201 zeeland geregeld in nieuwe wet Terug naar net oude Gebruikanti-hagelkanon l.i j_ Pleidooi PW-fractie ont polder ing zonder inbreng EU-commissie Vlissinger (20) beroofd van zijn portemonnee Taxatie van kunst, antiek en sieraden Signeersessie Schrijver Nederlands vijverkampioen Met stip het beste verzekeringspakket dinsdag 1 november 2011 OVERNAME Naast hotel en restaurant heeft Bom ook weer een café door Frank van Coaten HEINKENSZAND - Het gebruik van anti-hagelkanonnen door landbou wers is hoogstwaarschijnlijk in ja nuari landelijk geregeld. Dan is door de Kamer een nieuwe wet aangenomen waarin het ge bruik van anti-hagelkanonnen on der bepaalde voorwaarden is opge nomen. Dat verwachten de Borsel- se wethouders Conny Miermans en Marga Vermue. Het gebruik van deze apparaten om hagel buien te verdrijven, is door Borse- le al in de algemene plaatselijke VLISSINGEN - Een twintigjarige Vlis singer moest in de nacht van zater dag op zondag, onder bedreiging, zijn portemonnee afgeven aan twee onbekenden. Hij fietste rond 02.00 uur over het Kleiwegpad in Vlissingen en werd plotseling van zijn fiets getrokken. Er ontstond, aldus de politie, een schermutse ling en vervolgens moest hij zijn portemonnee afgeven. Volgens de politie reden de beide belagers weg in een busje. Eén van hen had blote armen tot zijn elleboog. De andere had een wit petje op. Leng te van beiden is ongeveer 1.80 me ter en de huidskleur is lichtgetint. 'S-HEERENHOEK - Auteurs ]an de Ruiter en Engel Reinhoudt en foto graaf Piet Grim van het onlangs verschenen boek 'De schoonheid van de Zak' signeren zaterdag bij de Boerenbond in 's-Heerenhoek. Reinhoudt en Grim wonen bei den in dit dorp. Dat doen ze tus sen 11.00 en 12.00 uur in een echte huiskamersfeer. ARNEMUiOEN - In het Museum Ar- nemuiden kan men zaterdag zijn antiek, kunst, sieraden, munten, streekdracht en wat al niet meer la ten taxeren onder het motto 'Is het kunst of kitsch?' De taxaties zijn van 10.00 tot 15.00 uur. Het panel van deskundigen be staat uit vertegenwoordigers van het Zeeuws Veilinghuis, de Numis matische Kring Zeeland en Juwe lier Minderhout. Oude voorwer pen en bodemvondsten worden beoordeeld door Bruno Janson en Rinus Schroevers. En uiteraard kunnen de bezoekers meteen een kijkje nemen in het museum. Kok Rinus Kloet (links) en Jeroen Botty voor hotel Bom. verordening (apv) opgenomen maar landelijk was daar veel ondui delijkheid over. Daarom pleitten diverse fracties in Borsele en land bouworganisaties voor het opne men van regels omtrent het ge bruik van deze kanonnen in de nieuwe wet. Volgens Miermans is het niet zo dat landbouwers met de nieuwe wet in de hand de an ti-hagelkanonnen mogen inzetten. „Het moet nog steeds op gemeen telijk niveau worden geregeld." Een van de voorwaarden is bij voorbeeld een evulatie met land bouworganisatie ZLTO. door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - Hotel Bom in Burgh-Haamstede is sinds van daag weer open. Er is een nieuwe exploitant en het pand is gedeelte lijk verbouwd. Half augustus sloot Bom onver wacht de deuren vanwege finan ciële problemen. Een faillissement volgde. Jeroen Botty, gepokt en ge mazeld in de horeca, nam de zaak over. „Ik wil graag weer terug naar het Bom van vroeger, toen heel Haamstede hier nog kwam", zegt Botty. Hij heeft de tijd genomen om de zaak eerst aan te passen aan zijn ideeën. Zo is er een apart café gekomen, in een leegstaande ruim te naast het huidige restaurant. Vroeger was er ook altijd al een ca fé bij Bom (het huidige Bruintje Beer), maar dat is een tijd geleden afgestoten en verkocht. Botty heeft er voor gekozen om toch weer een café te beginnen. „Dat is ook fijn voor de hotelgas ten. Dan kunnen ze 's avonds nog een kop koffie drinken of een bor reltje. Uiteraard zijn ook mensen door Wout Bareman BRUSSEL - De PW-fractie in het Europese Parlement vindt dat de Europese commissie zich niet moet mengen in de discussie over de ontpoldering van de Hedwige- polder in het oostelijke puntje van Zeeuws-Vlaanderen. In een toelichting op vragen aan de Commissie zegt PVV-Europarle- mentariër Lucas Hartong 'dat de provincie Zeeland en de Neder landse overheid op grond van de Natura2000-richtlijn alleen maar een meldingsplicht hebben en dat absoluut geen instemming, laat staan toestemming vereist is van de zijde van de EU'. Het Neder landse kabinet wil, in plaats van de overeengekomen ontpoldering van de Hedwigepolder, twee pol- dertjes verderop in de Westerschel- de onder water zetten. Het dossier kan, volgens Hartong, veel beter worden overgelaten aan Neder land en Vlaanderen, die volgens hem wel in staat zijn goede afspra ken met elkaar te maken. Eurocom missaris Potocnik uitte vorige week in een brief aan staatssecreta ris Bleeker zijn bedenkingen tegen nieuwe natuur in de Westerschel- de en in de Welzingepolder bij Rit- them als alternatief voor de Hedwi gepolder. Hartong wil van de Com missie weten of commissaris Potoc nik op de hoogte is van al die rap porten, waarin wordt vastgesteld dat ontpoldering bijvoorbeeld 'niet bijdraagt aan de dynamiek van het estuarium'. KAPELLE - Jeffry Schrijver uit Kapel- Ie mag zich een half jaar Neder lands vijver kampioen noemen. De voorzitter van aquarium-, terra rium- en vijververeniging De Vuurneon deed mee aan de lande lijke huiskeuring van de Neder landse bond Aqua Terra in Zwijnd- recht. Chris Spruit uit Kapelle ein digde als vierde. Sluit nu meerdere verzekeringen af bij ZLM en ontvang 8% pakketkorting! Meer weten? Kijk op zlm.nl verzekeringen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44