Bom van vroeger' zeeland21 Anti-alcoholcampagne gaat verder in 2012 CDA-Terneuzen wil 'Aziaten naar de regio lokken' van de reepe Monument voor RAF-piloot Ondernemersplein Workshop Massage Lijstenmakerij Meerkeuzevragen bij Bijbelquiz Sla uw slag dinsdag 1 november 2011 van buiten van harte welkom." Het nieuwe café Bom is niet zo groot en heeft een intiem karakter met z'n matgouden wanden en donkerrode gordijnen. Naast een kop koffie of een glas wijn is het ook mogelijk om in het café iets eenvoudigs te eten. „Van een tosti tot een biefstukje of soepje of een portie bitterballen." De bar is van foto Dirk-jan Gjeltema woensdag tot en met zondag open. Het restaurant krijgt een wat luxe- re kaart. „We hoeven geen ster, maar we werken met een goed en eerlijk product van dichtbij", zegt Rinus Kloet. „We hebben hier bij voorbeeld een vleesboerderij, een kaasboerderij en viskwekerij Neel- tje Jans." De kaart zal vooral sei zoensgebonden gerechten bevat ten. Rinus Kloet gaat de komende tijd samen met kok Johan Giljam de scepter zwaaien in de keuken van Bom. Van de oude keukenbri gade die voor het faillissement in het restaurant werkten, komt nie mand terug. In de bediening kun nen de gasten wel een paar beken de gezichten terug verwachten. „Twee vaste krachten en een paar die in het weekeinde werken", zegt Botty. Bom gaat vandaag weer open, maar dat wil nog niet zeggen dat alles af is. De tien hotelkamers worden in de komende weken aan gepakt met een nieuw verfje en kleine reparaties. „En op de lange re termijn zullen we een aantal ka mers grondig verbouwen." Ook het terras zal komend voorjaar een flinke opknapbeurt krijgen. Jeroen Botty heeft zin in het avon tuur. „Ik wil al een tijd graag een eigen zaak." Dat dit gelijk een ho tel met restaurant en café werd ziet hij als een mooie kans. Zijn laatste baan was bij de Zeelandhal len, als manager en daarvoor heeft hij onder meer gewerkt bij de Hos- tellerie in Schuddebeurs, het Arion in Vlissingen en Port Zélan- de. Bent u net met een nieuw bedrijf gestart, heeft u uitbreidingsplan nen, een nieuw concept of bent u een webwinkel begonnen? Laat het ons weten. De PZC brengt iedere dinsdag nieuws van ondernemers op Schouwen-Duiveland in 'het on dernemersplein'. Tips:Schouwen-Duiveland@pzc.nl KERKWERVE - De school voor mo devormgeving Cathy de Vos uit Kerkwerve geeft een workshop bu stier maken. De deelnemers gaan een bustier op de eigen maten tekenen en daarna wordt het ontwerp zelf ge naaid. De workshop start op vrij dagavond 4 november en duurt vier avonden. Informatie: www.modevormgevingca- thydevos.nl Ivo Opstelten was afgelopen zomer in Renesse. De minister praat 7 novem ber in Terneuzen over drank en jongeren. archieffoto Dirk-Jan Gjeltema door Wout Bareman DREISCHOR - Marianne Kole uit Dreischor is een nieuwe praktijk holistische massage begonnen. De praktijk is gevestigd aan de Ring 33 in Dreischor. Binnenkort start Kole een cursus rug- en hoofdmassage die wordt gegeven op 9 en 23 november en 7 december. Cursisten leren massage technieken en passen die op elkaar toe. Informatie: 0111-402073. ZIERIKZEE - Lijstenmakerij CnC in Zierikzee houdt op 3, 4 en 5 no vember open dagen. De lijstenmakerij van Chris Grin- wis en Carla van Wersch zit aan de Verrenieuwstraat 32. Naast de lijstenmakerij bestieren beide Zierikzeese kunstenaars ook galerie Kos waar diverse kunste naars hun werk vertonen. TERNEUZEN - De Zeeuwse campag ne Laat ze niet (ver)zuipen slaat aan, maar moet de komende jaren wel worden voortgezet. „We probe ren ouders en jongeren via de cam pagne bewust te maken van de ge varen van het drinken van alcohol op jonge leeftijd", zegt Zeeuws coördinator Thijs Terlouw, „maar dat is wel een kwestie van de lan ge adem." De campagne loopt nu een jaar en wordt volgend jaar voortgezet. Ter louw: „Het wordt knokken om de aanpak op Zeeuws niveau ook de jaren daarna te kunnen handha ven. Je krijgt immers steeds weer te maken met jonge aanwas. Het is dus zaak de boodschap steeds te herhalen." Volgens Terlouw heeft het eerste jaar al resultaat opgele verd. „Maar drinken onder jonge ren blijft een probleem. Soms zijn ze nog niet eens 14. Ook blijkt dat jongeren onder de 16 gemakkelijk drank kunnen kopen in super markten en slijterijen." Maandag 7 november wordt in het Schelde- theater in Terneuzen de Zeeuwse Manifestatie Jeugd en Alcohol ge houden. Sprekers zijn daar onder anderen minister Ivo Opstelten van Veiligheid en Justitie, die de nieuwe Drank- en Horecawet zal toelichten, en specialist Nico van der Lely van de Jeugd en Alcohol poli in Delft. Terlouw legt uit dat de bedoeling van de manifestatie is om alle betrokken partijen een keer bij elkaar te brengen. De cam pagne is immers opgezet in samen werking met de Zeeuwse gemeen ten, de GGD Zeeland, de politie, Indigo Preventie en andere maat schappelijke organisaties en wordt ondersteund door de provincie en het ministerie. Terlouw: „Elders in het land worden soortgelijke cam pagnes gevoerd, maar het is toch vooral de bedoeling van het minis terie de problematiek zoveel moge lijk regionaal aan te pakken. Daar is men immers het best op de hoogte van de situatie." YERSEKE - Het Nederlands Bijbelge nootschap houdt morgen de jaar lijkse Bijbelquiz in De Haven in Yerseke. Téams en individuen spe len tien ronden van vier meerkeu zevragen. Wie de meeste ronden wint, krijgt een boekje: Wijze woorden van Jezüs. De quiz in Yer seke staat bekend om het grote aantal deelnemers van uitmunten de kwaliteit. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur. TERNEUZEN - Het gebrek aan goed opgeleid technisch personeel op de Zeeuws-Vlaamse arbeidsmarkt kan mogelijk worden opgelost met de komst van 'kansrijke migran ten' uit China en Vietnam. Die suggestie doet CDA-fractie- voorzitter Henk Siersema aan B en W van Terneuzen. De werving moet vooral plaatsvinden in die Aziatische landen, waarmee onder nemers uit de regio nu al handel drijven of willen gaan drijven. Sier sema: „Om de ontwikkeling, ambi tie en potentie van de regio uit te dragen gaan regelmatig handelsde legaties, ondernemers en politici naar Aziatische landen." Die kun nen onderzoeken of kansrijke mi granten geïnteresseerd raken in Zeeuws-Vlaanderen. Vrijdag komt een Chinese delegatie op bezoek. SCHOENMODE I ZOUTELANDE - Han Lous en zijn neef Mattieu Osté uit Zoutelande richten een monument op voor Reginald William James, een RAF-piloot die bij Zou telande neerstortte in oktober 1944. Het tweetal raakte geïnteresseerd in de piloot nadat ze resten vonden van het toestel van James. Op de foto Han Lous bij het monument in wording. foto Lex de Meester Papegaaistraat 8, Goes Tel. 0113 - 230796 www.vandereepe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45