is nog ver weg binnenland 15 jacobine Ceel: 'CDA moet kleurloosheid resoluut afleggen' Bonaire wil klagen bij koningin Opspoorder privacylekken slachtoffer kraak 'Het CDA is de partij voor het gezinen dan halen we zo'n jongen weg bij zijn pleegouders' 149 'J49i '189 fin TU 199 KRA5.NL maandag 31 oktober 2011 door Hans Jacobs KRALENDIJK - Zingen of demonstre ren? De bewoners van Bonaire staan vandaag voor een keuze bij de aankomst van koningin Beatrix, prins Willem-Alexander en prin ses Maxima bij het Bestuurskan- toor in Kralendijk. Daar wordt het koninklijk bezoek, dat zaterdag vanuit Aruba op het eiland is aan gekomen, officieel verwelkomd. Op het programma staat dat het Volkslied' van Bonaire wordt ge zongen. Maar het is tevens een uit gelezen kans om de boosheid ken baar te maken over de vele veran deringen die op Bonaire hebben plaatsgevonden sinds het op 10-10-2010 een bijzondere gemeen te van Nederland werd. Alles is duurder geworden, niet alleen om dat de Antilliaanse gulden werd in geruild voor de Amerikaanse dol lar, maar ook door de invoering van btw en een meer formele kijk op de regelgeving. De eilandbewo ners zagen de prijzen stijgen en het leven ingewikkelder worden, zonder dat daar zichtbare voorde len tegenover stonden. De koningin kan niet veel meer doen dan luisteren en de klachten van de bevolking en bestuurders aanhoren. Maar minister Piet Hein Donner van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties bevindt zich in haar gevolg en hij kan wél eventuele knelpunten aanpakken. AMSTERDAM - De server van jour nalist Brenno de Winter, die on der meer privacylekken aan het licht brengt voor vakwebsite Web- wereld.nl, blijkt gekraakt. Het luk te onbekenden via een lek in een programma de server van De Win ter binnen te komen. Dat liet Web wereld zondag weten. Door de kraak konden duizenden e-mails worden ingezien. De getroffen ap plicatie is inmiddels verwijderd, al dus De Winter. „Het is enerzijds een fout van mijn kant. Ander zijds heb ik te veel vertrouwen ge legd in de software. Ik ben niet ver baasd overigens, want als je zelf kritisch bent, dan doen mensen dat ook bij jou natuurlijk", zei de journalist. CDA-lid op het partijcongres procent van de leden stemt zaterdag op het CDA-con- gres voor de resolutie van de afdeling Drenthe waarin de partij wordt opgeroepen tot voeren van een een hu maner beleid voor alleenstaande minderjarige asiel zoekers voor het gezin, en dan halen we zo'n jongen weg bij zijn pleeg ouders", aldus een geëmotioneerd lid. Het overgrote deel van de leden - 84 procent - stemt vervolgens vóór de Drentse resolutie. Maar ook dat feit kan de verdeeldheid binnen de partij niet verhullen. Men praat over Mauro maar daarachter schuilt de moeite die veel CDA'ers hebben met de gedoogconstructie met PW-leider Geert Wilders. De meesten snappen dat hun mi nister van Immigratie en Asiel Gerd Leers zich aan de wet moet houden, ze steunen zelfs een streng asielbeleid, maar zijn ook ge wend dat daar soepel mee kan wor den omgegaan. Die ruimte krijgt Leers echter niet van gedoogpartij PW. Het menselijke gezicht van het CDA is in ogen van veel leden niet meer te herkennen. En bin nen de partij is geen boegbeeld voorhanden dat tegen de charisma tische leider van de gedoogpartner op kan. Te zeer blijft het beeld hangen van minister Leers die onlangs als een stoute schooljongen bij Wilders zijn uitlatingen in een interview over de positieve aspecten van im migratie moest uitleggen. Dit is niet de partij die nieuwe leden kan trekken en bij de volgende Tweede Kamerverkiezingen weer voor ouderwets hoge uitslagen kan zor gen, vrezen veel bezorgde partijle den. In Utrecht komen vicepremier Maxime Verhagen, de officieuze partijleider, en Sybrand van Haer- sma Buma niet verder dan een op roep aan de Tweede Kamerfractie vooral eensgezind te stemmen over Mauro. Dat is een waarschu wing aan Kamerleden Ad Koppe- jan en Kathleen Ferrier - de 'dissi denten' - die moeite hebben met de PW en willen dat Mauro hoe dan ook in Nederland blijft. Of Koppejan en Ferrier morgen in de Kamer mee zullen stemmen met de oppositie, is nog onduide lijk. PW-leider Geert Wilders heeft al laten weten dat hij het 'zorgelijk' zou vinden als de CDA-fractie uit eindelijk verdeeld zou stemmen. Zijn stem weegt ook na dit CDA-congres dat van nieuw chris ten-democratisch elan had moeten getuigen, nog het zwaarst door. UTRECHT - Ze is nog geen lid van de partij, maar de zaal vol CDA'ers hing zaterdag aan haar lippen. Na mens de commissie 'Nieuwe woor den, nieuwe beelden' hield theologe/tv-presentatrice Jacobine Geel een bevlogen betoog over hoe het CDA zichzelf kan hervin den. Als voorwaarde voor de wederop standing van de partij formuleerde Geel een heldere eis: het CDA moet de kleurloosheid resoluut af leggen en het belang van bezieling en compassie in de politiek weer inhoud geven. Geel betrekt met haar adviescommissie stelling te gen 'de dominantie van de econo mische logica'. Niet alles in het le ven is volgens haar afrekenbaar in klinkklare munt. Het aangaan van een debat over de 'vraag wat van waarde is' voegt iets wezenlijks toe aan het debat. Geel nam op nog een ander punt het 'vrijheid-blijheid-liberalisme' van premier Mark Rutte onder vuur. Het CDA mag volgens haar niet instemmen met het liberale vrijheidsbegrip dat dreigt uit te lo pen op een 'dwingende vorm van liberalisme, waarbij iedere burger zich lijkt te moeten onderwerpen aan één uniforme uitleg van wat vrijheid is'. Tegenover het Ruttiaanse visioen van zestien miljoen Nederlanders die 'in hun kracht staan', moet het CDA zich blijven inzetten voor mensen die niet zelfredzaam zijn of dat niet kunnen zijn, betoogde Geel. Verwijzend naar de 'C' van het CDA en de christelijke traditie legt de commissie nadruk op de toe komst. „Het CDA van morgen is toekomstgericht, heeft een sociaal hart en agendeert vol vuur het oude ideaal van betrokkenheid op het goede leven", zo formuleert de commissie dat. De organisatie Defence for Child ren is 'zeer teleurgesteld' over de uitkomst van het CDA-congres waar de kwestie Mauro prominent onderwerp van gesprek was. „Het komt op ons heel raar over dat het CDA een humaner beleid wil, maar dat dat pas in de toe- Jacobine Ceel bestrijdt 'de dominan tie van de economische logica'. foto David van Dam/CPD komst ingaat en dus niet voor Mau ro zou gelden", aldus woordvoer ster Carla van Os. „Hij is volledig geworteld in de Nederlandse sa menleving en heeft recht op be scherming van zijn gezinsleven." Ditzelfde stelden zaterdag ook al twaalf hoogleraren in een opiniear tikel in de Volkskrant. Volgens hen is er genoeg ruimte in het be staande beleid om Mauro een ver blijfsvergunning te geven, in tegen stelling tot wat minister Gerd Leers (Immigratie) claimt. Volgens het Europese Mensenrechtenver drag heeft Mauro recht op die be scherming. Defence for Children hoopt dat de CDA-parlementariërs 'misschien op hun rustdag tot goede nieuwe inzichten komen' en morgen naar hun hart luisteren als zij in de Tweede Kamer stemmen over Mauro. zie onze website:binnenland Speech CDA-voorzitter Peet oom: 'Moeilijk herstel CDA' hen het slachtoffer van het 'kille beleid' dat het CDA dezer dagen mee voert. „Het CDA is de partij Zie www.kras.nl/51773 3denVa f verblijf in het 3-sterren Beach -J Hotel de Vigilante, aan het IJsselmeer inclusief ontbijtbuffet, koffie met gebak op 24/12, 3-gangendiner op 24/12 en 5-gangendiner op 25/12 Aankomstdata: 23/12 24/12 1 Zie www.kras.nl/51737 verblijf in het 4-sterren Hotel -J Maxima Hotels Jan van Scorel inclusief ontbijtbuffet, koffie met gebak op 24/12, 3-gangendiner op 24/12 en 5-gangendiner op 25/12 Aankomstdata: 23/12 24/12 1 Zie www.kras.nl/51745 3/4/5 dagen AMSTERDAM verblijf in het 4-sterren Möven- pick Hotel Amsterdam, aan het IJ 1 inclusief ontbijtbuffet, koffie met gebak op 24/12, 3-gangendiner op 24/12 en 4-gangendiner op 25/12 I Aankomstdata: 23/12 24/12 Zie www.kras.nl/51740 4/5 dagen MÜNSTER 4denVa stad enmenu gangen- verblijf in het 4-sterren Mercur Hotel Münster City, in hartje inclusief ontbijtbuffet, 3-gang of buffet op 24/12 en een 4- menu op 25/12 en 26/12 Aankomstdata: 23/12 24/12 Zie www.kras.nl/51638 4/5/6 dagen BERLIJN verblijf in het 3-sterren Sorat I Hotel Ambassador, gelegen op een superlocatie midden in de stad inclusief ontbijtbuffet, kerstbuffet op 24/12, 25/12 en 26/12 Aankomstdata: 23/12 24/12 Zie www.kras.nl/12031 4/5 dagen CELLE waarom zou je meer betalen 3- t/m 6-daagse autovakanties Nederland of Duitsland Aankomstdata: 23/12 24/12 verblijf in het 3-sterren Hotel Tryp, op ca. 2 km van het centrum inclusief ontbijtbuffet, 5-gangendiner op 25/12 en een kerstbuffet op 26/12 vier kerst in Duitsland!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5