buitenland 19 Supersnel Internet tot wel 120 Mbit/s (ZIGGO Politieke gevolgen na fout bij Duitse bank Qantas gaat weer vliegen na arbitrage Cameron wil stop op hulp aan homohatende landen Gemekker 'Vincent T. probeerde prostituee te wurgen' Plevneliev nieuwe president Bulgarije Rechtszaak om protest 'godslastering' Belg is met 111 jaar oudste Europeaan Higgins nieuwe president Ierland Turkije staakt zoeken naar overlevenden maandag 31 oktober 2011 MADRID - Spaanse herders zijn gisteren met grote kuddes schapen door het centrum van Madrid getrokken ter verdediging van eeuwenoude weide-, mi gratie- en veedrijversrechten. Die rechten worden bedreigd door stedelijke groei en kunstmatige grenzen. Volgens Jesüs Garzón, voorzitter van de raad van herders die werd opgericht in 1273, waren er zo'n vijfduizend schapen en zestig stuks ander vee in de hoofdstad. foto Mondelo/ANP BERLIJN - De grote fout in de boek houding bij de Duitse genationali seerde bank Hypo Real Estate (HRE) krijgt politieke gevolgen. De oppositie eiste dit weekeinde opheldering van minister van Fi nanciën Wolfgang Schauble over de vraag hoe het kon dat 55 mil jard euro over het hoofd werd ge zien. Regeringspartij CDU kondig de een onderzoek aan. Vrijdag werd bekend dat de Duitse staatsschuld door een fout op de balans 55 miljard lager uitvalt dan gedacht. De fout ontstond doordat FMS Wertmanagement, de 'bad bank' van HRE, koerswinsten van waardepapieren als verliezen boek te. De oppositie vindt dat de rege ring onverantwoordelijk omgaat met de staatsfinanciën. Volgens op positieleider Thomas Oppermann (SPD) ontstaat de indruk dat het ministerie van Financiën door het nieuwe reddingsplan het overzicht volledig is kwijtgeraakt. De financieel specialist van de CDU in de Bundestag, Hans Mi- chelbach, wil dat de verantwoorde lijken bij de bank en bij de finan ciële commissie van de Bundestag tekst en uitleg geven. Het toezicht op de financiële sec tor wordt mogelijk verscherpt. Dat is een van de hervormingen die de G20, de 20 belangrijkste industrie landen, die deze week vergadert, wil doorvoeren. Dat blijkt volgens Der Spiegel uit het ontwerp van de slotverklaring van de G20-bij- eenkomst, die naar het Duitse weekblad zou zijn uitgelekt. De G20 wil dat banken veel meer ei gen kapitaal hebben dan nu ver eist is. Ook moeten hoge bonus sen tot het verleden behoren, on der meer om het aangaan van gro te risico's door managers te beper ken. O zie onze websitereconomie 'Schuldencrisis kan leiden tot grote sociale onrust in EU' LONDEN Een Amerikaanse prostituee be weert dat de Nederlander Vincent T. haar probeerde te wurgen, in de weken voordat hij zijn buurmeisje in Engeland vermoordde. De Ne derlander is vrijdag in Bristol ver oordeeld tot levenslang. De prosti tuee stuurde T. weg nadat hij haar te hard in haar keel kneep tijdens een wurgspelletje. SOFIA Bij de presidentsverkiezingen giste ren in Bulgarije is Rosen Plevne liev als winnaar uit de bus geko men, aldus exitpolls. Plevneliev komt uit voor de pro-Europese en centrumrechtse partij Gerb. De 47-jarige oud-aannemer en oud-mi- nister van Constructie is opvolger van de socialistische president Ge- orgi Parvanov. PARIJS Het stadsbestuur van Parijs stapt naar de rechter als orthodoxe chris tenen blijven proberen de opvoe ring van een in hun ogen godslas terlijk toneelstuk te verstoren.Het stuk, Over het Begrip van het Gelaat van de Zoon van God, werd eerder zonder problemen op de planken gebracht in traditioneel katholieke landen als Polen, Italië en Spanje. LONDEN - Groot-Brittannië over weegt om geen ontwikkelingshulp meer te geven aan landen die men sen vervolgen om hun christelijk geloof of homoseksualiteit. De Brit se premier David Cameron heeft dat gisteren gezegd. Aanleiding is dat de landen van de Gemenebest het zaterdag niet eens werden over de oprichting van een mensenrech tenorganisatie. Cameron wilde dat een speciale commissaris toeziet ESSEN Een Belg in Essen, vlak onder Roosendaal, is gisteren 111 jaar ge worden. Hij is daarmee de oudste man van Europa. Jan Goossenaerts werd op 30 oktober 1900 geboren. Hij ging in 1965 met pensioen. Hij geeft geen interviews meer: „Ik heb alles toch al de vorige keer ge zegd en er is niets veranderd", zei hij in de Gazet van Antwerpen. DUBLIN Michael Higgins, een 70-jarige dich ter, is officieel uitgeroepen tot de nieuwe president van Ierland. De socialist en oud-cultuurminister versloeg de zakenman Sean Gallag her en de oud-IRA-leider Martin McGuinness. Higgins publiceerde drie dichtbundels, is voorzitter van een voetbalclub en spreekt gaelic, de oorspronkelijke taal van Ierland. ERCIS De meeste reddingsteams zijn ver trokken uit de Turkse stad Ercis, waar een week eerder een zware aardbeving plaatsvond. De aan dacht gaat nu uit naar de overleven den. Zij kamperen in tenten in de sneeuw en vrieskou. In totaal zijn 187 mensen levend gered uit de puinhopen die ontstonden door de aardbeving. op naleving van mensenrechten, democratie en rechtsstaat. Veel ont wikkelingslanden verzetten zich daartegen. Cameron: „Groot-Brit- tannië is nu een van de grootste hulpdonoren ter wereld. Wij wil len dat landen die onze hulp ont vangen de mensenrechten naleven, waaronder de rechten van homo seksuele mensen. We moeten meer voorwaarden stellen aan de Britse hulp." PERTH MELBOURNE - De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas gaat vanaf maandagochtend (plaat selijke tijd) weer vluchten uitvoe ren. Dat maakte de topman van het bedrijf bekend, nadat gister avond een arbitragecommissie het concern had bevolen de vluchten weer te hervatten. Tegelijkertijd vaardigde de commissie ook een verbod uit aan de vakbonden om de komende tijd actie te voeren. De commissie gaf de partijen 21 da gen de tijd om hun geschillen bij te leggen. Als dat niet binnen de gestelde tijd gebeurt, komt er een bindende arbitrage in het arbeids geschil. De partijen liggen al maanden met elkaar overhoop over de plan nen van Qantas om circa duizend banen te schrappen en nieuwe vliegmaatschappijen in Azië op te zetten. Bovendien eisen het vlie gend en het grondpersoneel meer loon. De directie van Qantas legde zater dag alle vluchten stil, om op deze drastische manier een doorbraak te forceren in een langslepend con flict met de vakbonden. Hierdoor raakten tienduizenden passagiers gedupeerd. De overheid bepaalde daarop dat een onafhankelijke be middelaar, Fair Work Australia, naar het conflict moest kijken. Het stilleggen van de vluchten kostte Qantas circa 15 miljoen euro per dag. Daarnaast is de verwach ting dat de koers van het aandeel Qantas vandaag bij de opening van de beurzen in Australië zware klappen zal krijgen. Marktanalis- ten spraken echter hun begrip uit voor de actie van Qantas-topman Alan Joyce, omdat het bedrijf wel te lijden had onder het voortdu rend conflict met de vakbonden. Supersnel en betrouwbaar internet met Alles-in-1 van Ziggo. Tot wel 120 Mbit/s, en dat is wel 5x sneller dan ADSL. Nu met gratis draadloos Wi-Fi modem. Bel direct 0900-0730 (lokaal tarief) voor meer informatie of ga naar ziggo.nl/downloadstation. 'In het behalen van beloofde internetsnelheden aldus Consumentenbond, januan 2011

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9