moet aan de Appelaere Bijna duizend kwetteraars v# zeeland 15 'Boeren in Frankrijk bleek niets voor mij' Kookcursus met eten en afwassen B W op bezoek in Sint Kruis maandag 31 oktober 2011 Z om namen de zussen Tazelaar het heft; in eigen hand. „De distribu teur stond met een eigen stand op die beurs, maar die heeft daar zo veel producten dat hij er natuur lijk niet aan toe komt om iedereen onze sap te laten proeven", geeft Carin aan. Dus reisden de zussen af naar Du bai om dat zelf te doen. Het vergde wel wat aanpassing van hun van nature enthousiaste gedrag. „Het aan de man brengen van producten gaat daar wat om zichtiger dan bij ons. Wij zijn heel direct, zo van: probeer maar eens. Dat zijn ze niet zo gewend." Om te voorkomen dat ze intimide rend overkwamen, wisselden de zussen af: de één bleef in de stand, de ander ging de beurs op om te netwerken. En dat bleek niet on verstandig: het aantal visitekaart jes dat het duo in de handen kreeg gedrukt, is niet te tellen. „Dat net werken is minstens zo belangrijk als het laten proeven", zegt Janine. Op de beurs zijn immers vakmen sen uit vijftig landen aanwezig. „We zijn bijvoorbeeld in contact gekomen met iemand uit Ierland. Dat zou wel eens heel concreet kunnen worden." Ze hebben het de komende dagen daardoor druk met mailen, geeft Janine aan. „Het gaat er nu om de opgedane contac ten warm te houden. Daar moet je heel veel tijd aan besteden. Het is echt niet zo dat we nu met één mailtje gedaan krijgen dat ze over al onze sap gaan verkopen." De beurs duurde drie dagen. De zussen waren een week in Dubai, waardoor ze tijd hadden om de stad in te gaan. Overigens liet het werk hen ook toen niet los. „We zijn naar supermarkten gegaan om te zien wat voor assortiment die hadden. En bij hotels zijn we bin nengestapt om te kijken wat voor drankjes die in hun bars aanbo den." De zussen moeten er zelf ook wel om lachen. Want wie had zestien jaar gele den, toen vader Henk zijn vak van fruitteler verruilde voor dat van sapmaker, nu verwacht dat zij én hun producten ooit zo ver van huis terecht zouden komen. Aan de andere kant: Nederland viel ook snel voor de sappen, terwijl er best iets over uit te leggen was. Carin: „Iedereen was toen nog ge wend dat appelsap bruin en hel der was. Wij kwamen met troebe le sap. Mijn vader heeft heel wat moeten praten om mensen ervan te overtuigen dat dat natuurlijk is." Bovendien is het sap ook nog eens twee jaar goed. „Daar keken ze in Dubai ook heel erg van op", zegt Janine.„En daarnaast waren ze ver baasd over de smaak. Je proeft écht fruit, zeiden ze tegen ons." In ons land staan de sappen inmid dels in de vestigingen van onder meer Albert Heijn, C1000, Jumbo en EmTé in de schappen, en serve ren tal van horecagelegenheden het product. Sinds een halfjaar timmert De Appelaere ook in Bel gië aan de weg. „Ook daar hebben we een eigen distributeur", vertelt Janine. „Het loopt lekker." Eén van de volgende stappen is het Midden-Oosten veroveren. De zussen verwachten er wel wat van. Janine: „Dubai is de culinaire poort van die regio. Landen als Irak, Iran, India en Saudie-Arabië importeren heel veel producten via Dubai. Dus wie weet waar dit eindigt." www.deappelaere.nl NIEUW-NAMEN - In gemeenschaps centrum De Kauter in Nieuw-Na- men kwetterden afgelopen week end tijdens de expositie van De Nachtegaal maar liefst 911 vogels. De vaak kleurrijke dieren waren door 47 kwekers ingezonden. De kwaliteit van de show werd door de 13 keurmeesters als zeer hoog bestempeld. „Een pluim voor de kwekers", aldus secretaris Eric van de Brande van De Nachtegaal. Voorzitter Dirk Verburg van de Ne derlandse bond van Vogelliefheb bers zette kweker Willie Nachte gaal in het zonnetje omdat hij 25 jaar lid is van De Nachtegaal. Als beste Vogel Eigen Kweek werd ka narie Norwich van Johan de Mul uit Philippine gekozen. door Wilma Valk ZUIDZANDE - Vanuit hun woning aan de Provincialeweg bij Zuidzan- de zien ze in de verte hun levens werk: hotel-restaurant De Blanke Top op de duinen van Cadzand- Bad. Nico de Milliano (84) en Henriëtte Goossens (84) vierden er afgelopen week hun zestigjarig huwelijk. Gisteren was het offici eel hun trouwdag. Nico, geboren in Aardenburg en opgegroeid in Breskens, leerde zijn echtgenote uit IJzendijke in de bus kennen. „Ik was op pad naar een bal bij mijn broer Frits in hotel Pays-Bas in Terneuzen. Henriëtte zat daar ook. Alleen. Ik ging naast haar zitten, de rest is geschiede nis", aldus Nico. De familie De Milliano is een be kende horecafamilie in de streek. Nico's drie broers hadden zaken in Oostburg, Terneuzen en Breskens. „Vader wilde voor ons allemaal een eigen zaak." Aanvankelijk was er in de streek niets vinden voor het jonge paar, dat naar Frankrijk vertrok om te boeren. „Dat bleek niets voor mij", geeft Nico aan. Het stel keerde terug en-ging aan de slag in het snelbuffet aan de boot van Breskens.. In 1964 na men ze De Blanke Top over. Er volgden jaren van hard werken zonder vakantie, met groot succes. Beiden waren 65 jaar toen ze de zaak overlieten aan hun dochter Monique en zoon René. „De eer ste jaren hielpen we nog met de ontbijten. Zodat de kinderen wat langer konden slapen." Nu genieten ze van hun rust. Ze kijken samen televisie, vooral voet bal. Nico rijdt graag auto, maar al leen in de streek. Tot hun grote vreugde werkt nu al de derde gene ratie De Milliano in De Blanke Top. OOSTBURC - Stichting Welzijn West Zeeuwsch-VIaanderen houdt op vier woensdagmiddagen (9, 16, 30 november en 7 december) een kookcursus voor leerlingen uit de groepen 6, 7 en 8 van scholen in de gemeente Sluis. Die vindt plaats in Oostburg. Kinderen ko ken, eten en wassen af. Deelname kost 10 euro. Aanmelden door te bellen: 0117 455349, of per email: administratie@welzijnencultuur.nl SINT KRUIS - Burgemeester en wet houders van de gemeente Sluis brengen woensdag een kernbe- zoek aan Sint Kruis. Inwoners zijn welkom in het dorpshuis aan het Schoolpad. Het college vertelt over ontwikke lingen die met het dorp te maken hebben, en inwoners kunnen vra gen stellen. De bijeenkomst met bewoners be gint om 20 uur. Nachtegaal-voorzitter Rudy van den Brande (links) en secretaris Jo Seghers met de beste vogel van de show: kanarie Norwich, foto Camile Schelstraete Nico en Henriëtte de Milliano zijn zestig jaar getrouwd. foto Peter Nicolai weststrate Etiketten Golfkarton HDPE folie LDPE folie Weststrate wil graag met u meedenken om uw product de bescherming en die uitstraling te geven die het nodig heeft. Aan de hand van uw klantspecifieke wensen willen wij u graag een vrijblijvend advies geven om zo samen met u tot de perfecte verpakking te komen! Meer informatie? Neem dan contact op met Jasja de Bree via 0118 63 00 06 of mail naarjasja@weststrate.nl Laminaattolie Luchtkussenfolie Massief karton Omsnoeringsband (gwestweeter VERPAKKINGEN INDUSTRIE KOM JIJ ONS TEAM VERSTERKEN? WWW.WESTSTRATE.NL/VACATURES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27