281 sport Wereldkampioenen niet met Vettel ook in India ongenaakbaar Kvitova nieuwe ster in vrouwentennis Kipsang mist record op marathon nipt Kramer verslaat teamgenoten Kluge langer bij Skil-Shimano Cardinals winnen honkbaltitel VS WK BRIDGE Multimiljonair Hans Melchers stuwt de Nederlandse bridgers in Veldhoven naar de wereldtitel. De spelers vieren het succes op ingetogen wijze. maandag 31 oktober 2011 ISTANBUL Petra Kvitova heeft zich gisteren ge presenteerd als het nieuwe gezicht van het vrouwentennis. Na Wim bledon triomfeerde de Tsjechische ook tijdens het WTA Champions hips, het toernooi dat als het offi cieuze WK mag worden aange duid. De 'wereldtitel' voor Kvitova, die in de finale de Wit-Russin Vic toria Azarenka versloeg (7-5, 4-6, 6-3), werd een prooi voor de speel ster wier ster snel rijst. Ze is de eer ste grandslamkampioen die in de jaren negentig is geboren. FRANKFURT De Keniaanse atleet Wilson Kipsang heeft in Frankfurt het we reldrecord op de marathon tot op vier seconden benaderd. De Afri kaan bereikte na 2 uur en 3 minu ten en 42 seconden de finish en no teerde daarmee de tweede tijd ooit. Het wereldrecord staat op naam van zijn landgenoot Patrick Makau: 2.03.38. Kipsang verdiende 95.000 euro met zijn overwinning. Zijn landge noten Levy Matebo en Albert Mate- bor eindigden als tweede en derde. HEERENVEEN Sven Kramer heeft bij testwedstrij den in Heerenveen zijn ploeggeno ten van TVM verslagen op de 3 kilo meter. De Fries, net terug van een bovenbeenblessure, zette in Thialf een tijd neer van 3.42,92. Dat was aanzienlijk sneller dan twee we ken geleden in Inzeil, toen Krame tot 3.44,88 kwam. Wouter Olde Heuvel klokte 3.44,35 en Jan Blok- huijsen noteerde 3.45,08. Het schaatsseizoen begint vrijdag met de Nederlandse afstandskam pioenschappen. Kramer doet daar alleen mee aan de 5 kilometer. COTTBUS De Duitse wielrenner Roger Kluge heeft zijn contract bij Skil-Shima- no met een jaar verlengd. In het nieuwe contract is ook een optie voor 2013 opgenomen. „Ik ben heel tevreden en voel me heel erg thuis in het team. Hier kan ik mijn ambi ties op de baan in 2012 verder uit bouwen." Kluge won bij de Spelen in 2008 zilver op de puntenkoers. Dit onderdeel is echter niet meer olympisch bij de Spelen in Londen. Kluge richt zich volgend jaar op het omnium. SAINT LOUIS De SL Louis Cardinals zijn de nieu we honkbalkampioenen in de Vere nigde Staten. De ploeg won de ze vende en beslissende wedstrijd in de World Series. In St. Louis wer den de Texas Rangers met 6-2 ver slagen. Voor de Cardinals is het de elfde titel uit de 129-jarige clubge schiedenis. De ploeg was in 2006 voor het laatst de beste in de Major League. De Rangers verloren voor de twee de keer op rij de strijd om de World Series. Vorig jaar waren de San Francisco Giants te sterk. 300 Nederland versloeg in de finale na drie dagen bridgen het tweede team van de VS met 300-255. In Veldhoven werd de WK-fïnale binnen en buiten de zaal gevolgd. foto Marco de Swart/ANP door Johan Stobbe DEN HAAC/NOIDA - Het gloednieu we autocircuit van India moest ga rant staan voor spektakel. De For mule i-toppers reden echter in op tocht naar de finish. Glunderend van trots stond ont werper Herman Tilke gisteren in het rennerskwartier van het Bud- dh International Circuit in Noida, ten zuiden van New Delhi. De Duitser was tevreden over de staat van het nieuwe circuit Vooral de verbredingen voor drie bochten, een nieuwigheidje, schepte genoe gen. Inhalen zou er gemakkelijker van worden. Maar de Duitser kwam niet over tuigend over. Hij sprak de hoop op inhaalacties uit, maar gaf geen ga ranties. Het inhalen viel tegen. Hier en daar in het achterveld en als een topper na een pitstop een langzamere coureur moest inha len, was er even wat actie. Verder viel de eerste Grand Prix van India tegen. Sebastian Vettel won, maar daar keek niemand van op. Het waren meer de randzaken die opvielen in het eerste Formule ï-weekeinde in het nieuwe race- land. Smog die boven het circuit hing, honden die tijdens de trai ningen op de baan voor gevaarlij ke situaties zorgden en rellen tij dens het Fi Rocks-concert, nadat de Amerikaanse heavy metal-for- matie Metallica het eerste optre den ooit in India afzegde. De veilig heid van de fans was op het krak kemikkig opgezette concertterrein in het geding. En dan was er nog het bouwstof Eigenlijk kwam de GP een paar weken te vroeg. Er kon geracet worden, het asfalt lag er, maar de gebouwen waren nog niet alle maal klaar. Het laagje stof op het circuit was een logisch gevolg. Pas na de vrije trainingen en de kwalificatie lag er een vrij schone ideale lijn, maar daar buiten bleef het glad. Fernando Alonso onder vond het meteen na de start, waar hij een slippertje maakte en een plaatsje moest inleveren. Ook in het achterveld schoven wat wa gens van de baan, maar daarna bleef het betrekkelijk rustig. Tot ronde 25, waarin Lewis Hamilton en Felipe Massa elkaar weer eens toucheerden. Massa werd bestraft met een 'drivethroughpenalty', Ha milton moest naar binnen voor een nieuwe vleugel. En wie kreeg van dat alles weinig mee? Juist, Sebastian Vettel. Voor hem was er geen vuiltje aan de lucht. De Duitser had in de racesi mulator zijn werk goed gedaan. Hij was weer ongenaakbaar en reed onbedreigd naar zijn elfde overwinning in zeventien wedstrij den. Jenson Button werd tweede en liep in de strijd om de tweede plaats uit op Fernando Alonso (derde) en Mark Webber (vierde). Met de races van Abu Dhabi en Brazilië nog in het verschiet, kan Vettel zijn illustere landgenoot Mi chael Schumacher nog achterha len als coureur met de meeste ze ges in een seizoen. Schumacher won er in 2004 dertien in achttien races. Vettel kan ook nog het re cord aan polepositions pakken. Zondag schreef jonge Duitser ook al historie. Nog nooit reed een Fi-coureur in een seizoen zoveel ronden aan de leiding en, nog be langrijker, Vettels naam werd als eerste gegraveerd in de bokaal die hoort bij het winnen van de GP van India. Toch kampte Vettel met gemengde gevoelens: „We hebben de laatste twee weekeinden twee kameraden verloren, Dan Wheldon en Marco Simoncelli. Ik heb veel aan hen gedacht."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46