241 sport Hofmeier legt de lat weer een beetje hoger GPC Vlissingen is PSV en Strootman volharden in onschuld Korfballers winnen ook van Tsjechië Tom Boere trefzeker voor Jong Ajax Volleyballers tegen Kroatië en Finland Boonman assistent bij Kopenhagen-Hannover Oranje met vijf renners in wegwedstrijd Schaatsploeg j 2 5A 11 dinsdag 1 november 2011 SSSSSSlSSeMKSSfSXSM SHAOXINC De Nederlandse korfballers zetten de zegereeks op het wereldkampi oenschap in het Chinese Shaoxihg onverminderd voort. Titelverdedi ger Oranje won gisteren in de kwartfinaleronde van Tsjechië en opnieuw viel de score ruim uit: 38-18. De ploeg van bondscoach Jan-Sjou- ke van den Bos is door de zege al zeker van de halve finales. Catalonïë is vandaag de volgende opponent. Inzet van het duel is de eerste plaats in de kwartfinalepou le. AMSTERDAM Tom Boere was gisteravond twee maal trefzeker voor Jong Ajax in de competitiewedstrijd tegen Sparta Rotterdam. De Amsterdammers wonnen het duel met 4-0. Een van zijn doelpunten scoorde Boere, af komstig uit Terneuzen, uit een strafschop. De andere treffers wer den gemaakt door Ismail Aissati en Mats Rits. Jong Ajax bracht gisteravond een sterk team op de been. Ook Daley Blind, Nicolas Lodeiro en Lorenzo Ebecilio kwamen voor het talenten team uit. NIEUWEGEIN De Nederlandse volleybalmannen treffen in de groepsfase van het pre-olympisch kwalificatietoer nooi Finland en gastland Kroatië. In de andere groep spelen Slovenië, Portugal en Oekraïne. De beste twee teams in de groep gaan door naar de halve finales. Al leen de winnaar van het toernooi plaatst zich voor het Europees olympisch kwalificatietoernooi dat in mei volgend jaar wordt afge werkt in het Bulgaarse Sofia. Het pre-OKT begint op 22 november. ZEIST Björn Kuipers is door de Europese voetbalbond Uefa aangesteld om morgen het Champions Lea gue-duel Bayern München-Napoli te leiden. Eric Braamhaar fungeert als scheidsrechter bij het Europa League-duel FC Kopenhagen - Han nover 96. Angelo Boonman en Rob van de Ven zijn assistents-scheids- rechters. Kevin Blom is de leids man bij de ontmoeting tussen Steaua Boekarest en Maccabi Haifa (Europa League). Blom fluit zijn 50e internationale wedstrijd. AIGLE Nederland mag volgend jaar tij dens de Olympische Spelen in Lon den bij de mannen vijf renners in de wegwedstrijd en twee renners in de individuele tijdrit laten star ten. In de wegwedstrijd hebben ook Australië, België, Spanje, Groot-Brittannië, Duitsland, Italië, Zwitserland en de Verenigde Sta ten vijf startplaatsen. Een land als Frankrijk mag maar vier renners in schrijven voor de wegwedstrijd. Bij de vrouwen wordt de verdeling pas op 31 mei 2012 duidelijk. door Robbert Minkhorst WOLVECA - Hoe maagdelijk de witte pakken van Hofmeier ook mogen zijn, de onschuld heeft de schaatsploeg na het superjaar 2010-2011 wel verloren. Ook voor de sponsor is het derde seizoen het moment van de waarheid. Hofmeier besluit waarschijn lijk voor kerst of het doorgaat met de ploeg, zegt Frank Bieleman, die bij het financieel detache ringsbureau verantwoordelijk is voor sportsponsoring. TVM kondigde vorige week al aan door te gaan tot en met de Winterspelen van 2014, maar zover is Hofmeier nog niet. „Het moet sportief kloppen en wij moeten het financieel kunnen dragen", zegt Biele man. Met Koen Verweij en Marrit Leenstra heeft Hofmeier toch twee sterke troeven in handen voor het nieuwe jaar. „Ik heb nog nooit zoveel zelfvertrouwen gehad", zegt Leenstra bij de ploegen- presentatie. De Friezin is de Nederlands allroundkampi oene en won brons op het EK. Ook Verweij haalde de derde plaats bij het Europees Kampioenschap. Op het NK Koen Verweij eindigde hij als tweede. Van Veen wil helemaal niet dat het team nu al op de voorgrond treedt. „Dat anderen meer aandacht krijgen, is alleen maar mooi", zegt hij met een verwijzing naar TVM en Control. „Deze positie past ook het best bij me." Maar dm het feit dat Hofmeier vorig jaar definitief zijn naam vestigde in het peloton, kan de coach niet heen. Het verrassingseffect is weg, erkent Van Veen. „En iedereen is weer een beetje beter dan vorig jaar", aldus de coach die ook niet elke verwachting wil temperen. Daarmee neemt de druk eveneens toe. „Ik heb daar nooit zoveel moeite mee", zegt Renz Rotteveel. Hij debuteerde vorig jaar met een tiende plek op het WK Allround. „Wat wé eerder hebben bereikt, moeten we met de hele; ploeg weer kunnen", schat hij in. Het kon vorige winter inderdaad niet op, vindt Bieleman. „We hadden Marrit en Koen erbij gekregen. Ze hadden een goede naam in de schaatswereld, maar hebben bij hun vorige ploeg (TVM.) een tikje gehad. Ze kwamen naar ons zonder enige druk vooraf maar met alle plezier. Met Hofmeier begonnen we dubbelblanco. Geen verwach tingen en spierwitte pakken - waar trouwens leuk op werd gereageerd. Mensen vonden het niks of ze vonden het geweldig." Leenstra, Verweij en Rotteveel reden de grote internationale toernooien en de anderen uit de ploeg 'hebben allemaal wel een World Cup aangestipt', aldus Bieleman. „Het is geweldig gegaan afgelopen jaar." En nu? „Laat maar zien dat het geen toeval was. Leg de lat maar een beetje hoger." Hofmeier nam afscheid van de Fransman Alex Contin. De begroting bleef gelijk, zodat voor de overgebleven schaat sers meer mogelijk werd. Het geld werd onder meer gebruikt voor een intensieve hoogtestage in Italië deze zomer. Het zevental is ook serieuzer met zijn sport bezig, heeft Van Veen gemerkt. Ter illustratie haalt hij de Nöord-Hollandër Verweij aan. „Als er kermis was in Alkmaar, had hij een week vakantie. Vorig jaar miste hij aanvankelijk de boot, en daar was hij goed ziek van. Nu is dat dik in orde. Een beetje ontsnappen moet kunnen, maar ik wil geen gelazer hebben." Wat bleef was de onbevan genheid. Want jong - Rhian Ket is met zijn 28 jaar veruit de oudste - zijn de schaatsers nog steeds. „Het is een groep mensen die goed met elkaar door één bocht kunnen", zegt coach Van Veen. Dat is mooi, maar ook betrekkelijk, waarschuwt hij. „Het valt straks zo weer uit elkaar als de prestaties er niet zijn." Marrit Leenstra door Rik Elfrink EINDHOVEN - PSV en Kevin Stroot man gaan niet akkoord met het schikkingsvoorstel dat de aankla ger van de KNVB gisteren deed aan speler en club. Hij wil de mid denvelder van PSV voor twee duels schorsen, waarvan een voor waardelijk. Strootman kreeg in het duel met FC Twente, afgelopen za terdag, rood van scheidsrechter Blom. Dat gebeurde na een overtre ding op Luuk de Jong. Zelfs FC Twente-trainer Co Adriaanse trok die kaart in Ensche de in twijfel en ook De Jong vond het wat zwaar gestraft. Volgens de aanklager is sprake van gemeen spel van Strootman. Hij zou zijn te genstander ernstig letsel hebben kunnen toebrengen. In de voetbal wereld zijn de meningen verdeeld. Trainer Fred Rutten van PSV wist afgelopen zaterdag zeker dat het een sepot zou worden en was woest op arbiter Blom. Ook oud-topscheidsrechter Mario van der Ende twitterde tijdens de wed strijd al 'dat dit weer een sepot zal worden'. De aanklager is een ande re mening toegedaan, net als Blom. De scheidsrechter gaf toe dat over de kleur van de kaart wel te discussiëren viel. De zitting is vanavond om 20.00 uur. PSV presenteert vandaag een verlies van meer dan tien miljoen euro over het boekjaar 2010-2011. De club is opnieuw in de rode cij fers gekomen doordat de Cham pions League niet werd bereikt. Het verlies is volgens ingewijden groter dan verwacht. r per 30-10-2011 klasse^ goals factor totaal 1 Alexjobse Serooskerke 2E p zat 12 1,5 r 18 2 Stefan Wielemaker VCK 3A zat 11 1.5 16,5 3 Arjen de Koeijer Yerseke 2E zat 9 1,5 13,5 Danny Weber Krabbendijke 3B 1 zat 9 1,5 13,5 Frank den Engelsman Noad'67 3B zat 9 1,5 13,5 Arjan Koöpmans Rillandia 3B zat 9 1,5 13,5 7 Peter van Gorsel Dauwendaele 2E zat 8 1,5 12 Elco Jansen Krabbendijke 3B zat 8 1,5 12 Martijn van Grunsven MZC11 3B zat 8 1,5 12 Yves Nyemb Goes 1C zon 6 12 Michal Szczawinski HW'24 3A zon 8 1,5 k 12 12 Pieter Bolle Wemeldinge 4A zat 11 11 Wilco de Valk SKNWK 4B zat 11 1 11 Niek Haartsen Schoondijke zon 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40