voetjes van de vloer sport 129 Volleybalsters missen Selinger nog elke dag Recordscore korfballers op WK: zestig treffers maandag 31 oktober 2011 'Het enige nadeel aan bridgemensen is dat ze nogal op zichzelf zijn. De bond heeft een band ingehuurd, maar de voetjes zullen niet van de vloer gaan' Bridge-meacenas Melchior VELDHOVEN - Een man met een stoppelbaard en gehuld in een Feyenoord-tricot hief zaterdagmid dag zijn glas en feliciteerde luid keels de spelers van de nieuwe we reldkampioen bridge. De Neder landse mannenploeg had even er voor in de finale Amerika 2 na zes zittingen met 300-255 verslagen en nam de felicitaties van tegenstan der Dan Zagorin wat beduusd in ontvangst. Bauke Muller (49) uit Hoorn en zijn teamgenoten bedankten de Amerikaan bijna fluisterend in de catacomben van Koningshof het voormalige meisjesinternaat in Veldhoven. „Nederland kaartte veel beter", zei Zagorin, die al een paar biertjes had gedronken. „De ze kerels hebben de wereldtitel ver diend." Bondscoach Eric Laurant kon het alleen maar beamen. „Onze man nen lieten geweldig bridge zien", zei hij. „Het zou mooi zijn als deze wereldtitel ons wat meer dan pres tige gaat opleveren." De bridge bond NBB heeft ruim honderddui zend leden, maar de gemiddelde leeftijd is volgens Laurant 'zestig plus'. Hij hoopt dat de relatief gro te media-aandacht voor het WK in eigen land zal leiden tot een aanwas van nieuwe, jongere leden. „De jeugd pokert liever", aldus De Nederlandse bridgers verover den na achttien jaar de Bermuda Bowl, behorend bij de wereldtitel voor open teams. De winnende equipe bestond uit Si mon de Wijs, Ricco van Prooijen, Sjoert Brink, Bas Drijver, Bauke Muller en Louk Verhees. Favoriet Italië pakte het brons ten koste van USA 1: 167-69. Laurant. „Dat is een vrij makkelijk spelletje en er gaat veel geld in om. Bridge is niet vet en cool, maar vanwege de moeilijkheidsgraad wel interessanter dan poker." De Nederlandse mannen hadden al een bepaalde status in de bridge- wereld, maar die is na het winnen van het WK groter geworden. „Ze zullen meer uitnodigingen ontvan gen om in Amerika toernooien te spelen", zei Laurant. „Rijke Ameri kanen betalen goed om een we reldtopper in hun team te krij gen." Bauke Muller ziet dat wel zitten, maar de routinier wilde zaterdag eerst genieten van het succes. „Ik ga even alleen maar blij zijn en mensen omhelzen", zei hij. In Veldhoven greep hij als lid van de nationale mannenploeg zijn tweede wereldtitel in de zoge naamde Bermuda Bowl. Hij won met Nederland ook al in 1993. „De ze keer was het zwaarder", aldus Muller. „Vanaf de knock-outfase nam de druk enorm toe. Daar zijn we als team heel goed mee omge gaan. Bridge is, zeker mentaal ge zien, topsport." Oranje ging na de voorrondes ach ter titelfavoriet Italië als tweede door naar de kwartfinale. Daarin werd IJsland geklopt, waarna Italië er in de halve finale aan moest ge loven. „Dat was eigenlijk al een In het vrouwentoernooi (Venice Cup) ging de titel naar Frankrijk door een zege op het verrassende Indonesië in de finale. Nederland, vertegenwoordigd door Jet Pasman, Anneke Simons, Bep Vriend, Carla Arnolds, Marion Michielsen en Laura Dekkers, ein digde voor eigen publiek op de der de plaats. soort finale", aldus Muller. „We speelden tegen de Italianen onze beste wedstrijd van het toernooi." Glimmend van trots stond het kersverse erelid van de bridgebond Hans Melchers (73) tussen spelers en begeleiders. De gepensioneerde zakenman is een fervent bridgelief- hebber en heeft een superteam ge vormd op zijn landgoed 't Onstein in de Achterhoek. Vrijwel alle spe lers van het nationale mannen- team komen in clubverband uit voor Melchers. „We zijn kampioen van Nederland geworden én we hebben de Champions League ge wonnen", zei de vader van Clau dia Melchers, die zes jaar geleden korte tijd het slachtoffer van ont voering was. Het WK in Veldhoven kostte de or ganisatie tussen anderhalf en twee miljoen euro. Daarvan kwam een gedeelte uit een subsidiepot van NOCNSF. „Maar zonder Hans was hier geen WK geweest", aldus Lau rant. Naar verluidt sponsorde Mel chers als privépersoon het afgelo pen WK met ruim een half mil joen euro. „Ik ben verslaafd aan 'bridge", al dus de grootaandeelhouder van de Holland-Amerika Lijn. Hij werd om de haverklap met omhelzin gen en kussen bedankt door Jan en alleman. >„Goed volk", vond Melchers. „Het enige nadeel aan bridgemensen is dat ze nogal stijf en op zichzelf zijn. De bond heeft voor het feest een band inge huurd, maar de voetjes zullen niet van de vloer gaan." Terwijl Muller met een teamgenoot een geluidlo ze high five maakte, nam Dan Zag orin nog een slokje van zijn bier. „Het is tijd om terug naar Chicago te gaan", zei hij. „Ik ben gaar en mis mijn kinderen na twee weken bridgen. Of ik een fan van Feye- noord ben? Ken ik niet eens. Ik zag dit shirt in een winkel hangen en vond het mooi." door René Banierink ZWOLLE - De Nederlandse volley balsters speelden afgelopen week einde voor het eerst in acht jaar een paar wedstrijden zonder dat Avital Selinger de coach heette. Uitgerekend Bert Goedkoop, de man die hun grote roerganger de deur wees, staat nu tijdelijk voor het team. „Het is heel moeilijk, we waren en zijn het absoluut niet eens met wat er gebeurd is", zegt aanvoerder Manon Flier. Hoe is het leven na Avital Selin ger? Manon Flier trekt een grimas en moet na afloop van de tweede (gewonnen) oefeninterland tegen België zoeken naar woorden. „Het is heel moeilijk, nog steeds. Het voelt gewoon nog heel raar. Als we met een bal bezig zijn, op de trai ning en in een wedstrijd, dan gaat het wel. Maar daarbuiten..." Het is intussen bijna een maand geleden dat de speelsters te horen kregen dat Avital Selinger hen niet langer langs de lastige klippen rich ting hun grote doel, de Olympi sche Spelen van Londen, zou lei den. Het was kort na het EK in Ita lië, waar Nederland voortijdig werd uitgeschakeld. De speelsters waren vertrokken naar hun buiten landse clubs of genoten, zoals in het geval van Flier, van een paar dagen vrij. De aanvoerder was bij een beachvolleybaltoernooi van haar partner Reinder Nummerdor toen ze de onheilstijding kreeg. Want zo ervoer ze het. „Ik was te verbouwereerd om toen te reage ren." Ook nu heeft ze het nog moeilijk. Maar haar mening is duidelijk. „Ik was en ben het er niet mee eens. De timing, de manier waarop. Dat vind ik niet alleen hoor, het hele team was het er niet mee eens. Wij vonden dat we het traject met Avital moesten afmaken. Ik be grijp ook wel dat ze ons niets heb ben gevraagd, dat antwoord wis ten ze wel." De enige mogelijkheid die de speel sters restte, was om de kont tegen de krib te gooien. „Dat heb ik heus wel overwogen. Om te zeggen: Ne- vobo, jullie zoeken het allemaal maar uit, wij willen alleen maar verder met Avital." Maar zover kwam het niet. Omdat ze zelf ook wel besefte dat het uiteindelijk zo niet werkt. Niet temin zit Flier nog steeds met vra gen. Een aantal heeft ze ook wel gesteld, aan technisch directeur Bert Goedkoop, aan andere betrok kenen, aan Selinger ook. „Ik heb nog steeds contact met hem. Maar ook dat is moeilijk." En alle antwoorden heeft ze niet gekregen. „Ik weet nog steeds niet wat er precies allemaal gebeurd is, welke belangen hier gespeeld heb ben en of ook andere partijen zo als Dela en NOCNSF zich ermee hebben bemoeid." Het is haar ook te simpel om te zeggen: nou, dat was het dan, op naar de volgende coach. „Daarvoor was de band te sterk. We hebben samen met hem een traject ingezet. Dat hield niet op in de zaal, dat ging veel verder. Dat is nu ook het moeilijkste. Bui ten de trainingen en de wedstrij den blijft het in je hoofd zitten." En nu staat uitgerekend de man die als kwade genius wordt gezien ook nog voor de groep. Hij wordt gedoogd, zoveel is duidelijk, voor deze periode tot aan het pré-olym pisch kwalificatietoernooi begin volgende maand in Kroatië. „Dat hij de verantwoordelijkheid neemt, dat bekijken we professio neel. We moeten dat toernooi win nen en daarna kijken we verder", zegt Flier. Bert Goedkoop Interim-bondscoach Bert Goed koop begrijpt de gevoelens bij het nationale vrouwenteam nu hij voor de groep staat. „Hét is voor hen heel moeilijk, maar voor mij ook", zegt hij. „Voor een andere trainer was het nog veel moeilijker geweest." Goedkoop gelooft niet dat alle speelsters problemen hebben met het vertrek van Selinger. „Neem van mij aan dat het niet zo is." „We moeten dat pré-OKT winnen en de dag erna ben ik weg en gaan we er voor zorgen dat er volgend jaar een goede coach staat." Wereldtitel na achttien jaar Sebastian Vettel koestert de allereerste trofee van de Formule-l-wedstrijd in India. foto Saurabh Das door Roeland van Vliet DEN HAAG/SHAOXINC - De Neder landse en Belgische korfballers pro beerden elkaar tijdens de poulefa se van het WK al de loef af te ste ken. De nummers één en twee van de wereld, die waarschijnlijk zaterdag in de finale weer tegen over elkaar staan, gingen in het Chinese Shaoxing op jacht naar de hoogste WK-score ooit. Oranje won die tweestrijd. Nederland baarde vier jaar gele den al opzien met een grote zege op China. In Brno werd die WK-debutant weggevaagd met 42-10, waardoor voor het eerst de grens van veertig treffers werd ge passeerd op een eindtoernooi. Za terdag doorbrak België de barrière van vijftig goals: met een 56-6-overwinning op Hong Kong werd een lange neus gemaakt rich ting Nederland. Maar Oranje liet dat niet op zich zitten. De ploeg van bondscoach (an-Sjouke van den Bos was een uurtje later gena deloos voor India (60-11) en ging daarmee opnieuw door een pla fond. „We willen niet alleen onze wereldtitel prolongeren", zei Van den Bos voor het WK, „maar ook een voorbeeld zijn voor de rest van de wereld. We willen gewel dig korfbal laten zien. Met ruim spel, aanvallen over veel schijven, een goede timing en prachtige sco res." Tegen het armetierige India zorgden Barry Schep (14) en André Kuipers (11) voor bijna de helft van de productie. Nederland treft nu in een tussen- ronde Tsjechië (vandaag) en Cata- lonië (morgen). Donderdag zijn de halve finales, zaterdag is de finale.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47