Zeeland Zorgen om visie Brouwersdam SCHOUWEN-DUIVELAND 14 en 15 RECREATIE Bewoners vinden plannen te groot en vrezen voor effect op Scharendijke kmjkj 13 15 Man uit auto gehaald met hulp brandweer Duivelandse supers in lijst beste bedrijven Paraglider raakt gewond bij botsing almanak Zeldzaam Mini Maritiem Museum heropent deuren in Den Osse Een nachtje afkicken van lichtverslaving op donker Neeltje Jans Maandag 31 oktober 2011 door Joeri Wisse scharendijke - De vaste bewoners van het (voormalige) recreatiepark rondom de Grevelingenlaan in Scharendijke, maken zich grote zorgen om de plannen die de ge meente heeft met het dorp en de Brouwersdam. De bewonersvereni- ging laat daarom binnenkort aan de gemeente weten dat de plan nen veel kleinschaliger moeten. Aanleiding is de Structuurvisie Brouwerdam die momenteel ter in zage ligt. Dit document is de basis voor toekomstige ontwikkelingen. Behalve de dam zelf) hoort ook een fors stuk buitengebied van Scharendijke bij het plangebied. Op één kaartje hoort tot verbazing van de bewonersvereniging zelfs de jachthaven van Scharendijke bij de Brouwersdam. Voor voorzitter Henk van den Berg is het nog steeds onduidelijk wat.de gemeente wil met de jacht haven en omgeving. Innovation Is land presenteerede jaren geleden plannen waarbij de dijk in de 'ach tertuin' van het park wordt afge vlakt en bebouwd met apparte menten. Omdat de bewoners van het parkje daar op tegen zijn, richt ten ze in 2007 een vereniging op. Ze maken zich nu niet alleen meer zorgen om de toekomst van het ge bied rondom hun woningen. Met name over de Jachthaven van de Toekomst zijn ze kritisch. „Met al die honderden woningen en voor zieningen met bijbehorende par keerplaatsen wordt het nooit zo'n groen plan als de projectontwikke laar het nu presenteert", zegt Eve lien van Veen, lid van de bewo nersvereniging. Ze vreest een twee de Port Zélande. Ook mist ze in de plannen een inventarisatie van de natuur- en cultuurhistorische waarden van het gebied en vindt dat de gemeente alle plannen van projectontwikkelaars voor het ge bied beter op een rij moet zetten. Van den Berg, die sinds '73 een huisje heeft in de Grevelingenlaan, begon zich in 2007 te verdiepen in de plannen die voor het gebied in de maak zijn. In vier jaar tijd verza melde hij twee boodschappentas sen vol met plannen, visies en an dere beleidsstukken. Sinds kört zit hij namens de vere niging in de gebiedscoalitie die met de gemeente overlegt over de plannen. Toch vindt hij vindt hij dat gemeente Schouwen-Duive- land tekort schiet in de voorlich ting over de plannen. Henk van de Berg: „De gemiddelde bewoner heeft geen idee wat er te wachten staat. Zelfs het bestuur van de dorpsraad schrijft dat het allemaal 'best ingewikkeld in elkaar zit'." Ook voor Van den Berg wordt het een zware klus om voor 13 novem ber een zienswijze in te dienen op de 224 pagina's tellende Structuur visie. „We doen het, maar het is bijna een onmogelijke opgave." Dorpsraad Nieuwdorp wil aandeel in windturbine Tip? schouweri-duiveland@pzc.nl BRUINISSE Rijksweg N59 is vrijdag na midder nacht even afgesloten geweest door een eenzijdig ongeval. Door nog onbekende oorzaak raakte een 36-jarige inwoner van Zierikzee in de buurt van Bruinisse van de weg. Daarbij ramde hij een boom en be landde hij in de sloot. De brand weer moest er aan te pas komen om het slachtoffer uit zijn auto te bevrijden. Daarna is de man overge bracht naar het ziekenhuis in Goes. Omdat de politie vermoedde dat de automobilist gedronken had, is daar zijn bloed getest op alcohol. BRUINISSE/NIEUWERKERK De Albert Heijn in Bruinisse en C1000 Schot in Nieuwerkerk beho ren volgens vakblad Distrifood tot de beste 58 supermarkten van Ne derland. De verkiezing wordt elke twee jaar gehouden. Supermarkten worden beoordeeld op onder meer netheid van het pand, assortiment, klantvriende lijkheid, wachttijden en acties. In de jury zitten fabrikanten, klanten en ondernemers. In januari wordt de lijst van 58 winkels beperkt tot 13 kanshebbers. ZOUTELANDE Een paraglider raakte gisteren ge wond toen hij in de lucht botste met een andere paraglider. De man was zojuist bij de duinen van Zou- telande gestart voor een tocht en kon een botsing niet meer vermij den. Hij kwam halverwege het duin terecht. Daar is hij door tien brandweermannen op een brand- card uitgehaald. De traumahelicop- ter kon niet in de duinen landen en week uit naar een veldje in Zou- telande. Vanaf daar is de gewonde overgebracht naar het ziekenhuis. Tip? redactie@pzc.nl Hoe afwijkend kan een mens zijn van het gemiddelde? Die vraag kwam ter redactie klem mend naar voren toen een collega be kende de zwemkunst in het geheel niet machtig te wezen. Dat baarde nogal opzien, zeker daar de provin cie deels beneden de zeespiegel ligt. Een andere collega schepte echter moed uit deze bekentenis en legde vervolgens bijna zijn hele doopceel op tafel. „Ik kan ook niet zwemmen en ik ben kleurenblind. Verder heb ik geen rijbewijs, en met schaatsen is het ook nooit wat geworden. Boven dien woon ik in een tamelijk bijzon der dorp, zo besloot de man. Vanwege de Wet op de privacy noe men we de naam van dat oord niet. „Dat je daar woont", reageerde een derde collega, „vinden wij helemaal niet erg, want waar kun je mensen zoals jij beter opbergen?" DEN OSSE - De nieuwe stek van het Mini Mari tiem Museum - een deel van een voormalige cam pingsupermarkt - is een stuk minder idyllisch dan het gebouwtje op het oude landbouwhaventje Vi- ane aan de Oosterschelde bij Ouwerkerk. Toch kunnen Joop en Rini van der Marei tevreden zijn over het nieuwe onderkomen voor de bonte col lectie scheepsmodellen, boeken, stuurwielen, an sichtkaarten en tal van andere maritieme snuiste rijen die het museumpje rijk is. Het museum ligt nu op steenworp afstand van de haven van Den Osse, waar de rondvaartboot van het echtpaar ligt afgemeerd. Daardoor kan het museum nu va ker open. En omdat het pal naast café 't Opstapje zit, is de kans op spontane museumbezoekers een stuk groter dan op de oude locatie. 'Mini Ma ritiem Museum Den Osse' werd zaterdag officieel geopend door mini-matroos Danie. Onder toe ziend oog van Joop en Rini en met muziek van doedelzakspelers knipte hij met hulp van moeder Jacqueline het lint door. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 31