een offday sport 137 Hattrick van Bomhof tegen Kluis Jeugdige Zeeuwse ruiters op dreef Winst voor Tim Pleijte in cross Dwingeloo Hexagon heeft er een Crandprixpaard bij Klaver en Uterma zesde op NK Erwin Mesu mist slag in Utrecht Sterke Belgische naar Zeeuws wielerteam Minderhoud vijfde in wereldbeker 1 maandag 31 oktober 2011 Stukkenjagers, de ploeg die vorig jaar ten koste van HWP promoveerde naar de Meester klasse, gaat daarin fier aan de leiding. door Roeland Alders MIDDELBURG - De schakers van Het Witte Paard uit Sas van Gent heb ben in de eerste klasse van de lan delijke competitie een lelijke deuk opgelopen. Thuis werd flink verlo ren van het Wageningen van Jan Timman: 3,5-6,5. HWP-Wageningen 3,5-6,5: Team leider Koen Leenhout was verbit terd over de onverwachte neder laag: „Wat wij lieten zien leek ner gens op." Het begon al slecht om dat Levon Galoyan zijn vervoer miste en Manuel Colsen voor hem moest invallen. Lichtpuntje was dat Colsen een knappe remise haalde. De voor Wageningen spelende grootmeester Jan Timman won met fraaie techniek van Thibout Maenhout. Helmut Cardon had zijn dag niet en gaf een stuk weg en Koen Leenhouts gaf zijn gelijke stelling weg. De rest van de par tijen eindigde in remise, al was dat wel met enig kunst- en vliegwerk. Hans Groffen stond totaal verlo ren, maar zijn tegenstander had dit niet door. Kees Nieuwelink begon goed, maar moest uiteindelijke vechten voor remise hetgeen lukte. HWP 2- De Toren Arnhem 5-3: De tweedeklassers herstelden zich van de nederlaag in de eerste ron de. Adrian Roos gaf het goede voorbeeld door de internationaal meester Willy Hendriks te ver slaan. Zijn broer David won ook. Uitein delijk wist Maarten Rademakers de punten in eigen huis te houden door zijn opponent op een neder laag te trakteren. HWP 3-Middelburg 4,5-3,5: Het lang niet complete Middelburg kwam nog dichtbij een puntje. Bij een 3-3-tussenstand leek een gelijk spel haalbaar voor Middelburg. Ro nald Lauer stond slecht tegen Marc Lacrosse, maar Maarten Wes- terweele stond prima tegen Emile Cardon. Lauer verloor echter en Wester- weele kwam niet verder dan een puntendeling. Het betekende de tweede nederlaag voor Middel burg met het kleinst mogelijke ver schil. Krimpen a/d IJsel - Terneuzen 5-3: Terneuzen miste Matthieu Freeke. Teamleider Gosse Kammin- ga had zichzelf aan het eerste bord gezet, zonder succes. Alleen inval ler [aap Dekker wist een overwin ning te boeken. De Stukkenjagers 2-Goes 7-1: Ri- nus Burgerhoff speelde remise en Joey Grochal deed dat ook. Meer werd er niet gehaald. Voor Maxim le Clercq werd nog wel protest aangetekend omdat zijn tegenstander de tijd overschre den zou hebben. Als het protest wordt gehonoreerd blijft een dikke nederlaag staan. Souburg-ASC 4,5-3,5: De Soubur gers waren het gelukkigst. René Tiggelman had de Souburgers met zijn vooruit gespeelde partij op 1-0 gezet. In een gelijk opgaande strijd kreeg Henrik Westerweele het punt cadeau door zijn tegenstan der prompt mat te zetten. Bert Henderikse had een rommeli ge partij waar het leek dat beide spelers niet wilden winnen. Zijn tegenstander wilde dit nog het minst waardoor Henderikse als nog won. Jeroen Hekhuis was uit eindelijk de gevierde man. Na eerst heel slecht gestaan te hebben bleef hij koel en wist hij voor het sluiten van de markt in een zeer spannend gevecht zijn tegenstan der te verslaan. Souburg boekte daardoor de twee de overwinning van het seizoen in de derde klasse. DWINGELOO Tim Pleijte uit Zoutelande was za terdag op trainingskamp bij Gerard Nijboer in Dwingeloo. Hij knoopte er een cross aanvast, die hij won. Op het door mul zand, gras en bos paden zware parkoers rukte Pleijte op van de vijfde plaats naar de lei ding. Na 8 kilometer kw^m hij na 29 minuten en 50 seconden over de streep. Hagenaar Pascal van Troost, geboren in Sluiskil, werd derde. MIDDELBURG Stal Hexagon uit Schore heeft er een Grandprixpaard bij. In Deurne reed Thamar Zweistra de Rubi- quil-nakomeling Truman naar 65,16%, waarmee de combinatie derde werd. Met Hexagons Whate ver reed Zweistra zaterdag in de In- ter 1 en de Prix Saint George naar de eerste en zesde plaats. Gisteren won de combinatie de kür met de prachtige score van 78,5%. MIDDELBURG Amazone Mara Klaver uit Wissen- kerke (28) is op het NK eventing met haar paard Uterma als zesde geëindigd in de klasse Z. Winnaar in Barchem (bij Lochem) werd Brabander Jan van Beek op Woloma, een paard van Augusta Lantsheer uit Aagtekerke. Klaver werd in de klasse L met de vijfjari ge Bonbon 21e. Ze verspeelde in de dressuur een hogere klassering. UTRECHT Erwin Mesu uit Middelburg is in de derde wedstrijd voor de KPN Cup op de 20e plaats geëindigd. De Middelburgse marathonschaatser was bij veel ontsnappingen betrok ken, maar miste de beslissende. Winnaar werd Jorrit Bergsma. In de eerste divisie won Erwins broer Niels Mesu de sprint van het pelo ton, achter de vijf ontsnapten. Ant- wan Tolhoek uit Yerseke werd 48e. GOES De Zeeuwse vrouwen-wielerploeg Nutswerk-Cube-team krijgt een groot talent in de gelederen. Het is de Belgische Lisa Bogaert (18). De inwoonster van Kortrijk verzamel de vijf Belgische jeugdtitels en stond in de belangstelling van di verse topteams. Bogaert kiest voor Nutswerk-Cube omdat ze vertrou wen heeft in de ploegleiding en de kans krijgt langzaam te groeien. LYON Voormalig Westkappelaar Hans- Peter Minderhoud is in Lyon in de tweede wereldbekerwedstrijd dres suur in de kür op de vijfde plaats geëindigd. Hij reed op het paard Withney van 't Genthof. De Duitse Ulla Salzgeber won de wedstrijd met HerzruPs Erbe. Haar landgeno te Isabelle Werth werd tweede. Minderhouds partner Edward Gal werd zesde met Next One. door Kim 't Hooft MIDDELBURG - Het eerste mannen- team van tafeltennisclub Arnemui- den heeft; in de eerste divisie tegen het Limburgse Kluis, de directe concurrent voor degradatie, met 5-5 gelijkgespeeld. Jan-Henk Bomhof was voor de Ar- nemuidenaren goed op dreef. On danks een schouderblessure speel de hij drie prima wedstrijden. Dat werd beloond met drie overwin ningen, waarbij vooral de 3-2-over- winning op de Geleense kopman Andy Snijders opviel. Marc Hackenberg wist Tim van de Oord te verschalken maar moest zijn meerdere erkennen in Snij ders en Michel Sijstermans. Riny Kasse versloeg Sijstermans. Door het gelijkspel blijft de achter stand op Kluis, dat op de veilige vierde plaats staat, vijf punten. Het wordt een lastig karwei de Limburgers nog te achterhalen, maar met de sterke Frank Boute achter de hand - hij speelt de laat ste drie wedstrijden zeker mee - is het misschien geen onmogelijke opgave. Te meer omdat nummer zes Red Star uit Venray nog op het programma staat. TTC Middelburg verloor in de tweede divisie met 4-6 van kam pioenskandidaat Westa 2. Bij de gasten uit Wessem bleek Van ja van Pol een niet te nemen hprde voor de Walchernaren, maar Sören de Witte klopte wel jorg Smeets en Willy Zetsen. Michel Sperling wist ook knap van Zetsen te winnen. Het vierde punt kwam voort uit het dubbelspel dat in vijf games nipt gewonnen werd door Sören de Witte en Emiel de Rijke. Ze ver sloegen het duo Pol/Zetsen. In de derde divisie kregen de man nen van SAR weer uitzicht op het kampioenschap. De Kloosterzan- denaren wonnen met 2-8 in en te gen Landgraaf Simone de Klerk wist driemaal te scoren. Johan 't Hooft en Dennis Verdurmen won nen tweemaal. Omdat concurrent voor de titel Heerlen met 3-7 on deruit ging, is de voorsprong van de Zeeuws-Vlamingen nu opgelo pen tot vier punten. In het jeugd landelijk B was er suc ces voor de jongens van TTC Mid delburg. In eigen huis werd het Geldropse Unicum met 7-3 versla gen. Miquel de Witte bleef ongesla gen. Jordin Heijens won van Rick Smits en Sven van Beek. Mathijs Claus wist Smits aan de zegekar te binden. In dezelfde poule speelde Scaldina gelijk tegen het Valkenburgse Fal- co. Martijn Stouten en Floris Dij kers wonnen met goed spel twee maal. Dirk Geuze zorgde voor het vijfde punt met winst op Guy Ha- bets. De Zierikzeenaren staan nu op een gevaarlijke vijfde plaats maar het verschil met de nummer drie is maar een schamele twee pun ten. door Lucien Roelandt HEIKANT/NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Met de overwinning van Thomas Verschoor met Balou VZ in Z, Wil- ma Stouten met Stoutens Tamara zowel op zaterdag als zondag in L en Yvonne Jakobsen met Cupidor in B, deed de Zeeuwse jeugd op Jumping by de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland goede zaken. Rens Wondergem had een tech nisch en selectief parkoers in de piste van Stal de Kroo neergezet. Het mocht niet baten. Het niveau was hoog, zodat er zich veel combi naties voor de barrage wisten te plaatsen. Als eerste in de barrage van L gooide Wilma Stouten bei de dagen met Stoutens Tamara de knuppel in het hoenderhok. Als een speer stuurde de amazone uit Serooskerke de Ferro-dochter in 34,40 seconden foutloos naar de fi nish. Een tijd waar haar achtervol gers zich op stukbeten. „Tamara is snel, heeft veel vermogen en denkt in het parkoers goed mee", vertelde Stouten. Annemijn Harten maakten zater dag met Sukabumi het Zeeuws suc ces kompleet. De amazone uit Kamperland reed de Mona- co-dochter in 30,07 seconden naar de tweede plaats. Zondag onder streepte Monique van Sabben met Queen de Zeeuwse overmacht in L. De amazone uit 's-Heer Arends- kerke stuurde de Quinar Z afstam meling in 37,06 seconden naar de tweede stek. In de beslissende ronde van Z dienden de Zeeuwse jeugdruiters Thomas Verschoor (18) en Wilma Stouten (20) af te rekenen met de gelouterde international Eric van der Vleuten. De Brabander slaagde er met de ruin Quidam BZ niet in om zijn jeugdige rivalen onder druk te zetten. Hij haalde met Qua simodo Z-zoon een paal naar de bodem en de tijd van 38,50 secon den was ook niet om van wakker te liggen. Thomas Verschoor nam met de ruin Balou VZ meteen de leiding over. De ruiter uit 's-Hee- renhoek stuurde de Balougran Z-zoon in 33.10 seconden foutloos rond. Wilma Stouten leek met de schimmelmerrie Stoutens Suprise op haar tweede zege af te steve nen. De combinatie slaagde er wel in om de tijd van Verschoor te ver pulveren maar op de laatste hin dernis schopte de Voltaire-dochter een balk naar beneden. In de klasse M wisten zich liefst twintig combinaties voor de barra ge te plaatsen. Jelmer Hoekstra uit Middelhardnis stuurde de ruin Puccini in 29,14 seconden over de acht obstakels. Naar later bleek gooide de Zuid-Hollandse combi natie hiermee de deur voor zijn achtervolgers in het slot. Laatste starter Yvonne Jakobsen haalde met de Nassau-dochter Ausi-Ausi nog wel alles uit de kast. Maar de amazone uit Meliskerke moest met 30,70 seconden genoegen ne men met de tweede stek. Wilma Stouten uit Serooskerke was dit weekeinde goed op dreef. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55