Zeeland Engelse Wijk Vlissingen blijft bewaard WALCHEREN 18 en 19 22 en 23 WIJKVERNIEUWING Eind dit jaar plan voor kop Bonedijke Proeven van kunst en cultuur v^rANTAnTik NI I Meer Belgen naar Z-Vlaanderen Landelijke regeling gebruik anti-hagelkanon almanak Te lang Dinsdag 1 november 2011 Monument voor omgekomen piloot bij Zoutelande 17 Je weet niet precies wat het oplevert Tip? walcheren@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De monumentale kop van de Bonedijke, de Engelse Wijk, wordt niet gesloopt. Dat be looft de Vlissingse woningcorpora tie l'Escaut. Het is voor het eerst dat die dat zo stellig zegt. Eerder gaf de corpora tie aan dat er niets anders op zat dan sloop, omdat restauratie te duur is. Na een storm van kritiek, van sloopgevoelige Vlissingers en de gemeente Vlissingen, en sugges ties van de Amsterdamse restaura tiearchitect Andre van Stigt, is l'Es caut gezwicht. „We wilden de woningen altijd al het liefst behouden", zegt woord voerder Renée du Fosse, „maar dat leek niet haalbaar. Nu wel, al moet het risico nog steeds aanvaardbaar zijn. Daar worden nu varianten op bedacht." Eind dit jaar brengt l'Escaut haar plan naar buiten, zodat daar in het begin van volgend jaar mee kan worden begonnen. Het is de be doeling dat de 82 woningen heel divers in de markt worden gezet; bijvoorbeeld volgens het particu lier opdrachtgeverschap, als woon- werkwoning of cascoplus, waarbij bewoners nog veel zelf kunnen in vullen. Vooral die laatste variant blijkt populair; aan de Woonbeurs in de Timmerfabriek hield l'Escaut een lijst met tien serieuze belang stellenden over. Weliswaar niet zoveel als ze had gehoopt, maar toch. „De wijk leeft heel erg en dat wekt vertrouwen", aldus Du Fossée. „Zeker omdat we er zelf ook nog niet erg veel rucht baarheid aan hebben gegeven. Dat komt eind dit jaar pas." Als de belangstelling dan tanende blijkt, krabbelt de corporatie toch niet terug? Nee, klinkt het. „Daar gaan we niet van uit. Met Nieuw Bonedijke is het uiteindelijk, met wat creativiteit, ook gelukt om de huizen kwijt te raken. We moeten iets met die wijk." Dat vond wethouder Piet Polder MIDDELBURG - Middelburgse basisschoiieren mochten gisteren proeven van verschillende vor men van kunst en cultuur. Dat gebeurde onder meer in de Zeeuwse Muziekschool in de Kuipers poort. Maar de scholieren namen ook een kijkje in on der meer filmtheater Schuttershof, het Zeeuws Archief, de Vleeshal en De Spot. De kunst- en cul- tuurdagen worden dit jaar voor de vierde maal gehouden. Gisteren en vandaag waren en zijn de scholieren van de Middelburgse scholen Het Springtij, de Acaciahof, Dolfijnenburch, Cederhof, Wilgenhof en Leeuwenburch aan de beurt. Volgende week zijn er kunst- en cultuurdagen in Vlissingen. De Vlissingse scholieren gaan dan op bezoek bij onder meer bibliotheek 't Spui, het Maritiem Muzeeum, het Arsenaaltheater, Wil- Iem3, het Gemeentearchief, De Piek en het Arse naaltheater. foto Lex de Meester 'jaar' 1 t/m 3 november 20111 HULST - Het aantal Belgen dat zich in Zeeuws-Vlaanderen vestigt, is het afgelopen jaar sterk toegeno men. UwNieuweToekomst, de or ganisatie van gemeenten, bedrijfs leven en onderwijsinstellingen die probeert meer mensen naar de re gio te trekken, wil daarop inspelen door een apart België-loket in het leven te roepen. Makelaars merkten het al in de ver koop van woningen. Zeker één op de vijfhuizen die ze de laatste tijd aan de man hebben gebracht, ging naar Belgen. Ze worden aangetrok ken door de relatief lage prijzen in Zeeuws-Vlaandeten, de beperktere overdrachtskosten en omdat ze in Nederland in aanmerking kunnen komen voor hypotheekrenteaftrek. man nou ook. „Ik ben heel blij dat l'Escaut, in samenspraak met ons, tot dit inzicht is gekomen. Deze wijk is qua bouw gewoon zo bij zonder dat het ontzettend zonde zou zijn om hem te verliezen. Op zich hebben wij geen zeggenschap over de ontwikkeling van de wo ningen, die zijn immers niet van ons. Maar wij gaan wel over de ontwikkeling van de wijk. En de sloopvergunning zou toch van ons moeten komen. Dat hadden we dan niet gedaan." HEINKENSZAND - Het gebruik van and-hagelkanonnen door landbou wers is hoogstwaarschijnlijk in ja nuari landelijk geregeld. Dan is door de Kamer een nieuwe wet aangenomen waarin het ge bruik van anti-hagelkanonnen on der bepaalde voorwaarden is opge nomen. Dat verwachten de Borselse wet houders Conny Miermans en Mar- ga Vermue. Het gebruik van deze apparaten om hagelbuien te ver drijven, is door Borsele al in de al gemene plaatselijke verordening (apv) opgenomen maar landelijk was daar veel onduidelijkheid over. Daarom pleitten diverse fracties in Borsele en landbouworganisaties voor het opnemen van regels om trent het gebruik van deze kanon nen in de nieuwe wet. Volgens Miermans is het niet zo dat landbouwers met de nieuwe wet in de hand de anti-hagelka nonnen mogen inzetten. „Het moet nog steeds op gemeentelijk niveau worden geregeld." Tip? redactie@pzc.nl De achtjarige Stephan is zeer crea tief, zo vindt zijn hele Middelburgse familie. Voor tal van problemen heeft hij een praktische oplossing. Soms vallen die in goede aarde, soms verrast hij vooral zijn moeder met die dingen die hij heeft bedacht. Zo ook gisteren toen zijn moeder hem 's morgens een trui aantrok met iets te lange mouwen. Haar voorstel, ze even omslaan, werd geaccepteerd. Toen hij 's middags thuis kwam, en zijn jas uittrok, zag zijn moeder tot haar verrassing dat de rechtermouw compleet ontbrak. Wat is er nu ge beurd, vroeg ze. Trots vertelde hij dat die mouw lastig bleef doen. Om die reden had hij tijdens het knutse len de schaar gepakt en de mouw re soluut boven zijn elleboog afgeknipt. „Slim van mij, hé."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17