Arends- kerke houdt zaterdag 5 november een ABT-wedstrijd voor jeugd in vijf categorieën, heren in twee cate gorieën en dames. Het parcours ligt op de voormalige vuilnisbelt De Kraker net buiten het dorp. De jeugd begint en de A-heren eindi gen. Inschrijven vanaf 12.00 uur bij het Arendshuis, waar ook kleed ruimte en bike-wash zijn. */W?en d Schildersbedrijf Baarends Houtkade 12 4463 AC Goes Tel. 0113 -227393 Boot Schilders Verrijn - Stuartweg 41 4462 GE Goes Tel. 0113-230145 www.bootschilders.nl Meesters De Koeijer BV Postbus 40 4450 AA Heinkenszand Tel. 0113-577220 www.roegiersdekoeijer.nl JE Schilderwerk Gerard Revelaan 28 4481 DT Kloetinge Tel. 06 - 24798547 www.jeschilderwerk.nl Schilders- en Afwerkingsbedrijf Franse Johan Frisostraat 26 4434 AC Kwadendamme Tel. 0113-649361 www.schildersbedrijffranse.nl Schildersbedrijf Saman Valckenisseweg 41-43 4411 BP Rilland-Bath Tel. 0113- 551339 i nf o@sa m a n-sch i I dersn I Schildersbedrijf Noord-Beveland Wilhelminastraat 12 4491 GC Wissenkerke Tel. 0113-371709 door Claudia Sondervan Voor het eerst sinds lang kunnen landbou wers en loonbedrij ven met gemak met hun machines en voer tuigen naar de onderhoudswerk plaats van Automobiel- en Land- bouwmechanisatiebedrijf Van Gilst. „De laatste jaren konden landbouwmachines ons niet meer fatsoenlijk bereiken door verkeers remmers en wegversmallingen. Ze moesten parkeren langs de weg", zegt eigenaar Bas van Gilst. De oude werkplaats ontbeerde ruimte om aan omvangrijke machines te werken. In de nieuwe bedrijfshal aan de Oostzeedijk in Colijnsplaat maakt een trekker meer of minder weinig uit. Dat is prettig, want: „De mechanisatie is toch de voor naamste pijler van het bedrijf" Dat het garagebedrijf van de 'voor deur' van Colijnsplaat, aan de Co- lijnsplaatseweg bij de Val, naar de 'achterdeur' aan de Oostzeedijk is verhuisd, daar ondervindt Van Gilst geen hinder van. „Er komt hier genoeg verkeer. Lokale men sen weten waar we zijn. We draaien goed. Als we nog eens te rugkomen in de oude garage kun nen we ons niet meer voorstellen dat we daar gewerkt hebben." Tien jaar stak Van Gilst in de be- drijfsverplaatsing, een kostbaar en weerbarstig proces. „Toen hebben we al adviesbureau's ingehuurd om alles gereed te hebben voor als het zover was." Volgend jaar is het dertig jaar gele den dat hij het bedrijf overnam van Tramper, nu autodealer te Goes. „Die moest van de impor teur naar een centrumgemeente", vertelt Van Gilst. Als werknemer nam hij de gok en pakte het be- GEERSDIJK - De Noord-Bevelandse organisatie Jongeren4jongeren wil volgend jaar weer een zomervakan tie verzorgen voor jongeren uit een Oekraïens kindertehuis. Afge lopen zomer kreeg de jongeren groep meer dan 20.000 euro bij el kaar waarmee ze de kinderen een vakantie bezorgden in de Karpa ten. Zaterdag 5 november houdt de groep een benefietfeest in het thema 'Black&White' in het Dren- thehuis in Geersdijk. Tussen 21.00 en ot.oo uur treden dj's Joeri en Bad Tricks! op. Entree is vijf euro: de gehele opbrengst gaat in kas voor het Oekraïense doel. Het te huis nabij Tsjernobyl vangt jonge ren op die geen thuis hebben. drijf over. De bedrijfsverplaatsing is een strategische voor het vissers dorp: de weg is nu vrij voor een verhuizing van de Spar-super- markt uit de krappe Kruisstraat naar de oude plek van de garage, tegenover de woonwijk in ontwik keling: De Valkreek. Onderhandelingen met de ge meente en de projectontwikkelaar zijn gaande. Van Gilst gebruikt de extra ruimte voor nieuwe activiteiten. De ver koop en onderhoud van alle mer ken auto's blijft, maar is aangevuld met minicars, 45 km/u-auto's voor bromfietscertificaathouders. Van Gilst voert drie merken: de beken de JDM en Aixam en het relatief onbekende Chatenet. Binnenkort staat in de toonzaal de op Mini Cooper geïnspireerde CH26, een sportief ogend autootje met con trasterende witte spatborden. De minicars zijn ideaal voor de Noord-Bevelandse wegen, denkt Van Gilst. „Veel ouderen die hun rijbewijs niet meer verlengd krij gen, willen zich toch vrij, droog en gemakkelijk bewegen. Openbaar vervoer is heel beperkt en een taxi is duur. Je ziet er ook jongeren mee naar school rijden. Maar de auto's zijn (nieuw tussen 9.000 en 15.000 euro) wel duurder dan een brommer." Maar ook waardevast: tweedehands zijn ze populair, maar nog schaars. LEWEDORP - Een schuur van mini-camping Buitenhof in Lewedorp is giste ren door een felle brand grotendeels verwoest. Bij de brand kwam asbest vrij. Door de zuidelijke wind kwamen de asbestdeeltjes terecht in het wei land tussen de mini-camping en de Postweg. In de schuur lag hooi en ston den landbouwwerktuigen. Niemand raakte gewond. foto Willem Mieras Met het ruime buitenterrein en de grote bedrijfshal heeft Bas van Gilst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58