sport 131 de knock-out blijft uit Bij Hoek is het tijd voor paniekvoetbal MZVC loopt in op koploper Wemeldinge Roelof Luinge uitblinker maandag 31 oktober 2011 mmtmsm mmessBsmmmsmmim mwmmmam Hij ging met applaus van het veld en dat was terecht. Roelof Luinge liet zaterdag bij het duel Kloetinge- ASWH zien dat hij als arbiter nog immer een topper is. Hij straalde gezag uit, zat overal dicht op en was op niet één foute beslissing te betrappen. door Jan Dagevos kloetinge - Er waren zaterdag nau welijks veertien minuten gespeeld toen zich voor Kloetinge een nieu we schrobbering in de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal aftekende. Tegenstander ASWH leidde com fortabel met 2-0 en had de thuisclub in de touwen. De Zuid-Hollandse ploeg vergat ech ter de knock-out uit te delen, waar door Kloetinge in het vervolg zo waar in punten nog gelijk kon ko men: 2-2. Michel Maaskant, centrumverdedi ger bij Kloetinge, gaf het na afloop ruiterlijk toe. Zijn gedachten wa ren zaterdag na de zwakke ope ningsfase tegen ASWH afge dwaald naar het duel van twee we ken geleden in Vlaardingen bij Zwaluwen. Ook toen werd Kloetin ge in de beginfase overlopen en kwamen er uiteindelijk pijnlijke cijfers (8-2) op het scorebord. „Ik vroeg me af waar het heen zou gaan", vertelde Maaskant. „En dat terwijl we iets recht te zetten had den. We hadden heel veel moeite met de lopende mensen van AS WH. Ze doken overal op." De Zuid-Hollandse formatie greep in de eerste 25 minuten Kloetinge bij de strot en liet pas los toen het 2-0 stond. In de elfde minuut was het al raak toen Alexander van Dommelen zijn broer Michael be diende. Die kopte ongehinderd raak. Drie minuten later sneed AS WH opnieuw door de defensie van de thuisclub en was Elvis Vers luis het eindstation van een mooie aanval: 0-2. Kloetinge stond erbij en keek er naar. De Bevelandse equipe had dan wel vier verdedigers en twee controleurs op het middenveld, het was een kansloze tactiek om dat de ploeg zich veel te veel liet te rugzakken en niet de lef had om door te dekken. En als er dan even balbezit was, was dat door een dra matische opbouw van korte duur. ASWH waande zich in een speel tuin en kon doen en laten wat het wilde. „De knop moest om", er kende Michel Maaskant, die bij de eerste treffer van ASWH niet vrijuit was gegaan. Dat besef drong ook door tot zijn ploeggeno ten. ASWH werd na die 2-0 min der ruimte gegund en plots kwa men spelers als Mats Willemse (hij verving de geblesseerde John Schot op het middenveld), Roy Mulder, Jaap Esser en Ingmar Quist tot wasdom. En toen AS- WH-verdediger Raoul Pluimert zich in de 26e minuut simpel liet uitspelen door Daan Esser, stond het plots zomaar 1-2. Dat doelpunt werkte als doping. Bovendien had Kloetinge geluk dat ASWH na een indrukwekkend begin hooghartig werd. De ploeg voelde zich superieur en dacht dat die tegentreffer slechts een stuip trekking was. Het was een misvat ting. Voetballend was Kloetinge ook na die 1-2 dan wel de onderlig gende partij, het verschil in kwali- Karakteristiek Kloetinge-ASWH 2-2 (1-2). 11 Michael van Dommelen 0-1,14. El- vis Versluis 0-2, 26. Daan Esser 1-2, 65. Ingmar Quist 2-2. Scheids rechter: R. Luinge (Bussum). Geel kaart: Mels van Driel (ASWH) en Jaap Esser (Kloetinge). Aantal toe schouwers: 500. Kloetinge: jaco van der Schee; Bjom Quartel, Michel Maaskant, Ar jan van der Smissen, Timo Jansen; Roy Mulder, Mats Willemse, Jaap Esser; Daan Esser, Josimar Pattina- ma (67. Rogier Veenstra) en Ing mar Quist. teit werd gecompenseerd door een tomeloze inzet. Het ritme van AS WH werd gebroken. De snelle combinaties bleven uit en steeds meer persoonlijke duels vielen in het voordeel van Kloetinge uit. Het opportunisme leidde zowaar tot de 1-2, omdat Ingmar Quist in de 65e minuut een mogelijkheid tot een doelpunt promoveerde. De aanvaller van Kloetinge bedacht zich geen moment toen Mare Bre- vaart veel te lankmoedig reageerde na een lange bal. Quist zag het gaatje en schoot de bal fraai in de hoek. „Het was het maximaal haal bare", stelde Michel Maaskant. Toch had lang niet iedereen dat door bij Kloetinge. Er waren in de slotfase nog spelers die in al hun jeugdig enthousiasme aan een stunt dachten en soms als een kip zonder kop naar voren renden, op zoek naar de 3-2. De ervaren doel man laco van der Schee schreeuw de zich de longen uit het lijf, maar hij bereikte zijn medespelers lang niet altijd. Hierdoor moest de goa lie in blessuretijd nog een ultieme redding verrichten om de 3-2 te voorkomen. „We hebben ons fantastisch in de wedstrijd teruggeknokt", stelde Kloetinge-trainer Cees Houtepen. „Het voetbal was niet altijd even mooi, maar we pakken gelukkig toch nog een punt. We weten waar onze tekortkomingen liggen en daar werken we hard aan." Natuurlijk deed zaterdag het ont breken van John Schot zich voe len, maar wat nog zwaarder weegt is het gemis van Corné Schilper- oort. De middenvelder, die herstellende is van een zware hersenschudding, is juist in dit soort wedstrijden een baken van rust en een tactisch brein. Zolang de intelligentie ont breekt, rest Kloetinge niks anders dan hard werken. Heel hard wer ken. door Barry van der Hooft scheveningen - De vraag aan Ray mond Wolff was na afloop eigen lijk overbodig. „Ja, ik ben kapot", zei de aanvaller met een gezicht dat boekdelen sprak. Ruim negen tien maanden nadat hij een dubbe le beenbreuk opliep, speelde de aanvaller weer eens negentig minu ten in competitieverband. Wolff maakte daarin zijn eerste doelpunt in de hoofdklasse, maar kon een nederlaag niet afwenden. „In de eerste twintig minuten ga ven we het helemaal weg", keek Wolff terug. „Ik vind dat we vanaf de eerste minuut druk moeten zet ten. Maar nu was het weer aftas ten, terwijl Scheveningen er vol in vloog. Ze krijgen twee kansen, ma ken twee goals en wij lopen weer achter de feiten aan. Deze ploeg staat bovenaan, maar we waren een uur lang de betere ploeg. Al leen maken we de kansen weer niet af Dat is het verhaal van deze wedstrijd." Dat hadden de aanwezige suppor ters, onder wie sponsor Lex de Feijter, ook gezien. Hij richtte tij dens het duel verbaal zijn pijlen op Ruud Pennings, die volgens hem lange tijd te apatisch op de bank zat, maar bood na afloop zijn excuses aan bij de trainer. Nadat Pennings naar de bestuurskamer was vertrokken, liet De Feijter blij ken dat het de hoogste tijd is om een nieuwe spits aan de selectie toe te voegen. Dat kan pas in januari, maar de sponsor bleek samen met voorzit ter Benny Langeraert al actie te hebben ondernomen. Buiten de technische commissie om, is een afspraak gemaakt met Niek van Sprundel. De spits van Maldegem is drie weken geleden echter ook al telefonisch benaderd door Jacky Lambert, die samen met Fred Landzaat verantwoordelijk is voor het technisch beleid. Dat de laatste twee gepasseerd wa ren door sponsor en voorzitter, leidde in Scheveningen tot scheve gezichten en een telefoongesprek tussen Lambert en de wederom niet bij een uitwedstrijd aanwezi ge Langeraert. Landzaat stak zijn ongenoegen niet onder stoelen of banken, maar keek vooral van een afstandje toe hoe er weer paniek voetbal werd gespeeld. Hij heeft de afgelopen weken samen met Lambert al meerdere lijntjes naar potentiële versterkingen gelegd. Maar tot zijn verbazing bleken voorzitter en sponsor dat óók te hebben gedaan. Het zegt veel over de gang van za ken bij Hoek, waar de ontevreden heid zaterdag toenam na de vierde nederlaag van het seizoen. De ploeg staat negende en is na Nieuw Lekkerland (zeven goals) met slechts negen doelpunten de minst productieve ploeg in de hoofdklasse B. Regilio Pinas, de af gelopen weken vier keer trefzeker, ontbrak vanwege een knieblessu re. Net als Jorrit D'Haeseleer, de Bel gische spits die door veel 'kenners' bij Hoek alweer is afgeschreven. Er wordt naar individuele spelers ge wezen, terwijl vooral de samenstel ling van de selectie het probleem is. Van balans is nauwelijks sprake en Pennings is al blij als hij iedere week vijftien spelers tot zijn be schikking heeft. Zaterdag liet hij de nog niet geheel fitte Jari Vyaene starten en kwam de met een gekneusde schouder spelende Guillaume Clinckemail- lie na 45 minuten in het veld voor Vyaene. In de slotfase viel ook Lio nel Lord nog in, die ook pas net weer fit is en nauwelijks ritme heeft. Karakteristiek Scheveningen-Hoek 2-1 (2-1). 9. Samir El Moussaoui 1-0, 22. Mi chael Ros 2-0, 42. Raymond Wolff 2-1. Scheidsrechter: B.B. van de Helder (Ter Aar). Aantal toeschou wers: 600. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Reguillo Vandepitte, Gio vanni Siereveld, Lionel Fitsch; Se bastian Hermans, Mille Mendes, Ferry Alfons; Jari Vyaene (46. Guillaume Clinckemaillie), Ray mond Wolff en Jozué Weever (77. Lionel Lord). door Robin Hamelink GPC Vlissingen-aanvaller Jord Vermeer passeert Juriën Dam van Zaamslag. Vermeer maakte in de eerste helft de openingstreffer namens de Walcherse ploeg. foto Lex de Meester middelburg - Koploper Wemeldin ge liet voor het eerst punten liggen in de vierde klasse A. Apollo'69 snoepte twee punten af. Naaste be lagers MZVC en Spui profiteerden dankzij zeges op respectievelijk Le- wedorpse Boys (3-2) en SVD (1-2). Borssele won verdiend met 4-0 van Waarde en Vlissingen nam drie punten mee uit Wolfaarts- dijk. Kruiningen won in een wed strijd vol kansen met 2-1 van Co- lijnsplaatse Boys. Wolfaartsdijk-Vlissingen (zat) 2-3: In de eerste helft waren beide ploegen aan elkaar gewaagd. Dirk-Jan Lukasse opende de score voor Wolfaartsdijk, maar Youssef Achmed trok de stand weer gelijk. Stefan Westerweel bracht zijn ploeg weer op voorsprong, 2-1. Na de pauze was Vlissingen een klas se beter en won het verdiend met 3-2. Sander Verberkmoes was ver antwoordelijk voor de gelijkmaker en Khalid Saiboua zorgde voor de Vlissingse driepunter. MZVC-Lewedorpse Boys 3-2: MZVC voetbalde goed en kreeg heel veel kansen, maar verzuimde om meer goals te maken. Joram Rijkse maakte de openingstreffer en Kevin Krieger kon scoren na mistasten van de keeper van Lewe- dorpse Boys. Koen den Hertog ver kleinde de achterstand van Lewe- dorpse Boys. Een supergemoti- veerd Lebo kwam feller uit de kleedkamer, maar creëerde geen kansen. Na een scrimmage zorgde Kevin Krieger voor 3-1. In de bles suretijd kreeg Lebo nog een straf schop en Marcel Rooze zette deze om.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49