381 sport Schrier pakt de draad Olympus speelt gelijk Vrouwen DZK pakken punt in slotseconden Bart Maas stelt orde op zaken in ATB Cup Slecht weekeinde voor volleybalteams WS'92 SINCELLOOP Marianne de Kok is de sterkste bij de vrouwen Dauwendaele 1 bekert verder ondanks verlies B-status voor Tessa Baaijens maandag 31 oktober 2011 door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De handbalsters van EMM hebben de uitwedstrijd te gen Internos 2 nipt verloren. Olym pus remiseerde bij Tachos. Internos 2-EMM 30-28: Op Bra bantse bodem kreeg het zelfver trouwen een duw in de goede rich ting. Na vier duels staan de Middel burgse vrouwen nog wel met lege handen, maar de kentering lijkt een kwestie van tijd. „We zijn aan de betere hand", zag ook trainster Petula Brasser. „We raken er meer van overtuigd dat we het kun nen." In Etten Leur deed Marieke Riemens vertrouwen op door er tien binnen te knallen. Ook Ariska Tax (9 treffers) was op dreef. Scores: Marieke Riemens 10, Ariska Tax 9, Lisa Cuje 3, Lisanne Heijens en Xaira Nijsen 2, Kimberly Loo en Suzan ne Coppoolse. Red-Rag/Tachos-Olympus 15-15: De remise was een geschenk waar totaal niemand rekening mee had gehouden. Het puntentotaal staat nu op 2 uit 3 duels. Twee boven verwachting gezien het loodzware programma. Ayla Engels redde het punt in de slotminuut. Olympus wist zich tot ieders verbazing uit de benarde positie te redden: 14-8-achterstand. Het ongeslagen Tachos beet zich vooral stuk op de compacte defensie van de bezoe kers. Daarin was een hoofdrol voor sluitpost Wendy Beemster- boer. Voorin was Martje Huijben sterk op schot met zes treffers. Scores: Martje Huijben 6, llona Wiele- maker 4, Ayla Engels 3, Ina Engels en Anja Minnaard. door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpoloërs van DZK hebben ook de derde wed strijd niet kunnen winnen. Zater dag was DBD met 4-11 te sterk. DZK 2 won van KZ&.PC met 11-2. De vrouwen van DZK speelden ge lijk tegen Aquamigos 2: 5-5. DZK-DBD 4-11: DZK nam snel een i-o-voorsprong. Er volgde een spannende eerste periode waarin beide ploegen fysiek speelden. DBD nam daarna het initiatief en kwam op 1-2. Ook in de tweede pe riode was DZK niet bij de les: 1-4. Even leek DZK in de wedstrijd te kunnen komen, maar bij 4-8 was het gedaan en was het DBD dat met een 4-11 winst naar huis ging. Scores DZK: Sjoerd Leijnse 2 en Mar- tijn Mechielsen en Jordy de Nood bei den 1 maal. DZK 2-KZ 8c PC 11-2: Opnieuw een sterke wedstrijd van DZK 2 door Wim de Vos HEINKENSZAND - De strijd om de Zeeuwse ATB Cup is na twee wed strijden volledig ontploft. Vorige week in Kortgene deelde Edzard van Ewijk de eerste tik uit, in Hein- kenszand was het zaterdag de beurt aan Bart Maas om orde op zaken te stellen. De renner uit Hansweert deed dat ook en zege vierde. Zonder slag of stoot ging dat niet. Maas moest afrekenen met Danny Sleeckx. De Belg reed sterk, maar een glijpartij schakelde hem uit. Van de Zeeuwse renners gaat Van Ewijk voor een nieuwe zege in de ATB Cup en voor Bart Maas is de reeks van in totaal elf wedstrijden er vooral om zich voor te bereiden op het komende wegseizoen. Het voorbije jaar viel door een valpar tij in een Belgische koers in het wa ter. „En daar wil ik komend jaar vooral revanche voor gaan nemen. De Zeeuwse ATB Cup is daar zeer geschikt voor.", gaf Maas in de aan loop naar de eerste wedstrijd aan. Als Maas in de eerste wedstrijd in Kortgene geen materiaalproble men had gehad, zou hij ongetwij feld korter zijn geëindigd als de vierde stek die hem toen ten deel viel. De renner uit Hansweert had nu geen problemen met de derail- leur en was de alleenheerser. Met de sterke Belg Danny Sleeckx had Maas echter meer te stellen dan hij vooraf verwacht had. Totdat de Belg na een glijpartij onderuitging en achterstand opliep. Van Ewijk reed toen al met een achterstand van een kleine twintig seconden achter de leiders aan. Bart Maas ging alleen door, maar de Belgische krachtpatser toonde aan over veel veerkracht te beschik ken. Hij sloot opnieuw bij Maas aan, maar had alleen niet meer de kracht om het zijn opponent nog lastig te maken. Van Ewijk eindig de als derde. Birgit Lavrijssen was bij de vrou wen superieur. Eunice Paardekoo- per legde beslag op de tweede plaats en Petra Reijntjes eindigde als derde. door Sjaak Sinke dat met veel jeugdspelers de wed strijd al in de eerste periode beslis te. DZK 2 won verdiend met 11-2. Scores DZK 2: Yannick Mol 4, Levy Kort 3, Sjakko Bekkers 2 en Pim Bek kers en Jaap Bovendorp beiden 1 maal. DZK 3-De Bruinvis 2-2. DZK-Aquamigos 2 5-5: De DZK vrouwen speelden zaterdag niet de beste wedstrijd van het seizoen en keken al snel tegen een 0-1-achter- stand aan. Pas in de laatste minuut van de eerste periode werd het ge lijk ,(1-1), maar binnen de minuut was het ook weer 1-2. Ook in de tweede periode was het spel niet goed. Toen het in de derde perio de 3-4 werd was de aansluiting er. DZK bleef naar de winst zoeken, maar had wel wat geluk dat het drie seconden voor tijd alsnog op gelijke hoogte kwam. Scores DZK: Rowena de Kok 2 en Ma- randa van Ijk, Joyce Piek en Liliane Sole 1. MIDDELBURG - Voor Michel Schrier was zijn overwinning in de vijftig ste Singelloop van Middelburg geen revanche voor zijn uitvallen in de Kustmarathon, precies vier weken geleden. „Ik kan alleen re vanche nemen op mezelf in de vol gende Kustmarathon", liet hij na zijn zege weten. „Maar ik loop nog wel te balen dat ik zo'n beginners- fout heb gemaakt." Nadat een aantal coryfeeën uit het verleden de afstand van de Koe poort naar de finish wandelend had afgelegd, kon de meute van start. Michel Schrier, die afgelopen week flink getraind had, ging er meteen vandoor. Alleen ploeggenoot Erwin Har mes kon volgen. Viervoudig win naar Sébastièn Schletterer bleef hangen op ruime afstand op de derde plaats. „Ik train nu nog maar twee keer per week en ga me pas in het nieuwe jaar voorberei den op de marathon van Rotter dam", liet Schletterer vooraf berus tend weten. Tijdens de derde ronde kon Har mes het strakke tempo van Schrier niet meer volgen en moest lossen. Na 21 minuten en 27 seconden was de winst dan ook voor Schrier waarmee hij de snelste tijd liep op dit parkoers dat in 2006 is uitgezet. Erwin Harmes kwam in de slotfa se nog dicht in de buurt van Schrier en moest uiteindelijk slechts vier seconden toegeven. Voor Schrier was de Singelloop een harde tempotraining op weg naar de Zevenheuvelenloop over drie weken in Nijmegen. De Vlis- singer liet verder weten blij te zijn met de progressie die zijn zes jaar jongere broer David maakt. De jon gere Schrier werd zesde. „Als hij zo doorgaat kan hij mij opvolgen", liet Michel lachend weten. Schletterer werd uiteindelijk der de, ruim voor de eerste junior Tim van de Broeke. Marianne de Kok, die op de 22e plaats overall de snelste tijd bij de vrouwen noteerde, was er onder- MIDDELBURG De zaalvoetballers van Dauwendae le plaatsten zich voor de tweede bekerronde ondanks een kleine ne derlaag tegen Lotus. In Oud-Gastel verloor de Middelburgse eersteklas ser met 3-2. Ouassim Hamoudi en Steven Visser bezorgden Dauwen daele in de eerste helft een 0-2-voorsprong, maar nog voor de rust werd het 1-2. In de tweede helft kantelde Lotus het duel. MIDDELBURG Tessa Baaijens-Van de Vrie heeft van NOCNSF de B-status gekregen. De Bevelandse amazone, die uit komt in de klasse Grade HI bij de li chamelijk gehandicapte ruiters, heeft de status te danken aan haar prestaties op het EK in België en een internationale selectiewed strijd in Mülhouse. De status brengt London 2012 wat dichterbij. Onder ideale omstandigheden deden zaterdag zo'n 220 hardlopers meè aan weg niet erg gerust op dat ze zou winnen. „Ik zag dat Marijke de Vis ser vrij dicht achter me zat." Met 25.28 verbeterde De Kok haar win nende tijd uit 2007. A-junior De Visser is pas vorig jaar met atletiek begonnen. „Ik kwam met een paar vrienden een keer kijken op de door Peter van Kouteren MIDDELBURG - Beide standaard teams van WS'92 leden in de vol leybalcompetitie een 3-2-neder- laag. De mannen verloren in de re giodivisie thuis van Spivo. De vrou wen in de promotieklasse uit bij De Burgst 2. WS'92-Spivo 2-3 (25-23, 22-25, 14-25, 25-18, 13-15): Wisselvallig heid was troef aan de kant van de Vlissingse mannen. WS'92 nam met een goede service in de eerste set het initiatief en wikkelde in een boeiend slot af naar een zwaar bevochten zege. Daarna kwam de klad erin. Spivo kwam op toeren en won twee sets op rij. Met een gewijzigde opstelling kreeg de thuisploeg daarna toch weer vat op de Zuid-Hollanders. Het leidde tot een vijfde set, waarin de geluk kigste ploeg nipt won. De Burgst 2-WS'92 3-2 (25-16, 22-25, 17-25, 25-21, 18-16): De Vlis singse vrouwen waren dicht bij een zege en keerden huiswaarts met een katerig gevoel. Waar WS'92 in de vierde set uitzicht had op de derde setzege op rij werd het 2-2 en zelfs 3-2. Een ge brekkige communicatie en twijfels om in te grijpen lagen ten grond slag aan de ommekeer in de wed strijd. In de tweede en derde set lag veel servicedruk aan de basis van de winst. Mytilus-Volley2B 0-4 ((19-25, 21-25, 23-25, 17-25): De bezoekers brachten Mytilus met een lastige opslag in verlegenheid en haalden daarmee de angel uit de Goese aan val. Omdat bovendien aan Zeeuw se kant met weinig bezieling werd gespeeld, had Volley2B niet veel moeite om met de volle buit naar huis te gaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56