weer op sport 139 PWG doet zichzelf tekort De Schipper legt Pijnacker over de knie BC Vlissingen verslaat concurrent Delta Sport is eindelijk van de hatelijke nul af de Singelioop in Middelburg. baan en ben nooit meer wegge gaan", liet ze weten. Voor de seniorenwedstrijd ston den er vijftig junioren en pupillen foto Lex de Meester aan de start. Gino en Sergio Harin- ck wonnen op de 2.7 kilometer. Marnix de Voogd was de snelste pupil. mimm am door Michiel Bouwman VLISSINGEN - In de derde klasse van het vrouwenhockey boekte HC Walcheren een ruime thuisze- ge. Een klas hoger gingen de vrou wen van Rapide met 4-2 onderuit bij Pollux. Ook de mannen van Walcheren wonnen gisteren hun wedstrijd. Ze waren met 4-1 te sterk voor Gil- ze Rijen. Vrouwen. Walcheren-Pijnacker 4-1: Tegen een matige tegenstan der boekte Walcheren een eenvou dige zege, maar de score had veel hoger moeten uitvallen. Voor rust wist alleen Brechtje de Schipper het doel te vinden. Nadat Walcheren de organisatie in de rust nog eens had neergezet, stoomde het door. De Schipper breidde de voorsprong binnen tien minuten in de tweede helft maandag 31 oktober 2011 door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - De vrouwen van BC Vlissingen wonnen in de hoofd klasse van de basketbalcompetitie van naaste concurrent Springfield en staan daardoor nu stevig op de tweede plaats. In de overgangsklas se verloor BV Souburg onnodig met 51-49 van Giants. In de man nen overgangsklasse won BC Vlis singen 2 ruim van Vlijmscherp/SVH 2 en klom daar door naar de vierde plaats. Vrouwen. BC Vlissingen Springfield 65-53: In de strijd om de tweede plaats begon BC Vlissin gen erg sterk. De Vlissingse cen ters werden goed aangespeeld, waardoor de thuisploeg een 15-5-voorsprong nam. Springfield kwam terug tot 22-20, maar daar na drukte BC Vlissingen door naar de 39-29-ruststand. In de tweede helft bleef de Vlissingse defensie goed gesloten. Via drie driepun ters op rij liep het team van coach Tom Joziasse verder uit naar 59-37. In de slotfase kon de ploeg uit Ber- licum de schade nog enigszins be perken tot 65-53. Scores: Sheri Bos 18, Yolanda Joosse 14, Nanon Doeland 8, Dorien de Witte 6, Linda de Paauw 5, Yoanna Hristova 5, Shanice de Graaf 4, Nayara de Rid der 3 en Melanie Dolfing 2. Giants - BV Souburg 51-49: In Bergen op Zoom miste BV Sou burg in het eerste kwart veel kan sen, waardoor Giants een 14-8-voorsprong nam. In het twee de kwart zette BV Souburg orde op zaken, zodat de rust aanbrak bij 15-23. In het derde kwart conso- Speelsters van BC Vlissingen (witte shirts) doen een uiterste krachtsinspan ning om de bal te veroveren. foto Lex de Meester lideerde BV Souburg de voor sprong: 30-41. In het laatste kwart leek er tot 39-48 niets aan de hand, maar Giants scoorde tien punten op rij: 49-48. Eén rake vrije worp bracht BV Souburg nog langszij, maar in de laatste aanval schoot Giants zich naar de 51-49-zege. Scores: Linda de Meij 17, Melanie Lin- denberg 8, Gitta Zijlma 8, Nicoline Craste 5, Jessica Verhage 4, Immie Patti- kawa 3, Annegret Scheers 2 en Patsy van den Hengel'2. Mannen. BC Vlissingen 2 - Vlijmscherp 2 89-55: BC Vlissin gen 2 begon niet scherp aan de wedstrijd, waardoor er na vier mi nuten een 4-9-achterstand op het bord stond. Het tempo werd opge schroefd, waardoor BC Vlissingen aan het einde van het eerste kwart met 20-12 leidde. In het tweede kwart bleef BC Vlissingen de bete re ploeg en liep uit naar 46-28. Ook na de pauze kon de ploeg uit Vlijmen weinig inbrengen, waar door BC Vlissingen eenvoudig won: 89-55. Scores: Anton Versteeg 16, Angelo Roelands 15, Ronny de Troije 15, Rajin- der Poetai 12, Mike de Kraker 7, Dylan Hofmann 6, Benjamin Risakotta 5, Ra- jan Dielbandhoesing 5, Raylin Jimenez 4, Rick Schipper 2 en Stefan Karadzic 2. door Wim Kakebeeke ZIERIKZEE - Als de teller ergens was blijven steken in de buurt van de veertig treffers had concurrent Aristos niks te klagen gehad. Zover kwam het echter niet voor de eveneens nog puntloze handbal lers uit Amsterdam. Delta Sport was niet alleen mild maar ook ge spannen. En dan gaat het er zo links en rechts wel eens wat mis. En dat mocht gisteren ook voor ruim honderd toeschouwers. De druk naar voren was immers zo groot dat de missie domweg niet kon mislukken. De blauwhemden trokken voor het eerst in de regio- klasse aan het langste eind: 34-27. De eerste zege liet zich smaken bij de blauwhemden. Maar het eerste feestje had ook niet veel langer op zich moeten laten wachten. „Het is goed dat we vandaag de buit ge pakt hebben", liet trainer Rob de Vos weten. De Middelburger was net als zijn ploeg bevrijd van die vervelende nul punten. „Dat we punten binnen zouden halen, was niet zozeer de vraag. Het was meer de vraag: wanneer." Scores Delta Sport: Guido de Graaf 11, Tijs de Vos 6, Jimmy Niemans 5, Jor- dy Loo 4, Ruben Bos, Tim Vleeshouwer en Koen de Bruyn 2, Jerry Aertssen en Jaco de Loof 1 door Oaaf Kasse uit naar 3-0, waarna Pijnacker een speldenprikje uitdeelde door 3-1 te scoren. Het slotakkoord was voor De Schipper: 4-1. Mannen. Walcheren-Gilze Rijen 4-1: Walcheren deed goede zaken door medekoploper Gilze Rijen met 4-1 terug te wijzen. Na elf mi nuten maakte Tim Wouters 1-0 op aangeven van Lars de Rubber, de speler die even later tien minuten naar de kant moest na een gele kaart. Desondanks wist Gilze niet te scoren. Via De Rubber liep de thuisploeg na rust uit naar 2-0, maar het bleef spannend omdat Gilze de aanslui- tingstreffer snel wist te maken. Walcheren bleef echter aandrin gen en zag dat vlak voor tijd resul teren in twee treffers: Tim Wou ters knalde hard raak en Roen Waasdorp zorgde voor het slotak koord. middelburg - Het damtiental van PWG 's-GravenpoIder heeft zater dag in Rijnsburg met 10-10 gelijk gespeeld tegen RDC. Na twee ne derlagen op rij viel er eindelijk weer iets positiefs te melden over de Zeeuwse hoofdklasser, al blijft het team met een tiende plaats in de gevarenzone zitten. Achteraf heeft er duidelijk meer in gezeten voor PWG tegen de Zuid-Hollandse promovendus. Van de vier nederlagen waren er drie makkelijk te voorkomen ge weest. Niels Roelofsen liet zich ver rassen door een geniepig dubbelof- fer en Rianka Rentmeester onder schatte de gevolgen van een bijna-doorbraak van haar jonge te genstander. Heel dramatisch was de nederlaag van Jos de Wild, die was doorgebroken maar daarna zijn dam eenvoudig liet afpakken. Alleen op de nederlaag van Ro Louwerse was nauwelijks iets af te dingen: zijn tegenstander was een maatje te groot. PWG had het aan een aantal ster ke prestaties te danken dat het de speelzaal niet met lege handen ver liet. Zo hield Aart Walraven de Rijnsburgse topper Cor van Dus- seldorp op een punt. De meervou dige NR-finalist nam in een omsin- gelingspartij veel- te veel risico's en mocht blij zijn dat hij aan het duel überhaupt een punt overhield. De vier winstpartijen waren zon der uitzondering verdiend te noe men. Aan het eerste bord won Daaf Rasse in een wilde partij van Richard Kromhout, een speler met een veel hogere rating dan de Mid delburger. Arjo Kousemaker be kroonde een sterke omsingeling spartij met zijn tweede zege van het seizoen en topscorer Johnny de Leeuw profiteerde van een se rie zwakke zetten van zijn oppo nent. Bij een 10-8-achterstand voor de Zeeuwen redde captain Kees Rijk het punt voor zijn team door een klassieke winstpartij te gen Mariëlle Meijer, een van de deelneemsters aan het NK in Zou- telande. De Middelburgse damclub ver speelde zaterdag de koppositie in de eerste klasse B. In Sint-Laurens ging het topduel tegen het ook nog ongeslagen Leids Damgenoot- schap met 11-9 verloren. Een vol strekt onnodige nederlaag, want de Middelburgers waren beter dan de Leidenaren. Enkele momenten van onoplettendheid gaven de Middelburgers de nekslag. Peter Schunselaar liep in een goede stand in een doorbraak en Piet Nieuwenhuijzen en Wim Koppe- jan gingen in dunne standjes in de fout. De thuisclub kon zoveel te genslag niet compenseren, al was het gelijkspel van Piet Allaart te gen de sterke meester Evert Bronst- ring een opsteker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57