Het plezier in 201 zeeland Belgisch Bierhuizeken in Vlissingen gaat dicht Starters bijeen in Goes Vlissingse schrijft een kinderboek Eerste concert van Walchers jongerenkoor Vijf tulpen voor B&B Frijters en Wessels Broodjeszaak op Kenniswerf Zeeuws led-licht in Zoetermeer LOOPSCHOOL Nieuw initiatief van fitness- en Schuur Lewedorp door brand verwoest Ondernemersplein dinsdag 1 november 2011 W vlissingen - Cora van Moerkerk, psycholoog en arbeidsdeskundige in Vlissingen, heeft een kinder boek geschreven: De fratsen van Rikki Sam; Er zit een kikker in je haar! Het is het eerste deel, die volgens de schrijfster hopelijk uitmondt in een serie, over twee kinderen die samen streken uithalen. In dit deel gaan Rikki en Sam beursjetrekken en foppen ze hun meester met een scheetzak. Van Moerkerk heeft het boekje in eigen beheer uitgegeven, onder de noemer 'De Bonte Salamander'. Een nicht uit Zwolle, Anneke van den Hoogen, heeft de illustraties gemaakt. Het boekje, klein van stuk en vro lijk en ongecompliceerd van toon, is voor 10,50 euro te bestellen via internet. Q www.uitgeverijdebontesalamander.nl middelburg - Het Walchers Jonge renkoor brengt zaterdag het eerste concert ten gehore in de Nieuwe Kerk te Middelburg. Het christelijke koor, dat bestaat uit honderd leden van 16 tot 46 jaar, is begin dit jaar opgericht. Het zingt klassiek en psalmen. Het concert in de Nieuwe Kerk be gint om 19.00 uur en kost 7,50 eu ro entree. Later volgt nog een con cert in de Vlissingse Jacobskerk. MIDDELBURG Frijters en Wessels aan de Reiger straat in Middelburg is officieel in gedeeld in de klasse van vijf tul pen. Dit is de hoogste klasse van het Ne derlandse classificatiesysteem voor bed breakfasts. Frijters en Wes sels is de eerste in Zeeland met de ze classificatie en ontving de vijf tulpen na een bezoek van een mystery guest van Stichting Bed Breakfast Nederland. VLISSINGEN Onder het motto 'Kennis moet ge voed worden' heeft de Belgische broodjeszaak 't Smoske een vesti ging geopend op de Kenniswerf, te genover de Hogeschool Zeeland. Het is de derde zaak van 't Smoske in Vlissingen. Eerder al openden een zaak op de Boulevard en een bedrijvenvestiging op Vrijburg, 't Smoske heeft op de Kenniswerf nog een tijdelijk onderkomen. Het is de bedoeling om er later een per manent gebouw voor de broodjes zaak neer te zetten. MIDDELBURG De historische winkelstraat van Zoetermeer is sinds vorig week ver licht met Zeeuws licht. Om precies te zijn met nieuwe klassieke kope ren armaturen met een energiezui nige lichttechniek. Deze lantaarns, van het type Leid- se Kap, zijn voorzien van led-ver lichting, geproduceerd door het Middelburgse bedrijf De Nood. De verlichting is ontwikkeld in samen werking met Philips. De gemeente Zoetermeer heeft in dit project nauw samengewerkt met het bedrijf Duurzaam Zeeuws Licht, eveneens afkomstig uit Mid delburg door Wendy van den Hurk vlissingen - 't Belgisch Bierhuize ken, bierparadijs in de Vlissingse Hobeinstraat, sluit zijn deuren. Niet omdat de zaak niet goed draait, maar omdat de eigenaar het tijd vindt voor iets anders. Jeroen Hozee, die de Zeeuwen al acht jaar voorziet van bijzondere bieren uit zijn vaderland en daar naast betrokken is bij de Waalse Kerk in Middelburg, gaat zich vol ledig wijden aan zijn studie theolo gie in Brussel. En daar kun je geen winkel naast hebben, zelfs niet een dag of twee in de week. „Want je houdt dezelfde zorgen. Ook overname zit er niet in, aangezien ik hier blijf wonen." 't Bierhuizeken huist iri de voorka mer van zijn woning. Dat wordt nu studiekamer; de muurkasten waar de flesjes staan opgesteld le nen zich immers ook prima voor boeken. En die rekken raken al aar dig leeg, volgens Hozee. „Het gaat heel hard, veel harder dan ik had gedacht. Eigenlijk wilde ik 26 no vember voor het laatst open zijn, een dag na de laatste proeverij in café The Wicked, maar dat haal ik misschien niet eens meer." Hozee krijgt veel reacties op zijn besluit te stoppen met zijn winkel. „Dat maakt het heel dubbel, want het is toch ook verdrietig. Aan de andere kant is het egostrelend en dat is ook wel weer fijn. Mensen zijn toch aan je gehecht geraakt. Ze moeten nu ergens heen voor hun speciaalbieren. Maar ik weet nog wel wat leuke adresjes vlak over de grens, hoor." door Jan Dagevos middelburg - Sinds de Kustmara- thon in Zeeland zijn intrede heeft gedaan, kent de loopgolfgeen gren zen meer. Steeds meer mensen trekken de stoute schoenen aan en storten zich op het hardlopen. Van af vandaag kunnen de sportievelin- gen in Middelburg nu ook bij een LoopSchool terecht. Om samen het plezier in het lopen te ervaren, zo is de gedachte. Het initiatief voor de LoopSchool komt van Marco Schroevers. Hij zwaait sinds 1 juni samen met Eric Meulmeester de scepter bij Zee land Gezond, het fitness- en heal- thcentrum aan het Schenge in Middelburg. „Een sportcentrum is in de zomer kwetsbaar", stelt hij. „Het verloop is groot. In de winter willen de mensen wel het sport centrum in, maar zodra het mooi weer wordt zie je ze niet meer. Ik heb daarom gezocht naar een po pulaire activiteit voor het hele jaar en kwam bij het hardlopen uit. Dat heeft nu eenmaal een enorme vlucht genomen." Schroevers speelde in op de be hoefte, maar wilde meer dan zo maar een loopgroep stichten. „Ik kom uit het voetbal en ben zelf he lemaal geen loper. Ik heb dus hele maal geen ervaring en ben daarom mensen gaan zoeken die alles we ten van het hardlopen. Ik wilde een LoopSchool waar de kwaliteit voorop staat." Hij benaderde (tri)adeet Remy Vas- seur en atlete Anjolie Engels, twee mensen die hun sporen meer dan verdiend hebben in de sportwe reld en kennis van zaken hebben. „Zij kunnen de lopers de aandacht en begeleiding geven die ze nodig hebben", meent Schroevers. „En zij kunnen mensen ook adviezen geven over hun houding, schoeisel en kleding." Zeeland Gezond heeft zijn naam eraan verbonden en biedt de deel nemers (er wordt in groepsver band gelopen) een omvangrijk pakket aan. In de wintermaanden kan er op de atletiekbaan van het Marco Schroevers, Anjolie Engels en nieuwe sportpark getraind wor den om vervolgens in het voorjaar naar bos, strand of duin te trek ken. „Wij kunnen de mensen op weg helpen", vindt Anjolie Engels. Sluit nu meerdere verzekeringen af bij ZLM en ontvang 8% pakketkorting! Meer weten? Kijk op zlm.nl goes - Nieuwe ondernemers kun nen poolshoogte nemen van het zakelijke klimaat op de Bevelan- den tijdens de startersdag, donder dag 10 november bij het GIOS in Goes. Het is een initiatief van de Kamer van Koophandel en de ge meenten Kapelle, Reimerswaal, Goes, Borsele en Noord-Beveland. Verschillende ervaren onderne mers uit de Oosterschelderegio ver tellen over de successen en valkui len in hun ondernemersschap. Sprekers zijn onder andere Jaco- mien Verhulst van fysiotherapie- centrum Le Passage te Kamper land en Wouter Drijver van recrea tieboerderij De Stelhoeve in We- meldinge. De bijeenkomst duurt van 18.30 uur tot 22.00 uur. Aan melden is gratis. LEWEDORP - Een schuur van mini-camping Buitenhof in Lewedorp is giste ren door een felle brand grotendeels verwoest. Bij de brand kwam asbest vrij. Door de zuidelijke wind kwamen de asbestdeeltjes terecht in het wei land tussen de mini-camping en de Postweg. In de schuur lag hooi en ston den landbouwwerktuigen. Niemand raakte gewond. foto Willem Mieras u tevreden, wij tevreden tips: walcheren@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20