het hardlopen ervaren zeeland 121 Alcoholcampagne jeugd vereist een vervolg van de reepe Cursus PW: Europa niet bemoeien met ontpolderen A.Stutterheim Sla uw slag Ouderwetse Wordfeud-avond |L!_ dinsdag 1 november 2011 healthcentrum Zeeland Gezond „Wij kunnen de mensen het ple zier in het lopen laten ervaren. Hardlopen lijkt zo individueel, maar het is eigenlijk heel sociaal. Als je met een hele groep aan de slag gaat, is dat heel erg gezellig en leuk. Het geeft een goed gevoel. Daarnaast zullen we veel aan scho ling doen. Houding, kracht, coördi natie, conditie, rekken en 'strekken, het komt allemaal voorbij. Als je je loophouding kunt verbeteren, ga je steeds makkelijker lopen." Naast de professionele begeleiding van Vasseur en Engels staat er op Remy Vasseur (vlnr) zijn de mensen achter de LoopSchool. foto Ruben Oreel door Wout Bareman TERNEUZEN - De Zeeuwse campag ne Laat ze niet (ver)zuipen slaat aan, maar moet de komende jaren wel worden voortgezet. „We proberen ouders en jongeren via de campagne bewust te maken van de gevaren van het drinken van alcohol op jonge leeftijd", zegt Zeeuws coördinator Thijs Terlouw, „maar dat is wel een kwestie van de lange adem." De campagne loopt nu een jaar en wordt volgend jaar voortgezet. Vol gens Terlouw heeft het eerste jaar van de campagne wel al resultaat opgeleverd. „Maar drinken onder jongeren blijft een probleem. Soms zijn ze nog niet eens 14. Ook blijkt dat jongeren onder de 16 ge makkelijk drank kunnen kopen in supermarkten en slijterijen." In het kader van de campagne de achtergrond ook een team van deskundigen klaar om de begin nende en geoefende loper bij te staan. Anton Engels en Arjen Kats zorgen voor de medische onder steuning (fysiotherapie), Fred Hen- drikse is als masseur beschikbaar, terwijl Vera Wisse als voedingsdes kundige allerlei adviezen kan ver strekken. Daarnaast zorgen de ves tigingen van Intersport in Vlissin- gen en Middelburg voor de aankle ding van de deelnemers en wordt er voorlichting over schoeisel gege ven. „De verzorging is vaak nog een ondergeschoven kindje", weet Anjolie Engels uit ervaring, „maar het is heel belangrijk." Zowel de beginnende als de gevor derde loper is welkom bij de Loop- School. „Als je nog nooit gelopen hebt, begin je met een basiscursus en begin je op nul. De mensen worden ondersteund met een loopschema om hun eventuele persoonlijke doel te halen. En als je de basiscursus achter de rug hebt, kun je instromen in de groe pen van de gevorderde loper", legt Anjolie Engels uit. „Iedereen kan bij ons terecht." De LoopSchool Zeeland Gezond kent op verschillende dagen loop trainingen voor de beginnende en geoefende loper, zowel overdag als in de avonduren. Bij de basiscursus worden in kleine groepen trainingen gegeven en na zes weken is iedereen in staat om drie tot vijf kilometer achter elkaar hard te lopen. Wie één keer in de week looptrai ning volgt, betaalt 100 euro per jaar, wie meerdere keren aan de slag wil, js 140 euro per jaar kwijt. Een basiscursus (inclusief loopte nue) kost 65 euro. Voor leden van Zeeland Gezond is de LoopSchool gratis. Meer informatie kan verkregen worden bij Zeeland Gezond: www.zeelandgezond.nl BRUSSEL - De PW-fractie in het Europese Parlement vindt dat de Europese commissie zich niet moet mengen in de discussie over de ontpoldering van de Hedwige- polder in Zeeuws-Vlaanderen. In een toelichting op vragen aan de Commissie zegt PW-Europarle- mentariër Lucas Hartong 'dat de provincie Zeeland en de Neder landse overheid op grond van de Natura2000-richtlijn alleen maar een meldingsplicht hebben en dat absoluut geen instemming, laat staan toestemming vereist is van de zijde van de EU'. Het Nederlandse kabinet wil, in plaats van de overeengekomen ont poldering van de Hedwigepolder, twee poldertjes verderop in de Westerschelde onder water zetten. Het dossier kan, volgens Hartong, veel beter worden overgelaten aan Nederland en Vlaanderen. huisarts MELISKERKE GRIEPVACCINATIES: Dinsdag 1 november 14.00-17.00 uur Woensdag 2 november 09.30-11.30 uur Donderdag 3 november 14.00-17.00 uur :smmmms^sssBmxs3ms^3ss& wordt maandag 7 november in het Scheldetheater in Terneuzen een Zeeuwse Manifestatie Jeugd en Al cohol gehouden. Sprekers zijn daar onder anderen minister Ivo Opstelten van Veilig heid en Justitie, die de nieuwe Drank- en Horecawet zal toelich ten en specialist Nico van der Lely van de Jeugd en Alcoholpoli in Delft. Terlouw legt uit dat de be doeling van de manifestatie is alle betrokken partijen een keer bij el kaar te brengen. De campagne is immers opgezet in samenwerking met de dertien Zeeuwse gemeen ten, de GGD Zeeland, de politie, Indigo Preventie en andere maat schappelijke organisaties en wordt ondersteund door de provincie en het ministerie van Veiligheid en Justitie. De manifestatie, die maan-, dag om 12.30 uur begint, is inmid dels volgeboekt. SCHOENMODE I Papegaaistraat 8, Goes Tel. 0113 - 230796 www.vandereepe.nl •mmsmemsst wsmmaTzszssemm. DISHOEK - Voor alle Wordfeud-ver- slaafden houdt eetcafé Duinlust in Dishoek donderdag een oud-Hol landse Scrabble-avond. Voor de jonge lezers: Scrabble is het ouderwetse Wordfeud, op een speelbord. Voor de oudere garde: Wordfeud is Scrabble op een smartphone. Het is erg populair. In Duinlust kan iedereen donder dag vanaf 18.00 uur gezellig ko men Scrabbelen. Er worden boven dien stamppotten geserveerd met rookworst (18 punten). &1NGEN ZIÈRIKZEE UIT Waar naar toe voor een avondje uit? Kijk op www.pzc.nl/uit voor muziek, theater en films. Met stip de beste woonhuisverzekering

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21