je eigenlijk niet mee sport 135 Dek voorlopig nummer 2 vmm voorbeeld. Toen hi] met Twente kampioen werd, liet hij een afbeelding van de kampioensschaal op zijn lijf zetten. David Beckham was een van de eerste voetballers die bijna zijn hele lichaam f onder liet kalken. De Engelsman liet f drie weken terug tatoeage nummer twintig zetten. Dit keer werd zijn hand voorzien van de tekst 'Love'. Een maand eerder werd de naam van zijn dochtertje op zijn sleutelbeen getatoeëerd. Beckham zal goed moeten nadenken over zijn volgende tattoo, want veel plek is er niet meer over op zij n lichaam. Jonathan Legear, oud-voetballer van Anderlecht en tegenwoordig actiefin Rusland, was wat minder blij met z'n tatoeage die hij in 2008 liet zetten. De Belg liet de Latijnse spreuk 'Vini vidi vici' op zijn voorarm tatoeëren. Legear ging daar lelijk de mist mee in, want de correcte uitdrukking luidt: 'Veni vidi vici' (ik kwam, zag en overwon). Legear had de spreuk op internet opgezocht, maar stuitte naar eigen zeggen steeds op de verkeerde versie en liet zijn tattoo zo snel mogelijk aanpassen. Djibril Cissé, de Franse voetbalno made, zit van top tot teen onder; de Oranje-internationals Gregory van der Wiel en Eljero Elia zijn ook flink beschilderd. Net als Wesley Sneijder. De regisseur van Inter en het Nederlands elftal liet zelfs het hoofd van echtgenote Yolanthe op zijn buik tatoeëren. In sommige andere sporten zie je het ook steeds vaker. De Amerikaanse atleet Trey Hardee heeft de vijf olympische ringen op zijn schouder staan, bij turnster Suzanne Harmes staat de naam van haar zoon Lugano tussen haar schouderbladen. Het zijn vaak onschuldige tatoeages, maar soms kun je ze maar beter bedekken. De Colombiaanse voetballer Juan Pablo Pino werd eerder deze maand opgepakt in het conservatieve Saoedi-Arabië, omdat hij aan het winkelen was in een shirt met korte mouwen waardoor zijn tatoeages zichtbaar waren. De regels in het Arabische land zijn gebaseerd op de Sharia en ze stellen onder meer dat tatoeages niet zichtbaar mogen zijn. In het geval van Pino, uitkomend voor Al Nasr, betrof het daarnaast ook nog eens een afbeelding van Jezus Christus. Volgens de zedenpolitie zou hij een slechte invloed hebben op de jeugd en maakte Pino ook nog eens reclame voor een andere religie. Pino werd op borgtocht vrijgelaten, nadat een delegatie van zijn club zich naar het politiebureau had begeven om de situatie uit te leggen. De Colombiaan bood zijn excuses aan en vertelde zich voortaan aan de wet te zullen houden. Met een shirt met lange mouwen... maandag 31 oktober 2011 door Koen de Vries MIDDELBURG - Hoewel nog steeds geblesseerd, kende Merijn Dek een sterke start in de achtste editie van de Zeeuwse voetbaltoto. De eerste drie wedstrijden voorspelde hij al le drie goed: Scheveningen-Hoek (1), Kloetinge-ASWH (3) en het duel van zijn vorige dub GPC Vlis- singen. De ploeg ontmoette op ei gen veld Zaamslag en won met 2-0. Een eentje dus. Bij nummertje vier ging Dek ech ter lelijk de mist in. En dat was uit gerekend bij het toptreffen van zijn huidige ploeg VCK tegen Heinkenszand, in de derde klasse van het zaterdagvoetbal. Natuurlijk voorzag hij dat VCK zou winnen, maar dat bleek veel te optimistisch gedacht. Het werd 1-2 voor de koploper. Dubbel jam mer! Na deze verklaarbare misser taakte Dek het spoor een beetje bijster. Van de zeven resterende wedstrij den wist hij er nog maar drie goed te voorspellen: Krabbendijke-Ka- pelle (1), Goes-Brabantia (1) en Ter- neuzen-Rood Wit V (1). Pech had de Koudekerkse spits een beetje bij de Schouwse derby Duiveland-DFS. Hij voorspelde een één en bij rust was er nog geen vuiltje aan de lucht. Het was 3-0. DFS vocht echter terug en sloot het duel af met een spectacu laire 4-4. Ondanks dat alles mag Merijn Dek zich de nummer twee in het tus- senklassement noemen. Hij is met zes goed de eerste achtervolger van de ongenaakbare SSV'er Tho mas Mattheijer, die acht goede voorspellingen achter zijn naam heeft staan. Na Dek komen drie voetballers met vijf goede voorspel lingen. Scheveningen-Hoek Kloetinge-ASWH GPC Vlissingen-Zaamslag VCK-Heinkenszand xO Duiveland-DFS x |0 Krabbendijke-Kapelle Goes-Brabantia (g)Tj WSC-VC Vlissingen jüj X Terneuzen-Rood Wit V RCS-Aardenburg X SDO'63-Sluiskil IMI X juiste uitslag O goede voorspelling O foute voorspelling aantal goed Thomas Mattheijer (SSV'65) 8 Merijn Pek 6 Frank den Engelsman (Noad'67) 5 Pieter de Munnik (DFS) 5 Sven Zuidgeest (Walcheren) 5 Sander van Remortele (Steen) 4 Jaimy van Bloppoel (Yerseke) 2 Leon Weeda (Duiveland) 2 Wij hoorden altijd: FC Groningen is subtop en blijft subtop, want de grote bedrijven en de beslissers zitten allemaal in de Randstad. Dat is dus niet waar. De energiesector is nergens zo sterk vertegenwoordigd als in Noord-Nederland." FC Groningen-directeur Hans Nijland in NRC Handelsblad. „Af en toe dacht ik wel eens: het zou voor mijn pres taties beter zijn om het even te laten lopen. Maar ik ben beroepsrenner. Uiteindelijk gaat het om wat er in het laatje zit. Dus ga je door, op de automatische piloot." Danny Stam over zijn ervaringen in het baan- wielrennen. In NRC Handelsblad. „We proberen als heren 1 bewuster om te 1 het geld dat er te besteden is, en we organiseren zelf ook acties om de club te ontlasten. Zo eten we om de twee weken bij een familie thuis. Dat scheelt weer." Hockeyinternational Bob de Voogd. Zijn club Oranje Zwart verkeert in financiële moeilijk heden. In Trouw. „Wozniacki is de laatste weken weggezakt. Is het de tol voor een lang en slopend seizoen of ligt de oor zaak buiten de baan? Ik verbaas me over de talloze reclamecampagnes en fotoshoots die ze doet. Het kan ook te veel zijn. Een hardcourttoemooi in Ko penhagen, tussen Roland Garros en Wimbledon in, doe je alleen voor het geld." Oud-prof Kristie Boogert over de nummer 1 bij het vrouwentennis, Caroline Wozniacki. In de Volkskrant. „Feyenoord is en blijft een grotere club dan Twente en ook al gaat of ging het sportief minder, Feye noord komt er altijd bovenop." Feyenoord-clubicoon Rinus Israël over de overstap van Leroy Fer van Feyenoord naar FC Twente. In Metro. „Ik was totaal niet van de tatoeages, maar heb er geen spijt van. Ook niet van mijn fotosessie voor Playboy, nu alweer zeven jaar geleden. Als je mijn naam googelt, is dat het eerste dat je tegenkomt. Ik ben er niet naïef in geweest." Korfbalster Mady Tims in het AD.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53