Enge mannen op straat 141 zeeland CDA geeft aftrap voor permanente campagne Al 65 jaar gelukkig samen Paragliders botsen op elkaar in Zoutelande 5 JAAR 0% RENTE 5 JAAR GRATIS ONDERHOUD WWW.AUTOTEAM.NL Inbraak C1000 Halloween wordt op steeds meer plekken op de Bevelan- den en Tholen gevierd. In Hansweert pakken ze er wel heel groot mee uit. „Het is een beetje uit de hand gelopen." Weervolven in de binnenstad /TXAutoTeam Halloween is ook in Colijnsplaat een echte traditie geworden. Om begrijpelijke redenen werd Halloween in de mees te plaatsen afgelopen zaterdag al gevierd. In Goes doen ze het ech ter op de dag dat het eigenlijk hoort, 31 oktober. Vanavond, dus. Historisch Museum de Bevelan- den houdt een Halloweentocht. Deelnemers gaan in de binnen stad op zoek naar weervolven en spoken. De griezeltocht begint om 20.00 uur aan de voorzijde van het museum. Deelname is gratis. Aan geraden wordt om jonge kinderen onder begeleiding van een volwas sene te laten meedoen. zoutelande - Een paraglider raak te gisteren rond het middaguur ge wond toen hij in de lucht in bot sing kwam met een andere paragli der. De man was kort daarvoor bij de duinen van Zoutelande gestart voor een tocht met zijn paraglider en kon een botsing niet meer ver mijden. Hij kwam halverwege het duin terecht. Volgens de brandweer zag het er eerst naar uit dat de man een ern stige rugblessure had en dat hij niet verplaatst kon worden door de te hulp geroepen brandweerlie den. Later bleek dat toch te kun nen. De man is naar het zieken huis in Goes gebracht. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst SINT-ANNALAND - Inbrekers heb ben in de nacht van zaterdag op zondag hun slag geslagen bij super markt C1000 aan de Spuistraat in Sint-Annaland. Ze forceerden de toegang en wisten enkele duizen den euro's buit te maken. Dat is een domper voor uitbater Bert Slingerland, die nog maar net is be gonnen in Sint-Annaland. HALLOWEEN maandag 31 oktober 2011 B door Rob Paardekam GOES - Het Goese CDA is zaterdag begonnen met haar 'permanente campagne' richting de gemeente raadsverkiezingen van 2014. „Meestal zie je dat partijen een paar maanden voor de verkiezin gen weer wakker worden", zegt ge meenteraadslid Jan Hut. „Dat wil len wij nu anders doen. Tot aan de verkiezingen gaan wij elke maand de straat op om erachter te komen wat er leeft op allerlei gebieden. Al le onderwerpen zullen aan bod ko men, dus sport, kunst en cultuur, onderwijs, sociale zaken en ga zo maar door." Als eerste stond het onderwerp 'binnenstad' op de agenda, dus ging een groep raadsleden zater dag op pad om winkeliers over dat onderwerp te ondervragen. Hoe wel de resultaten nog op een rijtje moeten worden gezet, sprongen een paar dingen eruit. Zo klaagden veel middenstanders over het ge brek aan geldautomaten in de bin nenstad. Verder stelden aardig wat ondernemers, dat de verhoging van het parkeertarief wel op een heel ongunstig moment komt. Lof was er trouwens ook. Zo werd over het algemeen instemmend ge reageerd op de vraag of de uitvoe ring van het masterplan binnen stad goed is uitgepakt. Ook de koopzondag kwam nogal eens voorbij. „Maar. daar valt geen lijn in te ontdekken", stelt raadslid Ad de Wit. „De één wil er helemaal vanaf, terwijl een ander het liefst elke zondag open gaat." Voor het CDA is na zaterdag wel duidelijk dat de de Ondernemers Organisatie Goes (OOG) dé spreek buis voor de ondernemers is. „Om dat relatief weinig ondernemers er lid van zijn, wordt daar wel eens aan getwijfeld", zegt De Wit. „Maar mij is duidelijk geworden dat ook de winkeliers die geen lid zijn zich wel degelijk vertegen woordigd voelen door de OOG." terdagavond is een echte pu bliekstrekker geworden. Niet al leen inwoners van Hansweert doen eraan mee. „Zelfs uit Dor drecht komen mensen", zegt Van Zantvoort. „We beginnen om ze ven uur en het laatste groepje ver trekt pas na half u, zoveel mensen willen meedoen." Zoals gezegd kwamen ze onder weg allerlei griezelige figuren en lo caties tegen. Het zag er allemaal be hoorlijk gelikt uit, met onder meer lasers en rook-, licht-, en geluidsef fecten. „Volgend jaar, als we het voor de tiende keer doen, moet het nog groter worden", stelt Van Zantvoort. „Al weet ik om eerlijk te zijn nog niet hoe we het nog groter moeten maken. Daar moe ten we nog maar eens goed over nadenken." Aan de twee avonden in Hansweert hebben in totaal 734 mensen meegedaan, een nieuw re cord. Niet alleen in Hansweert werd za terdagavond gegriezeld. Zo was er ook in Anna Jacobapolder een Hal loweentocht. Bij huizen waar de bewoners een brandende kaars voor het raam hadden gezet, mochten de kinderen aanbellen voor iets lekkers. In Colijnsplaat vond ook een Halloweenoptocht plaats. Dat is inmiddels een echte traditie in het dorp. door Rob Paardekam yerseke - De champignons brach ten hen 44 jaar geleden naar Yerse- ke, het dorp waar ze het nog altijd reuze naar hun zin hebben. Kees en Dik Poldervaart vierden er za terdag hun 65ste huwelijksverjaar dag. Het echtpaar woonde in Zuid-Hol land toen een vriend aan Kees (85) vroeg of hij interesse had om in Yerseke een champignonbedrijf te beginnen. Aangezien ze met de boerderij maar een schamele boter ham verdienden, besloten hij en zijn vrouw Dik (82) het avontuur aan te gaan. „In die tijd waren champignons nog vrij onbekend", herinnert Dik zich. „Dus niet ie dereen was .er van overtuigd dat het een goede stap was. Gelukkig is het een succes geworden." Sinds twee jaar woont het echt paar in een aanleunwoning van het mooie nieuwe zorgcentrum Moerzicht. „In het begin waren we er helemaal niet zo happig op om te verhuizen", vertelt Kees. „Ik zei tegen m'n dochters: we gaan al leen als we een bovenwoning kun nen krijgen met uitzicht op de Moer. Zo'n woning is er toch niet, dacht ik. Maar wat denk je? Hij was er dus wel!" De echtelieden hebben het inmid dels prima naar hun zin. Ze vin den het fijn dat ze in Moerzicht mee kunnen doen aan allerlei acti viteiten. In hetzelfde zorgcentrum vierden ze zaterdag ook hun bril janten bruiloft. Vandaag komt de burgemeester op bezoek. Kees en Dik kregen vier kinderen, 7 kleinkinderen en 8 achterklein kinderen. door Rob Paardekam Heksen achter ramen, vreemde figuren op straat en 'enge' locaties als een mortuarium en een nucleair rampgebied. Wie za terdagavond door Hansweert liep, kon ze zomaar tegenkomen. In het dorp werd Halloween al weer voor de negende keer ge vierd. Vrijdagavond was er een op tocht voor de jonge kinderen, ter wijl de oudere jeugd en de volwas senen zaterdag konden griezelen tijdens een spooktocht door het dorp. „Het is vrij klein en onschul dig begonnen", vertelt Reggie van Zantvoort, die de Halloweenvie- ring in Hansweert met haar toen malige man heeft opgezet. „Je zou kunnen zeggen dat het een beetje uit de hand gelopen is. Het evene ment trekt inmiddels honderden deelnemers en er zijn zeker hon derd vrijwilligers bij betrokken." Met name de spooktocht op de za Aanbellen voor snoep in Anna Jacobapolder. foto Leo Adriaansen Kees en Dik Poldervaart zijn al 65 jaar getrouwd. foto Willem Mieras officieel Opel Dealer Tr voel je vrij l Onderdeel von de Automotions Groep Goes Vlissingen Wir leben Autos. Onze vestiging in Goes verhuist eind dit joor naar CarVillage aan de Pearyweg te Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38