Zeeland PZC l„ fMWwr 7 T i Dorpsraad participeert in windmolen Andere indeling tolplein Zeldzaam ■fi|nncfSM mJÈÊÊLïï 'JuÊUÊ BEVELANDEN-THOLEN 14 en 15 14 DILEMMA Opbrengst wordt besteed aan initiatieven die de leefbaarheid vergroten Bromfietser gewond na botsing met fietser Vrouw maakt amok in Goese binnenstad Auto rijdt door na aanrijding meisje almanak Tweede Mallard Mars brengt veel mensen op de been r 'ffi '4 -v'Jy Enge mannen op straat en heksen achter de ramen CDA Goes geeft aftrap voor permanente verkiezingscampagne Maandag 31 oktober 2011 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Rob Paardekam NIEUWDORP - De dorpsraad van Nieuwdorp overweegt serieus om te participeren in een nieuwe windmolen die vlakbij het dorp wordt gebouwd. „We houden hem toch niet tegen", zegt secreta ris Hans van Dam. „Door mee te doen, kunnen we nog wat geld ver dienen, zodat een paar projecten voor de leefbaarheid eindelijk kun nen worden uitgevoerd." Van Dam benadrukt dat er nog geen definitieve keuze is gemaakt. „Als het halve dorp tegen het plan is, moeten wij op onze schreden terugkeren", zegt hij. „Toch heb ik de indruk dat er wel begrip is. 'Waar beginnen jullie nou aan?', vroeg iemand laatst aan me, maar toen ik het had uitgelegd, snapte deze persoon het wel." Volgens Van Dam is het zeker geen gemakkelijke keuze. „Ook ik heb er dubbele gevoelens bij. 'La ten we ons op deze manier niet omkopen?', vraag je jezelf af Aan de andere kant: tegenhouden doe je die windmolens toch niet. En als je dan niet meedoet, sta je met lege handen." Het is nog niet bekend wat wél meedoen de dorpsraad in finan ciële zin zal opleveren. Zeeuwind en Winvast zullen elk jaar een be drag uitkeren. „Wij gaan voor een vast bedrag, zodat we zekerheid hebben", zegt Van Dam. Hij schat in dat het om enkele duizenden euro's per jaar zal gaan. Daarmee kan de dorpsraad vol gens hem eindelijk eens een paar lang gekoesterde wensen in vervul ling laten gaan. „Want van de ge meente en de provincie moeten we het niet hebben." De dorps raad denkt erover om het geld te besteden aan het plaatsen van ver lichting en het doortrekken van wandelpaden in het Sloegroen en de jaarlijkse kosten voor de inrich ting van de dorpsentrees. „Uiter aard zullen ook andere initiatieven worden bekeken." Mocht de dorpsraad daadwerkelijk gaan participeren in de windmo len, dan hoeft het wat Van Dam betreft niet bij één turbine te blij ven. „We willen deze constructie toepassen bij elke nieuwe windmo len die in de toekomst nog bij ons dorp wordt neergezet. Het geld dat we daarmee verdienen, komt de leefbaarheid ten goede." door Rob Paardekam NIEUWDORP - De tweede editie van de Mallard Mars heeft zaterdag veel mensen op de been ge bracht. De naam van de wandeltocht verwijst naar de nachtelijke oversteek van het Sloe door Britse troepen in 1944. De 522 wandelaars kon den kiezen uit verschillende afstanden. Deelne mers onder de twaalf jaar werden met histori sche voertuigen uit de Tweede Wereldoorlog naar het oorlogsmonument op de Sloedam ge bracht, waar een herdenking plaatsvond. Zij lie pen daarna terug naar het bevrijdingsmuseum in Nieuwdorp. De stoet van historische voertuigen maakte nog een ronde door Zeeland. Bij het mu seum vonden 's middags twee herdenkingscon certen plaats. foto Willem Mieras as'mmsmfmet 'S-HEER ARENDSKERKE Een fietser en een bromfietser zijn zaterdagavond rond half 8 met el kaar in botsing gekomen op de Bimmelsweg in 's-Heer-Arendsken- ke. De 28-jarige bromfietser uit Goes liep lichte verwondingen op en is met een ambulance naar het zie kenhuis gebracht. Daar is een bloef- proef afgenomen. De fietser, een 17-jarige jongen uit Goes, kwam met de schrik vrij. Hij hoefde niet behandeld te worden. GOES Een 26-jarige vrouw uit Goes heeft zich in de nacht van zaterdag op zondag misdragen in de Sint Jacob- straat in haar woonplaats. Dat ge beurde rond half 4. De vrouw ge droeg zich agressief rondom een horecagelegenheid. Dat uitte zich in onder meer het gooien van een glas naar een medewerker. Boven dien vernielde ze een buitenlamp en beledigde ze een aantal politie agenten. De vrouw is meegeno men naar het bureau. VLISSINGEN Een zestienjarig meisje uit Vlissin- gen is vrijdagmiddag gewond ge raakt aan haar been nadat ze tus sen 15.30 en 16.00 uur met haar fiets op de Nieuwendijk werd aan gereden door een zwarte Honda Ci vic. De bestuurder van die auto reed door zonder zich om het slachtof fer te bekommeren. De politie hoopt dat er getuigen zijn van het ongeval. Die kunnen zich melden via 0900-8844. borssele - De indeling van de tol- lanen op het tolplein van de Wes- terscheldetunnel wordt vanaf van daag aangepast voor meer veilig heid en een betere doorstroming. Er moet ook meer duidelijkheid ontstaan. Uit onderzoek is name lijk gebleken dat veel gebruikers moeite hebben met de huidige in deling. Ze stellen dat er te vaak ge wisseld wordt. Daarom is het de bedoeling dat de indeling van de lanen vanaf vandaag vrijwel altijd hetzelfde is. De eerste drie lanen zijn bedoeld voor mensen met een t-tag. In de lanen 4 en 7 kunnen mensen te recht met een creditcard, chipknip of tankkaart. Laan 7 is tevens be doeld voor groot transport met een t-tag. Mensen die nog met con tant geld willen betalen, rijden vanaf vandaag door de lanen 5 en 6. Deze indeling geldt dagelijks tus sen 06.00 en 22.00 uur. Volgens de tunneleigenaar is de kern van de verandering dat het snelle t-tag-verkeer straks door de linkerlanen passeert. Het trage vrachtverkeer zit uiterst rechts. Overigens wordt de snelheid van de uitrijslagbomen in de t-tag-la- nen iets naar beneden bijgesteld in verband met de veiligheid van de medewerkers. Tip? redactie@pzc.nl Hoe afwijkend kan een mens zijn van het gemiddelde? Die vraag kwam de afgelopen week ter redactie klemmend naar voren toen een collega er plots uitgooide de zwemkunst niet machtig te wezen. Dat baarde nogal opzien, zeker daar de provincie deels beneden de zeespie gel ligt. Een andere collega schepte echter moed uit de bekentenis en legde ver volgens bijna zijn hele doopceel op tafel. „Ik kan ook niet zwemmen en ik ben kleurenblind. Verder heb ik geen rijbewijs en met schaatsen is het ook nooit wat geworden. Boven dien woon ik in een tamelijk bijzon der dorp, zo besloot de man. Vanwege de Wel op de privacy noe men we de naam van dat oord niet. „Dat je daar woont", reageerde een derde collega, „vinden wij helemaal niet erg, want waar kun je mensen zoals jij beter opbergen?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37