sport 133 meteen af Goes heeft de eerste prijs al binnen Axel pakt eerste periode in 3A Heinkenszand grijpt na zege op VCK de macht in derde klasse A maandag 31 oktober 2011 'Ik had een paar keer met mijn ogen geknipperd en het was 3-0' Rick Wiegmans door Peter van Kouteren OOST-SOUBURG - Na een uitsteken de oefencampagne en een verdien stelijke competitiestart zakt RCS in de tweede klasse E steeds ver der af De formatie van Dennis de Nooijer kreeg gisteren voor eigen publiek met 0-4 klop van Aarden burg en totaliseerde uit de laatste vier duels niet meer dan één punt. De Zeeuws-Vlamingen gaven voor al een lesje in effectiviteit. Aarden burg gunde RCS het initiatief, maar sloeg met scherp uitgevoerde uitvallen genadeloos toe. De bezoe kers legden het duel in een tijdsbe stek van vijf minuten in een beslis sende plooi. Aardenburg scoorde tussen de achttiende en drieëntwintigste mi nuut drie keer, haalde verder onge schonden de rust en gooide het duel vier minuten na de hervat ting met de vierde treffer definitief in het slot. „Ze schakelden goed om en maakten steeds goeie keu zes", stelde doelman Rick Wieg mans gelaten vast. „Ik had een paar keer met mijn ogen geknip perd en het was 3-0. Ik geloof dat ik heel de wedstrijd maar drie bal len heb kunnen pakken." Dennis de Nooijer zei vooraf na drukkelijk voor de omschakeling van Aardenburg te hebben gewaar schuwd. „Dat deden ze goed", be kende de oefenmeester. „Ik had niet verwacht dat we zouden ver liezen en zeker niet met zoveel. Ik ben niet iemand die in de rust in de kleedkamer gaat lopen schreeu wen. Ik heb aangegeven dat ook wij er drie konden maken in een helft. Alleen: ze scoorden direct na rust weer en wij vielen aan zonder idee en bezieling. Jammer, want dan gaat-ie er nooit in. We speel den met een zekere matheid." Waar RCS vooral een ploeg van door Rogier Veenstra eenlingen was die na balverlies ver zuimde terug te vechten, blonken de bezoekers uit met een sterk col lectief Aardenburg was een hecht team, dat na een zwakke competi tiestart de weg omhoog lijkt te hebben gevonden. De Zeeuws-Vla mingen brachten het totaal uit de laatste vier duels op zeven punten en tekenden in Souburg voor een opmerkelijke productiviteit. Aar denburg scoorde in de voorgaande zeven duels slechts negen keer, maar mikte in de enige Zeeuwse derby van dit seizoen in vijf minu ten drie keer raak. Rick Wiegmans: „Wij speelden goed tot aan de zestien, maar heb ben maar twee kansen gekregen. We hebben in de voorbereiding heel goed gespeeld, maar het lijkt wel of het nu allemaal tegenzit We krijgen wekelijks complimen ten over ons fantastisch veldspel, maar daar krijg je geen punten voor. We hebben veel meer kwali teit dan Aardenburg, maar hier is niks op af te dingen. Wij hebben over heel de wedstrijd maar twee kansen gehad." RCS kon ook een gebrek aan duel kracht niet maskeren. „Ze hebben ons goed geholpen", glunderde verdediger Van Hulle. „Ze liepen geregeld met acht man voor de bal." Bart van den Hemel, die met twee goals een belangrijk aandeel in de zege had, zei met heel de groep naar de enige Zeeuwse derby te hebben uitgekeken. „Onze inzet en beleving was enorm. Dit is goed voor ons zelfvertrouwen. Hier kunnen we op bouwen." RCS-Aardenburg 0-4 (0-3). 18. Steven de Croock 0-1, 20. Jelle de Vreeze 0-2, 23. Bart van den Hemel 0-3, 49. Bart van den Hemel 0-4. Scheidsrechter: J. Stange (Zevenbergen). Gele kaart: Luke Eversdijk (RCS). Rode kaart (twee keer geel, 86.): Besar Xhoxhaj (RCS). GOES - De muziek klonk uit de speakers en de kratjes bier werden de kleedkamer in gesleept. Goes vierde een feestje. Trainer Gérard de Nooijer en zijn mannen had den het toch weer geflikt. De Beve- landse equipe greep gisteren door een 4-0-overwinning op koploper Brabantia de eerste-periodetitel in de eerste klasse van het zondag- voëtbal. Goes ging op herhaling. Ook vorig seizoen, toen Goes in de tweede klasse uitkwam, werd de eerste pe riodetitel bemachtigd. Het verschil was dat het uitgangspunt dit keer moeilijker was. Goes stond giste ren voor aanvang van de beslissen de speelronde op een vierde plaats en moest bij een eventuele over winning op Brabantia hopen op misstappen van EFC en Longa, de andere kandidaten voor het perio dekampioenschap. De belangrijkste voorwaarde was natuurlijk om de wedstrijd tegen Brabantia te winnen. Goes begon erg sterk aan het duel en kwam al na vier minuten op voorsprong. Na een prima pass van Robin de Pagter, schoot uitblinker Yves Nyemb overtuigend binnen: 1-0. De thuisclub werd na de vroege openingstreffer echter slordig. Kop loper Brabantia kon daar weinig te gen over stellen. De Brabanders kregen in de eerste helft zeker tien hoekschoppen, maar die zorgden niet voor veel gevaar. Na de pauze probeerde Brabantia de bakens te verzetten. De ploeg ging aanvallen der spelen. Goes bleef matig voet ballen en creëerde lange tijd wei nig kansen. Het publiek moest uit eindelijk tot de slotfase wachten om de handen weer op elkaar te krijgen. In slechts vijf minuten voetballen was de wedstrijd toen gespeeld. Er vielen maar liefst drie doelpunten. Ignacio Misaine be kroonde zijn uitstekende inval beurt met de 2-0 en enkele minu ten later liet Kyle Doesburg de 3-0 aantekenen. Yves Nyemb bepaalde met zijn tweede treffer van de mid dag de eindstand op 4-0. Na afloop bleek al snel dat Goes het bijna onmogelijke toch voor el kaar had gekregen/omdat de ploeg zelf had gewonnen en de concur renten dat hadden nagelaten. Op basis van een beter doelsaldo werd de periodetitel binnen gehaald. „We hoopten er stiekem wel op, maar wisten dat de kans heel klein was", zei aanvoerder Gert-lan van leiden. „Toen we na afloop hoor den dat de andere ploegen niet hadden gewonnen was de ontla ding groot. We gaan straks de kan tine in en daarna met z'n allen naar de stad." Goes heeft dus zijn eerste prijs van het seizoen al binnen en zet de as piraties kracht bij. Vooraf verkon digde trainer Gérard de Nooijer dat zijn ploeg mikte op promotie naar de hoofdklasse. Dat blijkt dus geen grootspraak. „Ik ben trots op de groep", zei een dolgelukkige Gé rard de Nooijer na afloop. „Een stap hoger dan vorig jaar, een aan tal goede spelers die vertrokken is en dan na acht wedstrijden boven aan staan, dat is een geweldige prestatie." Terneuzen - Rood Wit V 3-2: Trainer Diederik Hiensch van Ter- neuzen was opgelucht na de 3-2-overwinning van zijn ploeg op Rood Wit uit Veldhoven. Voor de rust nam Terneuzen de leiding via Nick Claassen. Nadat Dominique Verlinde in de eerste helft een aan tal kansen had gemist, was hij di rect na de thee wel trefzeker. Bin nen een minuut kwam Rood Wit op gelijke hoogte via Bart Cox en Raishel Marceli. Voor Terneuzen was het billenknijpen. Nick Claas sen maakte met zijn tweede treffer van de middag aan alle onzeker heid een eind. MIDDELBURG - Dankzij een 3-0-overwinning op Victoria'03 heeft Axel zich verzekerd van de eerste periodetitel in de derde klas se A. Zeelandia Middelburg boekte bij Cluzona de eerste seizoenszege op vreemde bodem (0-3). Axel-Victoria'03 3-0: In de rust werd Bart Rijckaert vervangen door Meivin Rijckaert die prompt in de 56e minuut de openingstref fer aantekende: 1-0. Maik de Wolf verdubbelde deze voorsprong: 2-0. Hierna was het opnieuw een inval ler die scoorde en hiermee de over winning definitief veilig stelde: 3-0 door Niek de Meijer. Internos-HW'24 3-2: De bezoe kers kwamen al snel op voor sprong door Michal Szczawinski, maar op slag van rust maakte Hans Frijters gelijk: 1-1. Kon na rust bracht Even van de Berg HW'24 voor de tweede keer op voorsprong: 1-2. Lang hiervan ge nieten was de gasten echter niet gegund, want binnen twee minu ten maakte Danny van Nijnatten gelijk: 2-2. Dezelfde speler zorgde in de 70e minuut ook voor 3-2. Ria W-Alliance 3-1: Na een vrij rustige eerste helft kwam de wed strijd in de tweede helft op gang. De thuisploeg kwam scherper uit de kleedkamer en dat leverde al snel de openingstreffer van Salim Hamidi op. Nadat Ali Eryürük was vastgehouden, mocht Jorden Ta- kiddine met succes vanaf elfmeter aanleggen: 2-0. Na de aansluitings treffer van de bezoekers (2-1) kwam Ria W onder druk te staan. Tien minuten voor het einde stel de Ali Eryürük de zege veilig. Cluzona-Zeelandia Middelburg 0-3: De openingstreffer was er één om in te lijsten: aanvoerder Joost de Rubber passeerde uit een vrije trap vanaf de middellijn de ver voor zijn doel opgestelde Cluzo- na-doelman: 0-1. De bezoekers ble ven hierna domineren en uit een snel genomen vrije trap bracht Al berto Conde Morgado de 0-2 op het bord. In de tweede helft speel den de Middelburgers de wed strijd eenvoudig uit. Cluzona pro beerde nog wel iets aan de stand te doen, maar na de 0-3 van Roniël Uranie was het beslist. VCK-speler Yorben Weststrate (voorgrond) troeft zijn tegenstander Kevin Jacobusse af. foto Lex de Meester door Robin Hamelink MIDDELBURG - De topper in de der de klasse A van het zaterdagvoet bal tussen VCK en Heinkenszand eindigde in een 1-2-overwinning voor de Bevelandse formatie. De ploeg legde door de zege beslag op de eerste-periodetitel. VCK-Heinkenszand 1-2: Na vijf minuten schoot Dennis Blomaard een vrije trap voor Heinkenszand laag in de goal, 0-1. Na de pauze nam VCK het initiatief over. Dit re sulteerde in de gelijkmaker van Pie- ter Hage. VCK rook bloed en ging op zoek naar de voorsprong, maar via een counter was het Heinkenszand dat de drie punten mee naar huis nam. Ruud La Grand nam een voorzet op zijn pantoffel en schoot zijn ploeg naar de kopposi tie. Nieuwland-'s Heer Arendskerke 1-1: In een matige eerste helft wa ren er amper doelpogingen. Zeven minuten na de rust profiteerde Wouter de Kort van miscommuni catie tussen de doelman en laatste man van Nieuwland: 0-1. TXvintig minuten voor tijd kopte Richard Jacobs de gelijkmaker binnen. Bevelanders-De Meeuwen 1-1: Voor rust maakte Niels Bouterse de 1-0 voor Bevelanders en vijf mi nuten na de pauze tikte Wil lem-Jan Roelse de gelijkmaker in de goal. De Noormannen-Hoedekensker- ke 3-1: In de tiende minuut kreeg Noormannen een strafschop na een handsbal van Hoedekensker- ke. Mark Minderhoud benutte dit buitenkansje. Noormannen kreeg kansen, maar Mark Minderhoud schoot op de paal en Men no de Nooijer op de lat. Tien minuten na de pauze kreeg Hoedekensker- ke ook een strafschop na hands van Noormannen. Jeroen de Win ter zette de penalty feilloos om. Noormannen begon te drukken en een kwartier tijd schoot Niels Dominicus de bal in de kruising. In de 85e minuut bepaalde Menno de Nooijer de eindstand op 3-1. AZW-Veere 3-0: AZW kon zich geen betere start wensen. Al na vier minuten kopte Mustafa Yil- maz een voorzet van Corne Lan- gendoen in de goal. Drie minuten later ging de bal via een speler van Veere op de lat en Yilmaz tikte de 2-0 simpel binnen. De rest van de wedstrijd was van een matig ni veau en pas in de blessuretijd schoot Gert-lan Kolijn de 3-0 bin nen na een voorzet van Dennis le Feber. Oostkapelle-Domburg 2-1: Een aandringend Oostkapelle probeer de op voorsprong te komen tegen laagvlieger Domburg, maar Sander Willemse gaf een combinatie van een schot en voorzet en de bal be landde pardoes in de kruising: 0-1. TWee minuten na rust een scrim mage voor de goal van Domburg en Frank Dekker gaf het beslissen de tikje, 1-1. Oostkapelle won de wedstrijd dankzij een goal van Ar jen Pattenier. Hij kreeg de bal van Giacomo Wattel en bezorgde zijn ploeg drie punten in een matige wedstrijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51