op donker Neeltje Jans zeeland 115 Dorpsraad Nieuwdorp wil aandeel windmolen was een vreselijk knetterhard kabaal' 1 Andere indeling tolplein tunnel m JUWELIER MINDERHOUD Taxicentrale wil vervoer van Arduin maandag 31 oktober 2011 borssele - De indeling van de tol- lanen op het tolplein van de Wes- terscheldetunnel wordt vanaf van daag aangepast voor meer veilig heid en een betere doorstroming. Er moet ook meer duidelijkheid ontstaan. Uit onderzoek is name lijk gebleken dat veel gebruikers moeite hebben met de huidige in deling. Ze stellen dat er te vaak ge wisseld wordt. Daarom is het de bedoeling dat de indeling van de lanen vanaf vandaag vrijwel altijd hetzelfde is. De eerste drie lanen zijn bedoeld t-tag-gebruikers. In de lanen 4 en 7 kunnen mensen te recht met een creditcard, chipknip of tankkaart. Laan 7 is ook voor trucks met t-tag. In lanen 5 en 6 kan men met contant geld terecht. Grootste klokkencollectie REPARATIE-ATELIERS Zuidstraat 66 WESTKAPELLE Westdijkstraat 27 ARNEMUIDEN www.juwelierminderhoud.nl nieuwdorp - De dorpsraad van Nieuwdorp overweegt serieus om te participeren in een nieuwe windmolen die vlakbij het dorp wordt gebouwd. „We houden hem toch niet tegen", zegt secreta ris Hans van Dam. „Door mee te doen, kunnen we nog wat geld ver dienen, zodat een paar projecten voor de leefbaarheid eindelijk kun nen worden uitgevoerd." Van Dam benadrukt dat er nog geen definitieve keuze is gemaakt. „Als het halve dorp tegen het plan is, moeten wij op onze schreden terugkeren", zegt hij. „Toch heb ik de indruk dat er wel begrip is. 'Waar beginnen jullie nou aan?', vroeg iemand laatst aan me, maar toen ik het had uitgelegd, snapte deze persoon het wel." Volgens Van Dam is het zeker geen gemakkelijke keuze. „Ook ik heb er dubbele gevoelens bij. 'La ten we ons op deze manier niet omkopen?', vraag je jezelf af Aan de andere kant: tegenhouden doe je die windmolens toch niet. En als je dan niet meedoet, sta je met lege handen." middelburg - De Taxicentrale Mid delburg vindt het onterecht dat ze de cliënten van Arduin niet mag vervoeren. Ze spant daarom een kort geding aan tegen de drie Wal- cherse gemeenten Middelburg, Veere en Vlissingen. Arduin mag van de drie gemeen ten het vervoer van zijn cliënten zelf regelen en krijgt daarvoor het benodigde geld. Arduin heeft ver volgens het vervoer uitbesteed aan Taxicentrale Renesse. De Walcher- se gemeenten hebben er vanweg de complexiteit van de cliënten van Arduin bewust voor gekozen om naast het WMO-vervoer niet ook het vervoer van de cliënten van Arduin in die besteding onder te brengenen de instelling het zelf te laten regelen. Juriste Marije Muller van de Taxi centrale: „Zonder dat wij het wis ten hebben de gemeenten het ver voer van de cliënten van Arduin buiten de aanbesteding gehouden terwijl in de offerte uitdrukkelijk stond vermeld dat het om het ge hele WMO-vervoer ging." Pas re cent ontdekte haar bedrijf dat het Arduinvervoer ook onder de WMO-regeling viel. foto Dirk-Jan Gjeltema wat om op te vallen in het donker. Helaas voor de vuurvliegjes zijn ze zo ook een gemakkelijke prooi voor andere dieren." Verderop de route neemt Osinga af en toe pauze om te vertellen over de geschiedenis, bezienswaar digheden en dieren die op het ei land leven. De donkere kronkelen de paden zorgen ervoor dat de meeste wandelaars het gevoel voor richting kwijtraken. Een enkeling die de Poolster in de gaten houdt, weet zich nog goed te oriënteren. Als Osinga bovenop een duin stil staat, tekenen de contouren van de omgeving zich goed af De Roompotsluis baadt tot zijn spijt nog volop in het gele licht. Even verderop laat de vuurtoren van Westenschouwen zijn lichtbundel geregeld zien. Het laatste deel van de route loopt over het strand van de Mattenha- ven. Daar laat een ander lichtge vend wezentje zich zien. Wande laars die door het zeewier lopen dat een paar uur eerder bij hoog water op het strandje is achtergela ten, zien dat het wier een paar tel len opgelicht wordt. „Het zijn een cellige wezentjes", weet Osinga. Het is tijd om de wandeling af te sluiten, maar dan blijkt het ook voor een ervaren natuurgids als Osinga lastig om in het donker een klein pad te vinden dat van het strand, over de duinen, terug naar het hoofdpad loopt. Na twee pogingen om het duin over te ste ken, besluit Osinga maar om een pad tussen de pollen helmgras te improviseren. Ook al glijden een paar mensen van de steile duinen af, de meeste deelnemers lijken de nachtelijke survival wel een toepasselijk on derdeel te vinden. Het blijkt maar weer, om de weg in het donker te vinden hoef je niet verslaafd te zijn aan licht. snelt hij naar beneden om een stukje te spelen. „Wat een vreselijk kabaal hè. Knetterhard ook, als je er in staat. Zo merk je maar weer eens goed dat zo'n orgel niet ge maakt is om van achteren, maar in de kerk zelf te beluisteren", zegt de organist als hij weer boven is. De lichaamsbeweging die de be zoekers krijgen door de trapjes te lopen, stelt weinig voor in vergelij king met het werk dat degenen hadden die vroeger, voor het in strument elektrisch werd aangedre ven, moesten verrichten. De peda len waarmee het orgel van lucht werd voorzien, zitten er nog steeds. „Als je als organist wilde oe fenen, was dat nog wel eens lastig. Je moest altijd iemand zo gek vin den om voor je te trappen." Rinus Verhage legt in de orgelkast de werking uit. foto Dirk-Jan Gjeltema westslrate - Etiketten Golfkarton HOPE folie LDPE folie Laminaatfolie - Luchtkussenfolie Massief karton Omsnoeringsband - Stretchfolie •Tape Verpakkingsmachines Weststrate wil graag met u meedenken om uw product de bescherming en die uitstraling te geven die het nodig heeft. Aan de hand van uw klantspecifïeke wensen willen wij u graag een vrijblijvend advies geven om zo samen met u tot de perfecte verpakking te komen! Meer informatie? Neem dan contact op met Jasja de Bree via 0118 63 00 06 of mail naar jasja@weststrate.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33