Meer Belgen naar Zeeuws-Vlaanderen CONTACTA.NL I a 1 I Je weet niet precies wat het Eind dit jaar veilig fietsen tussen Croede en Oostburg België kiest voor einde kernenergie Verkeersoverlast lichtmasten Tintinnabulum 'rinkelt' al 75 jaar kerknieuws 18 en 19 |,»;V s 1 oplevert 22 en 23 www.bndestem.nl DINSDAG 1 november 2011 17 ■Bwaaa v - - BSSSSSSKS TREND UwNieuweToekomst wil toestroom nog versterken door inrichting België-loket door Harmen van der Werf HULST - Het aantal Belgen dat zich in Zeeuws-Vlaanderen vestigt, is het afgelopen jaar sterk toegeno men. UwNieuweToekomst, de or ganisatie van gemeenten, bedrijfs leven en onderwijsinstellingen die probeert meer mensen naar de re gio te trekken, wil daarop inspelen door een apart België-loket in het leven te roepen. Zeeuws-Vlaamse makelaars merk ten het al in de verkoop van wo ningen aan Belgen. Zeker één op de vijfhuizen die ze de laatste tijd aan de man hebben gebracht, ging naar Belgen. Ze worden aangetrok ken door de relatief lage prijzen in Zeeuws-Vlaanderen, de beperktere overdrachtskosten en omdat ze in Nederland in aanmerking kunnen komen voor hypotheekrenteaftrek. Vlak over de grens in België is bo vendien sprake van een tekort aan woningen. Bevolkingscijfers van de gemeen ten Hulst, Terneuzen en Sluis be vestigen de trend die makelaars sig naleren. Hulst zag het aantal Bel gen dit jaar tot nu toe groeien met veertig tot 1932 op zo'n 28.000 in woners. Daarbij hoort de kantteke ning dat van 2008 tot 2010 sprake was van een lichte daling van het aantal Belgen in Hulst. In Terneu zen kwamen er dit jaar tot in okto ber per saldo 78 Belgen bij, tegen twaalf over heel 2010. In Sluis is het aantal Belgen vanaf 2007 tot eind oktober dit jaar gestegen van 1307 naar 1432 (op 24.000 inwo ners), met een opmerkelijk dikke plus van 77 dit jaar. Waar de grotere toestroom aan te danken is, kunnen woordvoerders van de gemeenten niet zeggen. Ter- neuzen hoopt daar meer inzicht in te krijgen door alle nieuwko mers voortaan een enquête te stu ren waarin wordt gevraagd waar om ze zich in de gemeente heb ben gevestigd. Jan-Frans Mulder, burgemeester in Hulst en voorzitter van UwNieu weToekomst, juicht de komst van meer Belgen toe en wil dit graag nog verder stimuleren. Hij denkt aan de inrichting van een speciaal België-loket - 'dat kan virtueel, via internet' - waar Belgen antwoord kunnen vinden op alle vragen die samenhangen met migratie naar Zeeuws-Vlaanderen. UwNieuwe Toekomst blijft zich ook op Neder landers richten, benadrukt Mul der, onder meer door de deelname aan de emigratiebeurs in Nieuwe- gein. - '."„1.' - mem sss&g CROEDE - Nog even wat overlast, en dan kun nen fietsers veilig over de polderdijken tussen Groede naar Oostburg rijden. Waterschap Scheldestromen begon in augustus met de aanleg van het fietspad tussen de twee plaat sen, en is nu volop bezig. De route wordt veel gebruikt door schoolgaande jeugd en door re creatieve fietsers. Het nieuwe pad wordt bijna vijf kilometer lang. Het fietspad wordt geschei den van de weg, alleen bij Scherpbier komen rijstroken. Om plaats te maken, wordt de weg op drie plekken verlegd. Het waterschap hoopt het pad, waarvoor ook de provincie en de gemeente Sluis een duit in het zakje doen en dat 2 miljoen euro kost, eind dit jaar klaar te hebben. foto Peter Nicolai - D® netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen 'jaar 1 t/m 3 november 2011 15.000 m2 beursvloer// Superbus van Wubbo 'tv Ockels//Workshops met bekende sprekers ff /^Grootste netwerk borrel van Nederland T Gratis Segway rijden Registreer je gratis als bezoeker op www.contacta.nl DOEL - De rwee oudste kerncentra les bij Doel moeten mogelijk toch in 2015 dicht. De zes politieke par tijen die over een nieuwe Belgi sche regering onderhandelen, heb ben daarover overeenstemming be reikt. Ze stellen daarbij als voor waarde dat de elektriciteitsvoorzie ningen niet in gevaar mogen ko men door de sluiting. Een studie moet uitsluitsel bieden. In 2003 viel al het besluit te stop pen met kernenergie. De volgende Belgische regering wilde daarop te rugkomen en de sluiting uitstellen tot 2025. Deze regering viel voor dat de nieuwe wet door het parle ment kon worden goedgekeurd. Christen-democraten en liberalen zijn eigenlijk tegen sluiting in 2015, maar nemen genoegen met het bereikte compromis over de studie naar de elektriciteitsvoorzie ning. Doel 3 en 4 zouden respectie velijk in 2022 en in 2025 dicht moe ten. Borssele is net zo oud als de oudste centrale in Doel en mag tot 2033 open blijven. TERNEUZEN - Autoverkeer op één van de hoofdwegen in Terneuzen, de Willem de Zwijgerlaan en in het verlengde daarvan de Guido Gezellestraat tot de Alvarezlaan, moet de komende drie weken reke ning houden met overlast. Delta vervangt er de lantaarnpalen. De rijbaan richting centrum is dan af gesloten. In heel Terneuzen wor den driehonderd lichtmasten ver nieuwd, onder meer ook aan de Beneluxstraat in Sas van Gent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33