al 75 jaar kerknieuws PW laakt bemoeienis EC met Hedwigepolder van misintenties van alle Hulster parochies Dansschool Kiel laat 50-piussers dansen ZingZang treedt op tijdens soos Caritas Veiligheidsonderzoek naar kusttram Dorpsraad houdt 'vragenhalfuurtje' Kamerkoor brengt werk van Pergolesi Jong talent speelt hele concert ENKZ mee MEEST GELEZEN Leden fotoclub Dow Terneuzen tonen hun werk dinsdag 1 november 2011 Volg het PZC videonieuws via www.pzc.nl/video Z welijks veranderd. Het is een blad voor parochieel nieuws en vooral voor de misintenties van de dien sten in alle parochies in de ge meente Hulst en Koewacht. Daar naast lezen mensen ook graag een overweging van een priester of pas tor", betoogt Paul Schelfhout. Tintinnabulum heeft ruim acht honderd abonnees. Een behoorlijk aantal, maar groeien doet het abonnneebestand niet meer, geeft Schelfhout toe. „Er komt nog wel eens een nieuwe abonnee, maar net als de huidige abonnees gaat het bij de nieuwe aanmelders veel al om oudere mensen. Iemand wiens partner overlijdt, wil graag de misintenties op schrift zien en leest ook graag de intenties van de diensten in andere parochies." Zetten in lood doet Schelf hout al lang niet meer. Tin tinnabulum wordt op een redelijk moderne offset-pers ge drukt. Maar voor het vouwen van de twee bladen op A2-formaat - drie pagina's tekst en een pagina advertenties - maakt hij nog steeds gebruik van een oeroude vouwma- chine. „Die is waarschijnlijk nog ouder dan de krant. Ik gebruik hem alleen voor Tintin, want kran ten vouwen doet-ie nog prima." Tintinnabulum verschijnt vijftig keer per jaar. „Ik ga heel af en toe op vakantie, daarom verschijnt er twee keer per jaar een dubbeldik nummer." Dat het blad wordt gewaardeerd, merkt Schelfhout als iemand een nummer mist. „Dan hangt een abonnee gelijk aan de telefoon om te vragen wat er mis is." Schelf hout wordt over twee weken zes tig jaar. Hij hoopt dat hij de tach tigste verjaardag van het 'kerkelijk weekblad voor de parochies Hulst, Sint Jansteen, Koewacht, Clinge, Nieuw-Namen, Graauw, Boschka- pelle, Hengstdijk, Kloos- terzande/Ossenisse, Lamswaarde, Stoppeldijk en Terhole' nog mee mag maken. Na meer dan veertig jaar heeft Tintin een speciaal plaatsje in zijn drukkershart. „Of het blad na mijn pensioen nog be staat, durf ik niet te voorspellen. Maar ik hoop dat de krant de ko mende vijf jaar voortleeft. Het is nog steeds prachtig om een nieuw exemplaar van Tintinnabulum van de persen te zien rollen." TERNEUZEN Dansliefhebbers van vijftig jaar en ouder komen morgen van 13.45 tot 16.45 uur aan hun trekken aan de Haarmanweg in Terneuzen. Dans school Kiel houdt een dansmiddag voor 50-plussers. De muziek wordt verzorgd door dj Leen, die er voor zorgt dat een gevarieerd arsenaal aan dansen - quickstep, wals, tan go, chachacha, rumba, lijndans - aan bod komt. Entree 1,50 euro. CLINGE De novembersoos van Caritas Clin ge staat donderdag in het teken van muziek. Muziekgroep Zing Zang treedt op in cultureel cen trum Malpertuus. De soosmiddag is gratis toegankelijk voor 60-plus- sers en begint om 14.00 uur. Er is gratis koffie en bezoekers kunnen zich alvast opgeven voor de - meestal drukbezochte - kerstsoos op donderdag 15 december. KNOKKE-HEIST - De Vlaamse ver keersminister Hilde Crevits wil een onderzoek naar extra veilig heidsmaatregelen rond de Vlaam se kusttram, tussen Knokke-Heist en De Panne. Ongelukken met de trams zorgden dit jaar al voor drie doden en bijna tachtig gewonden. Overigens daalt het aantal ongelukken jaarlijks, maar waren er dit jaar een paar zware ongevallen, waarbij (in twee gevallen) enkele tientallen gewon den vielen. Crevits laat het onder zoek uitvoeren door De Lijn zelf Het moet begin volgend jaar klaar zijn. Met het plan zou het aantal ongevallen met voertuigen van De Lijn jaarlijks 2,5 procent omlaag moeten. De oorzaak van veel ongelukken ligt in het feit dat de trams weinig geluid maken, dat licht en geluid op oversteekplaatsen te wensen overlaten en dat de rails makkelijk toegankelijk zijn; ze zijn bijvoor beeld niet ingebed of omringd door randen. plein, tegenover de basiliek. Toen }o emigreerde, drukte Peet van Re- mortel het blad in een pand aan de Walmolenstraat en later de Frans van Waesberghestraat. Paul Schelfhout (59) kwam als zeven tienjarig knulletje als leerling in dienst bij de drukkerij. Hij moest de kopij voor Tintin (de oorspron kelijke Franse naam van Kuifje, die in Hulst als koosnaampje voor Tin tinnabulum fungeert) bij deken Koopmans bezorgen en de volgen de dag gecorrigeerd weer ophalen alvorens het kerkkrantje zelf te zet ten en te drukken. Toen de zoons van Peet van Re- mortel geen interesse voor het drukkersvak toonden, nam hij de zaak in 1986 over. Vijfjaar later ver huisde hij naar de Kleine Bagij- nestraat. „De drukkerij is dus heel wat keren verhuisd, maar Tintinna bulum is in driekwart eeuw nau foto Peter Nicolai WESTDORPE De dorpsraad Westdorpe houdt vanavond de maandelijkse vergade ring in De Tukker aan de Graafjans- dijk A169. Voorafgaand aan de be sloten bijeenkomst is er een open baar 'vragenhalfuurtje' voor bewo ners. Westdorpenaren die verhin derd zijn, kunnen hun vragen ook stellen via de website www.dorps- raadwestdorpe.nl. De vergadering begint om 19.30 uur. AARDENBURG Het Zeeuws-Vlaams Kamerkoor geeft zondag een concert in de Sint Baafs in Aardenburg. Het koor zingt de Maria-Vespers van Pergo- lesL De groep krijgt begeleiding van een barokensemble en sopraan Sa rah Peire, en staat onder leiding van Marcel van Westen. Het optre den begint om 15.30 uur. Toegang kost 15 euro. Het Kamerkoor geeft vrijdag het zelfde concert in de katholieke kerk in 's-Heerenhoek. Aanvang 20.00 uur, toegang 15 euro. HOEK Muziekvereniging Elk Naar Zijn Krachten uit Hoek verzorgt zater dag onder leiding van dirigente Jen ny Clauws-Lambrecht een najaars concert in het dorpshuis in Hoek. Dat gebeurt met medewerking van Lutgarde Verbiest en Jaap de Bruyn. Motto van het concert is Hoek's got Talent. Het jonge talent werkt voor het eerst aan het hele concert mee. Aanvang: 19.30 uur. 1. Plus Breskens/C1000 Hulst super 2. D66 Sluis: Geen geld ROC-kantoor 3. Wallencomplex Aardenburg TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman BRUSSEL - De PW-fractie in het Europees Parlement vindt dat de Europese Commissie zich niet moet mengen in de discussie over de ontpoldering van de Hedwige polder in het oostelijke puntje van Zeeuws-Vlaanderen. In een toelichting op vragen aan de Commissie zegt PW-Europarle- ■mentariër Lucas Hartong 'dat de provincie Zeeland en de Neder landse overheid op grond van de Natura 2000-richtlijn enkel een meldingsplicht hebben en dat ab soluut geen instemming, laat staan toestemming vereist is van de EU'. Het dossier kan, volgens Hartong, veel beter worden overgelaten aan Nederland en Vlaanderen. „Die zijn zeer wel in staat goede afspra ken met elkaar te maken." Euro commissaris Potocnik uitte vorige week in een brief aan staatssecreta ris Bleeker z'n bedenkingen tegen nieuwe natuur in de Westerschel- de en in de Welzingepolder bij Rit- them als alternatief voor de Hedwi gepolder. Hartong wil van de Com missie weten of commissaris Potoc nik op de hoogte is van al die rap porten, waarin wordt vastgesteld dat ontpoldering bijvoorbeeld 'niet bijdraagt aan de dynamiek van het estuarium'. TERNEUZEN - Fotoclub Dow houdt vanaf vrijdag de jaarlijkse exposi tie. Naast zwart-wit en kleurrijk werk van de groepsleden houdt de fotoclub ook een tentoonstelling 'Erfgoed van de fotografie', waar bij zeer oude foto's en fotocame ra's getoond worden. Een ervaren fotograaf geeft zater dag en zondag tussen 14.00 uur en 15.30 uur fotografeerles. De tentoonstelling is in het Dow Ontmoetingscentrum in sportpark Oude Vaart. Openingstijden: vrij dag van 19.00 tot 22.00 uur, zater dag van 10.00 tot 18.00 uur en zon dag van 11.00 tot 16.30 uur. Toe gang is gratis. WWeststrate denkt graag met u mee om uw product de bescherming en uitstraling te geven die het nodig heeft. Aan de hand van uw klantspecifieke wensen geven wij u graag een WGStSlröt© vrijblijvend advies om zo samen met u tot de otvetizuDiGEiPEciAinr perfecte verpakking te komen! Cadeaupapier Draagtassen Dozen Kokers •Tape Etiketten •Tafelpapier Servetten •Verpakkingsfolie Op onze gespecialiseerde websites www.draagtassenspecialist.nl en www.cadeaupapier.nl staat ons complete assortiment. Meer informatie? Neem dan contact op met Ronald Becks i via 0118 63 0010 of mail naar ronald@weststrate.nl VERPAKKINGEN DETAILHANDEL KOM JIJ ONS TEAM VERSTERKEN? WWW.WESTSTRATE.NL/VACATURES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51