'Hier rijden ze gewoon 80 kilometer' Zeeland PZCIt tós CONTACTA.NL 18 en 19 22 en 23 30 KM Kapelle verdeeld over verkeersmaatregel Viskiosk weer terug aan Goese Koepoort BEVELANDEN-THOLEN Gebruik anti-hagelkanon geregeld in nieuwe landelijke wetgeving Te lang almanak Kijk voor onze aan biedingen elders in deze krant! Dinsdag 1 november 2011 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Mieke van der Jagt kapelle - 't Is maar aan wie je het vraagt. Een fietser vindt het al gauw prima dat je in heel Kapelle nog maar dertig kilometer per uur mag; een automobilist baalt ervan. Dat het gemeentebestuur heel Ka pelle 30-kilometerzone heeft ge maakt, verdeelt kortom het dorp. Goed beschouwd heeft de maatre gel niet zo heel veel om de hak ken. De Biezelingsestraat, de Dijk- welseweg, de Dijkwelsestraat en de Ooststraat, waren de enig stra ten waar je nog vijftig mocht in Kapelle. Dat wordt nu allemaal 30-kilometerzone, waardoor de voorrangsituatie ook verandert. Voorrangswegen zijn er niet meer, alleen een paar voorrangskruisin gen. En dat is even wennen. Sinds de uitvoering van het verkeersbe- sluit zijn er al twee ongelukjes ge beurd. In krap een maand tijd. Een deel van de Kapellenaren, on der anderen de fractie van Ge meentebelang, steekt dat op de maatregel en op de vaststelling dat die niet goed gecommuniceerd is. Anderen wijzen dat van de hand. Bewoners van de Dijkwelseweg en de Biezelingsestraat nuanceren het geschil. Voor hen had het niet met een 30-kilometerzone hoeven wor den, als de snelheid van 50 kilome ter per uur beter was gehand haafd. „Ze rijden hier gemakkelijk tachtig en dat is eng met fietsers op de weg en kinderen op de stoep." Wethouder Ion Herselman vindt de klacht over gebrekkige commu nicatie onzin. „We schrijven er al maanden over in het informatie- krantje en ik heb in mijn bureau stapels petities liggen van mensen die erom vragen, smeken bijna. Wij gaan voor de veiligheid en voor het woongenot van alle Ka pellenaren. Daar wil ik nog aan toevoegen dat het vooral mensen uit Kapelle zelf zijn, die veel te hard rijden." Een andere klacht van Gemeente belang, dat de lasergun die de poli tie heeft aangeschaft, nauwelijks binnen de bebouwde kom ge bruikt is, bestrijdt Herselman ook. „We hebben verschillende contro les laten uitvoeren, met resulta ten." De gemeente is overigens nog druk bezig met de herinrichting van kruisingen en splitsingen. Want borden plaatsen is volgens Herselman niet genoeg. „Het de vies is: eerst herinrichten en dan pas invoeren." Grote trekkers naast kekke minicars Je weet niet precies wat het oplevert door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Het gebruik van anti-hagelkanonnen door landbou wers is hoogstwaarschijnlijk in ja nuari landelijk geregeld. Dan is door de Kamer een nieuwe wet aangenomen waarin het ge bruik van anti-hagelkanonnen on der bepaalde voorwaarden is opge nomen. Dat verwachten de Borselse wet houders Conny Miermans en Mar- ga Vermue. Het gebruik van deze apparaten om hagelbuien te ver drijven, is door Borsele al in de al gemene plaatselijke verordening (apv) opgenomen maar landelijk was daar veel onduidelijkheid over. Daarom pleitten diverse fracties in Borsele en landbouworganisaties voor het opnemen van regels om trent het gebruik van deze kanon nen in de nieuwe wet. Volgens Miermans is het niet zo dat landbouwers met de nieuwe wet in de hand de anti-hagelka nonnen mogen inzetten. „Het moet nog steeds op gemeentelijk niveau worden geregeld." Een van de voorwaarden is bijvoorbeeld een evulatie met landbouworgani satie ZLTO. plaar is een exacte replica van de vorige. De apparatuur moet nog even worden geïnstalleerd, maar vanaf volgen de week maandag kunnen klanten er weer terecht voor verse vis. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl De achtjarige Stephan is zeer crea tief, zo vindt zijn hele Middelburgse familie. Voor tal van problemen heeft hij een praktische oplossing. Soms vallen die in goede aarde, soms niet. Zo ook gisteren toen zijn moe der hem 's morgens een trui aantrok met iets te lange mouwen. Haar voorstel, ze even omslaan, werd geac cepteerd. Toen hij 's middags thuis kwam, en zijn jas uittrok, zag zijn moeder tot haar verrassing dat de rechtermouw compleet ontbrak. Wat is er nu gebeurd, vroeg ze. Trots ver telde hij dat die mouw lastig bleef doen. Om die reden had hij tijdens het knutselen de schaar gepakt en de mouw resoluut boven zijn elleboog afgeknipt. „Slim van mij, hé." GOES - De stalen, ovalen viskiosk Het Beste Maatje is gisteren teruggeplaatst aan de Koepoort in Goes. Het in het oog springende winkeltje werd eind maart door brand verwoest. Het nu teruggeplaatste exem- D® netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen jaar 1 t/m 3 november 2011 15.000 m2 beursvloer/7 Superbus van Wubbo Ockels/r Workshops met bekende sprekers /^Grootste netwerk borrel van Nederland Gratis Segway rijden Registreer je gratis als bezoeker op www.contacta.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57