Sport PZC Brugge kent geen genade voor Koster m 34 en 35 25 28 en 29 ONTSLAG Club Brugge zet coach buiten de deur na 4-5-nederlaag tegen Genk Opnieuw hoofdrol Van Persie bij Arsenal Blom gebeten hond na rode kaart Strootman 'Barney' verslaat Taylor twee keer Peter de Bree grijpt nationale titel in libre Zonder tatoeages tel je eigenlijk niet mee Maandag 31 oktober 2011 Nederland pakt wereldtitel bij het bridgen Tip? sport@pzc.nl brugge - Adrie Koster is niet lan ger trainer van Club Brugge. Een dag nadat Club Brugge met 4-5 on deruit was gegaan tegen het Genk van Mario Been werd de trainer prompt buiten de deur gezet. Vier nederlagen op rij, met negen tegen- goals in de laatste twee partijen, kostten Koster de kop. „We zaten in een negatieve spiraal", zegt di recteur Vincent Mannaert. Snel, kordaat en radicaal. Club Brugge heeft niet gedraald met zijn beslissing. Amper tien dagen geleden leek de blauw-zwarte for matie nog perfect op schema te zit ten. Maar vier nederlagen op rij waren er te veel aan voor Koster. Waarbij vooral het laatste verlies niet meer door de beugel kon voor Club. Tegen Genk stond Club hal verwege de tweede helft nog met 4-2 voor, om uiteindelijk met 4-5 onderuit te gaan. Loodzware, sma delijke cijfers. Amper twaalf uur la ter stond de Zeeuwse oefenmees- ter op straat. „Eerst en vooral heeft Koster de doelstelling niet be reikt", legde algemeen directeur Vincent Mannaert uit. „We zijn daar altijd heel duidelijk in ge weest. We wilden de topdrie in de lupiler Pro League, bij de laatste vier in de beker van België en de kwalificaties voor de poules van de Europa League. Vandaag moe ten we vaststellen dat Club niet meer op schema zit. Bij twee van de drie doelstellingen hebben we de rol gelost. Bovendien zit Club in een duidelijk neerwaartse spi raal. We gingen de laatste vier wed strijden pijnlijk onderuit tegen teams die niet beter waren dan Club. Integendeel. Telkens hadden we in die partijen een bonus van één tot twee doelpunten, maar konden we het niet afronden." Vooral dat laatste lijkt Koster bij zonder zwaar te worden aangewre ven. Mannaert aarzelde niet: „Al vanaf het begin van het seizoen werden we met dezelfde fouten geconfron teerd. In Sint-Truiden stonden we halverwege met 0-3 voor en moes ten we uiteindelijk met een gelijk spel naar huis. Toen al merkte sportief manager Sven Vermant te recht op dat zoiets een ploeg als Club Brugge niet mocht overko men. Nadien hebben we veel eva www.pzc.nl KUSTMARATHONBOEK De PZC brengt een boek uit over de Kustmarathon 2011. Reserveren kan via www.pzc.nl/webshop STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto luatiegesprekken gehad. Maar het probleem bleef even groot. Als je in Gent een 1-3-voorsprong uit handen geeft en thuis tegen Genk een 4-2-bonus laat schieten, dan besef je dat de trainer geen oplos singen meer heeft. Er was nooit een plan-B. We zagen geen verbe tering. Koster is een gentle- man-coach die soms het beste voetbal in België kon brengen, maar je moet ook resultaat neerzet ten. Dat lukte niet, wat onaan vaardbaar is voor een topclub. We moesten ingrijpen." Koster zocht excuses, sprak over kinderlijke fouten en wees heel na drukkelijk naar de vele jongeren die hij door de hoge blessurelast moest opstellen. Woorden die zijn ontslag wellicht nog bespoedigd hebben. Mannaert: „Op het einde van vo rig seizoen zijn we tot een beslis sing gekomen om er samen voor te gaan. Toen was het al duidelijk met welke kern we dat wilden doen. Op basis daarvan werden realistische doelstellingen gesteld. Het is dus niet correct om naar on ze jonge spelers te wijzen. De meesten spelen trouwens bij de na tionale ploeg onder 19. Dat is het beste wat België te bieden heeft. Wij geloven in onze spelersgroep. Dat we soms wel dominant kon den voetballen, geeft aan dat er vol doende kwaliteit is." En dus vertrok Koster gisteren rond de middag voor het laatst uit het Jan Breydelstadion. Volgens het Brugse bestuur kon hij de be slissing begrijpen. „Hij reageerde enorm ontgoocheld, maar was niet verrast. Hij voelde ook dat hij nog moeilijk uit de problemen kon komen." Of de spelers ook zo veel begrip zullen hebben, is on duidelijk. Ondanks enkele kriti sche bedenkingen zaterdag van Donk en Vazquez genoot Koster al tijd veel krediet bij hen. Adrie Koster buigt het hoofd na weer een tegendoelpunt. foto Michel Krakowski/EPA LONDEN De crisis bij Arsenal lijkt na zater dag definitief ten einde. De Londe- naren begonnen dramatisch aan het seizoen, maar na de zege van 3-5 op stadgenoot Chelsea staat Ar senal inmiddels weer stevig in de subtop van de Premier League. Op nieuw mocht trainer Arsène Wen- ger Robin van Persie dankbaar zijn. De Oranje-international scoorde liefst drie keer en is nu met tien doelpunten topscorer. De laatste drie thuisduels van Arsenal speel de Van Persie ook al de hoofdrol. ENSCHEDE Trainer Fred Rutten van PSV was na de 2-2 bij FC Twente duidelijk over de beslissing van scheidsrech ter Kevin Blom, die Kevin Stroot man de rode kaart gaf. „Catastro faal. Dit kan niet Hij stond er nota bene bovenop. Het heeft ons de ze ge gekost." De PSV-coach gaf Blom naderhand geen hand. Rutten: „Je kunt het ook anders zien. Ik gaf de twee as sistent-scheidsrechters wel een hand." pagina 26: Woede bij PSV BENIDORM Raymond van Barneveld is er niet in geslaagd de finale te bereiken van de Spanish Darts Trophy. De Engelsman Wes Newton hield hem uit de eindstrijd. 'Barney' had wel het genoegen opnieuw de favoriet Phil Taylor te verslaan. Twee keer op rij is een zeldzaamheid. Ditmaal was de Hagenaar in de derde ronde te sterk voor 'The Power': 6-4. De ti tel moest Van Barneveld aan diens landgenoot James Wade laten. Gis teren pakte Mervyn King de hoofd prijs. HOOGEVEEN Middelburger Peter de Bree is in BC L'Aquit Nederlands kampioen li bre groot eerste klasse geworden. Tot en met de zesde ronde bleef De Bree ongeslagen en noteerde veruit het beste gemiddelde. Alleen de hoogste serie (295) was niet in zijn bezit, maar daar leek hij in de fina le naar op weg tot hij op 274 strui kelde. Een keer had De Bree zeven beurten nodig voor zijn 300 caram boles, voor het overige had hij aan drie en vier beurten genoeg. Het is zijn derde nationale titel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43