zeeland17 11 1 1-1 Nominatie gaan vaak veel gevoelens schuil voor film Barokensemble Eik en Linde laaft muzikale dorst maandag 31 oktober 2011 Speellijst 'Het Land' Flip a Coin door Ali Pankow MIDDELBURG - De film Flip a Coin van Maarten Kempen en Henk van den Doel van het Middelburg se videoproductiebedrijf Thum bed is genomineerd voor de prijs van het All Sports Los Angeles Filmfestival. In totaal zijn er 65 sportfilms ingestuurd voor dit festi val dat van 11 t/m 13 november in Hollywood wordt gehouden. „Ik weet niet welke titels er nog meer voor de prijs in aanmerking komen. Alleen het feit dat we ge nomineerd zijn, vinden we al ge weldig. Henk en ik hebben beslo ten dat we nu ook zelf maar naar het festival toe gaan", zegt Kem pen. Volgens hem is er geen groot geldbedrag verbonden aan de prijs. „Maar wel eeuwige roem na tuurlijk, mochten we winnen en er hoort wel een budget bij om te investeren in de montage van een volgende film." Flip a Coin is een speelfilm waarin windsurfen en skiën een voorna me rol spelen. Voormalig prof windsurfer Sven Akerboom en de Noorse skicrosser Thomas Borge Lie vertolken de hoofdrollen in de film. Verder spelen Davy Scheffers uit Zierikzee en Mariela Battistella uit Brouwershaven erin mee. Het verhaal gaat over twee jeugd vrienden: John en Jake, die op groeien aan de Zeeuwse kust. Jake blijkt later een groot skitalent te zijn; John legt zich toe op windsur fen. Hij laat de belangrijke keuzes in zijn leven afhangen van het muntje dat hij indertijd als jongen samen met Jake aan het Zeeuwse strand heeft gevonden. Flip a Coin is Engelstalig en duurt een klein uur. „Onze film is inmid dels ook op dvd en blue-ray ver schenen, maar voor het aanboren van verkoopkanalen hebben we tot nu toe geen tijd gehad. Henk en ik hebben natuurlijk ook ge woon ons bedrijf te runnen. Dat heeft voorrang. Wellicht helpt de ze nominatie wel een beetje in de goede richting", zegt Kempen. Wo 2 nov.: Stadsschouwburg, Mid delburg, 20.00 uur (try-out). Do 3 nov.: Stadsschouwburg, Mid delburg, 20.00 uur (première). Vrij 4 nov.: De Vroone, Kapelle, 20.00 uur. Za 5 nov.: De Meulvliet, Tholen, 20.00 uur. Vrij 11 nov.: De Halle, Axel, 20.00 uur. Za 12 nov.: Theater aan Zee, Ren- esse, 20.00 uur. Wo 16 nov: Scheldetheater, Ter- neuzen, 20.00 uur. Vrij 18 nov.: De Stenge, Heinkens- zand, 20.00 uur. Za 19 nov.: De Zandput, Seroos- kerke, 20.00 uur. Vrij 25 nov.: Onder de Toren, Wis- sekerke, 20.00 uur. Za 26 nov.: Ons Dorpshuis, Krui- ningen, 20.00 uur. Di 29 nov.: Theater aan het Spui, Den Haag, 20.00 uur. Wo 30 nov.: Ledeltheater, Oost burg, 20.15 uur. Do 1 dec.: Arsenaaltheater, Vlissin- gen, 20.00 uur. Vrij 2 dec.: Podium Kloosterhof, Hoogerheide, 20.00 uur. Vrij 9 dec.: De Mythe, Göes,20 uur Za. 10 dec: De Parel, Domburg, 20.00 uur. gen zal worden. Het Land is een psychologische thriller. Richard en zijn vrouw Corinne trekken zich terug op het platteland om een op lossing te vinden voor hun huwe lijksproblemen. Op een nacht brengt de echtgenoot een bewuste loze jonge vrouw mee naar huis. Hij vond haar langs de kant van de weg. Maar wie is zij? Twee jaar geleden schreef Kodde artistiek directeur Alex Mallems een brief: 'Dit ben ik, dit kan ik, dit is mijn repertoire, dit is mijn liefde voor Zeeland, dit zijn de te genstellingen in mijn werk, ik zou dolgraag een voorstelling in Zee land willen maken'. Met Het Land krijgt ze nu de gelegenheid. Zij is dolenthousiast over de cast (Hylke Splunder, Lieke-Rosa Altink en Myrthe Burger) en Mallems om schrijft zij als 'een ongelooflijk fij ne sparringpartner' met wie zij een prettige, inhoudelijke dialoog kan voeren. Het lijkt geen eenvoudige opgave: een stuk maken dat zowel in de Stadsschouwburg Middelburg als in veel kleinere dorpshuizen moet staan. Kodde zucht even: „Tsja, Ei genlijk kan het niet, het zijn twee genres. Maar ik snap de keus van Zeelandia wel om heel de provin cie door te gaan. Ik doe het dus graag voor de goede zaak." Scène tijdens repetitie voor Het Land met Hylke Sprundel (Richard), Lieke-Rosa Altink (Corinne) en - op de grond - Myrthe Burger (Rebec ca). foto Lex de Meester Zelf houdt ze vooral van de ruim te en de grote lijnen. Dat is te zien in het geabstraheerde decor, waar mee vormgeefster Marlies Schot (ook uit Zeeland) Koddes wensen en intuïtieve ideeën heeft uitge werkt. „O, ja en de muziek is gemaakt door mijn neef Huibert-Jan Vader. Een sterk Zeeuws productieteam hoor. Ik ben er echt heel fier op, gröös heet dat in het Zeeuws hè?" Annelore Kodde foto Lex de Meester KLASSIEKE MUZIEK door Jeanette Vergouwen Een optreden van Baroken semble Eik en Linde staat garant voor een fijne muzi kale avond. De musici (13 strijkers en 1 klavecinist) spelen met zichtbaar enthousiasme en be zitten de nodige techniek om de muziek uit de 17de en 18de eeuw op verantwoorde wijze te vertol ken. Het programma was ge bouwd op de stelling dat veel com ponisten in die periode naar Am sterdam kwamen om hun carrière op te bouwen en vooral om hun muziek daar uitgegeven te krijgen. De partituren die door Roger-Le Cène zijn gedrukt, lagen nu op de lessenaars van Eik en Linde. Na het ietwat braaf gebrachte Concer to grosso van Pieter Hellendaal, de Nederlander wiens muziek in vloed van de Italiaanse barok on derging, was het tijd voor een brok spektakel. Locatelli woonde viool in staat waren. Hij jongleer de met duivels moeilijke dubbel- grepen, flageolet en snerpende ho ge tonen en zette de schijnwerper volledig op zijn spel vol capriolen. In de concerti van Albicastro en Vi valdi waren de soli van de leden van het ensemble smaakvol en ver zorgde het, met een onverstoor baar correct spelende klavecinist, een vertolking met prachtige affec ten en een goed gedoseerde frase ring. In de concerti grossi van Ge- miniani en vooral Corelli overtuig de Eik en Linde volledig. Wat op valt bij dit barokensemble is het spelplezier. De stokvoering was goed en tijdens de concerti grossi was de inbreng van de verschillen de instrumentalisten stijlvol. De le den luisterden goed naar elkaar en dit kwam de samenklank ten goe de. Na de perfectie in het concerto opus 6 nr. 4 van Corelli werd de toegift: Aan de Amsterdamse grachten, gespeeld. Amsterdamse grachten Barokensemble Eik en Linde in 'Het Podium' in Zaamslag. foto Peter Nicolai Barokmuziek bij de burgers thuis met werken van Geminiani, Loca telli, Albicastro, Corelli, Vivaldi en Hellendaal. Door barokensemble Eik en Linde o.l.v. Franc Polman en m.m.v. Anton Stech (viool). Ge hoord zaterdag 29 oktober in Het Podium in Zaamslag. een tijd in Amsterdam en gaf daar zijn L'Arte del violino uit. Deze concerten bevatten capriccio's. Die ingelaste muziekstukken zijn gril lig, zonderling en vooral vreselijk moeilijk. Je zou ze kunnen vergelij ken met ingewikkelde, spectaculai re circusstunts. Anton Stech speel de op een Jacobus Stainer viool (ook Locatelli speelde op een der gelijke viool) en demonstreerde het publiek waartoe hij en zijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41