301 sport Kloetinge in de touwen, maar CPC heeft aan een helft genoeg Kloetinge toont veerkracht in het duel met ASWH. De Bevelandse ploeg knokt zich na een Dert,en maal troffe"Kloetin^en 2-0-achterstand terug in de wedstrijd: 2-2. siechts één keer won moetinge. Dauwendaele stunt tegen Dinteloord maandag 31 oktober 2011 KLOETINGE-ASWH x 0 ASWH elkaar in competitieverband. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - „Het was niet eens geflatteerd", meldde Dauwendae- le-trainer Paul Telussa na de 4-0-zege van zijn ploeg op koplo per Dinteloord in de tweede klas se van het zaterdagvoetbal. Seroos- kerke verloor met 2-0 bij Nieuw- dorp en Arnemuiden ging bij Klundert met 4-2 onderuit. Dauwendaele - Dinteloord 4-0: Dinteloord kwam als ongeslagen koploper naar Middelburg, maar kwam van een koude kermis thuis. Dauwendaele heerste op alle fronten. Jaap de Kroo zorgde met een gekrulde bal voor de 1-0 en vlak voor rust schoot Bram de Jong via de binnenkant van de paal de 2-0 binnen. Na rust leidde een schitterende actie van Peter van Gorsel, die vier tegenstanders passeerde, tot de 3-0. Uit een cor ner van Jasper Leuvelink kopte De Jong zijn tweede treffer binnen. Nieuwdorp - Serooskerke 2-0: Na goed doorzetten van Kevin Joosse tekende Martin Smaardijk al in de openingsminuut voor de 1-0. Beide ploegen kregen daarna wat kansjes, maar in de 41e mi nuut kreeg Nieuwdorp een straf schop. Jotam Zweedijk haalde Joos se onderuit en vanaf de stip zorg de Teun Rentmeester voor 2-0. In de tweede helft raakte Smaardijk de paal en kopte Niels Mulder (Nieuwdorp) over. Klundert-Arnemuiden 4-2: Klun dert was in het eerste halfuur op permachtig en kwam in die fase op 3-0. Kevin van Andel opende na een steekbal de score. Eric Fuanani en Ferdy Litooy tilden de stand naar 3-0. Met invaller Mark van Haneghem werd Arnemuiden in de tweede helft gevaarlijker. In de 52e en 85e minuut tekende de invaller voor de twee goals. Een al- les-of-niets poging om alsnog aan een punt pakte verkeerd uit. Terneuzense Boys-Yerseke 3-1: Gokhan Ersahin opende na zeven tien minuten de score maar drie minuten later werd Terneuzenaar Jeroen van de Broeke na een tack le op Urvin van Hekelen uit het veld gestuurd. Via Ersahin kwam Terneuzense Boys in ondertal toch op 2-0. Kort voor rust zorgde Bart van Steveninck voor de 2-1. Tien minuten voor tijd besliste Ibrahim Eryuruk het duel definitief Zwaluwe-SSV'65 2-1: Joey Ko- nings zette SSV'65 in de twaalfde minuut op achterstand. Zes minu ten voor rust bracht Salim Sandee SSV'65 langszij: 1-1. Na rust werkte SSV-speler Michel de Groote een voorzet van Maurice Sprangers achter zijn eigen doelman. Internos - Bruse Boys 1-4: Al in de tweede minuut kwam Internos via Rob de Waal op voorsprong. Na rust stelde Bru orde op zaken. Gerard Vogel maakte gelijk. Tom Blomaard scoorde de 1-2 en uit een counter zorgde Bouke de Jon ge voor de 1-3. Drie minuten voor tijd bepaalde Blomaard de eind stand op 1-4. Duiveland - DFS 4-4: Ronald Zwager zorgde met twee goals voor de 2-0 en via Dennie le Com- te werd het 3-0. Donadoni Warren- aar schoot DFS na rust naar 3-1 en via Pieter de Munnik werd het 3-2. Le Comte maakte daarna weer 4-2. DFS ging niet bij pakken neer zitten. Eerst zorgde Lennart Pad mos voor de 4-3 en in blessuretijd profiteerde Padmos van een fout. door René van Stee VLISSINGEN - GPC Vlissingen heeft zijn tweede competitiezege beet. De eersteklasser trok zaterdag in de Zeeuwse derby met 2-0 aan het langste eind tegen Zaamslag. Voor al gelet op het spelbeeld in de eer ste helft (ruststand 2-0) was de ze ge verdiend. Met uitzondering van het eerste kwartier was de Wal- cherse ploeg daarin de bovenlig gende partij. In de tweede helft drong Zaamslag wel aan, maar de Zeeuws-Vlamingen waren niet bij machte om een bres te slaan in de vijandelijke defensie, waar met na me Najim Boughmari en Jeroen van Ommen een puike partij speel den. GPC-trainer Jurriaan van Poelje vond dat het duel paste in het beeld van het seizoen. „We koppel den strijdlust aan behoorlijk veel voetballend vermogen. Ook creëer den we weer een aantal goede mo gelijkheden. Gelukkig slaagden we er nu wel in om daaruit te scoren. Na de 1-0 kregen we ook iets meer ruimte. En dat buitten we goed uit", vertelde de winnende oefen- meester. Zaamslag kwam goed uit de start blokken. Die felle start leverde een gevaarlijk schot op van Ugur Kah- veci. In de dertiende minuut werd een prima ingeschoten vrije trap van Mare de Haas vanaf de rechter kant buiten het strafschopgebied ternauwernood door GPC-doel- man Max Leijer uit de linkerhoek getikt. Daarna zakte het spelpeil bij de bezoekers zienderogen. Ma tig ingrijpen achterin leverde in de 32e minuut de 1-0 van Jord Ver meer op. Uit een rommelige situa tie na een corner knikte hij de bal met een boogje in de verre hoek over Zaamslag-doelman Mitchell Braafhart. Ook bij de tweede treffer kreeg GPC hulp van Zaamslag. Door een misverstandje tussen Jordy Bakker en Lars de Voogd kwam GPC-mid- denvelder Grigor Sahakjan op slag van rust in balbezit. Hij stoomde op richting het Zaamslag-doel, zet te twee tegenstanders in de wind, waarna hij aan de rand van het strafschopgebied verwoestend uit haalde en raak schoot in de linker kruising. In de tweede helft had-Zaamslag een overwicht. Echt soepel liep het nog steeds niet bij de bezoe kers, al had Zaamslag-aanvoerder Joris Rademakers, na de rust van uit de achterhoede doorgeschoven naar het middenveld, pech dat zijn kopbal na ruim een uur spelen op de lat uiteenspatte. Bovendien kop te Kahveci in de slotfase van het duel raak, maar hij werd terugge floten omdat hij zou hebben ge leund op een tegenstander. Van Poelje maalde er niet om. „Ik vind dat we de wedstrijd na de rust onder controle hadden. Bij do de spelmomenten kun je altijd er gens tegenaan lopen, maar voor de rest hebben we niks weggeven. Gri gor had zelfs nog de 3-0 op zijn schoen. Dan was het helemaal ge speeld", aldus Van Poelje. Een min punt was de rode kaart (twee keer geel) van Matthijs Lugtenburg. Daardoor is hij volgende week te gen Alblasserdam geschorst. „On nodig", vond Van Poelje. „Zeker als je ziet dat die tweede kaart valt bij een situatie op de middenlijn. Maar dat weet Matthijs zelf ook." GPC Vlissingen-Zaamslag 2-0 (2-0). 32. Jord Vermeer 1-0, 43. Grigor Sahak jan 2-0. Scheidsrechter: J. Ngoumout ('s-Gravenpolder). Rode kaart (2xgeel): Matthijs Lugtenburg. Gele kaart: Arjan Hamelink, Joris Rademakers, Ugur Kah veci (Zaamslag). Aantal toeschouwers: 150. Daan Esser geeft ASWH-verdediger Raoul Pluimert en doelman Edwin van Zwieteren het nakijken en brengt Kloetinge terug in de wedstrijd. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48