D66: geen bijdrage ROC Heel het Midden-Oosten 141 zeeland Nieuwe indeling tolplein zorgt voor duidelijkheid Zeldzaam Outsiderskunst Sluise fractie wil liever geld voor opleidingen Discofeest ten bate van See and Smile almanak Vier metalcorebands op podium van De Pit maandag 31 oktober 2011 mssmtmam Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst OOSTBURC - Kunstenaar en kunst docent Joost Heeren geeft morgen avond een lezing over Outsiders kunst. Die vindt plaats in het Le- deltheater in Oostburg. Heeren gaat in op hoe 'eigenzinnige', door velen als vreemd ervaren kunst ontstaat. De lezing begint om 19.30 uur. Toe gang kost 7 euro. door Martijn de Koning Arabieren aan de Zeeuws-Vlaamse ap pel- en perensap. Gek? Welnee. Ster ker nog: in het Mid den-Oosten kennen ze de Appelae- re uit Waterlandkerkje al. Het is nu een kwestie van uitbreiden. Janine en Carin Tazelaar van De Appelaere waren afgelopen week in Dubai om daar hun Appelaere (appelsap), Perelaere (perensap) en Sinaasappelaere (sinaasappel sap) te promoten. De zussen ston den drie dagen op het Speciality Food Festival in het imposante World Trade Center van Dubai. Geen grote beurs, maar wel eentje waar alleen vakmensen op afko men. Consumenten zijn er niet eens welkom. „Iedereen die je spreekt, kan wel iets voor je beteke nen", zegt Janine. „Dat is heel in spirerend en apart." Janine en Carin kwamen op de beurs terecht via hun distributeur in het emiraat. „Die heeft mijn man Carlo anderhalfjaar geleden leren kennen op een beurs in Kor- trijk", vertelt Janine. „Hij verkoopt in Dubai Europese producten, en zag er wel wat in om onze sappen daar te introduceren." Er waren al snel geïnteresseerden, waardoor de Zeeuws-Vlaamse sappen nu ver kocht worden in verschillende Oosterse hotels en op het vlieg veld van Abu Dhabi, de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emira ten. Dat is nog maar het begin, vinden ze bij het familiebedrijf, en daar door Martijn de Koning OOSTBURC - Meerdere partijen in de Sluise gemeenteraad zien niets in de geplande gemeentelijke bij drage van 100.000 euro aan de ves tiging van het ROC-hoofdkantoor in Terneuzen. Vooral de D66-frac- tie trekt van leer tegen meebetalen aan de komst van het kantoor naar Zeeuws-Vlaanderen. De twee Zeeuwse vestigingen van het opleidingscentrum, ROC Zee land en ROC Westerschelde, fuse ren komend jaar. Toen dat bekend werd, ontstond in Zeeuws-Vlaan- deren een lobby om het hoofdkan toor in Terneuzen te vestigen. Het zou de regio werkgelegenheid en inkomsten brengen. Het ROC ging akkoord, op voorwaarde dat onder meer de Zeeuws-Vlaamse gemeen ten meebetalen. D66 Sluis ziet daar niks in. „Dit al les komt niet voort uit rationele overwegingen, maar uit onderbuik- gevoelens en een Calimero-ge- voel", oordeelt D66-raadslid Al- bert de Bruijn. „Zo van: arrogant Middelburg pakt alles van ons af, maar dit hebben we mooi voor el kaar." Terwijl het besluit uiteinde lijk weinig voorstelt, vindt De Bruijn. „We moeten als gemeen ten flink bijleggen (Sluis en Hulst 100.000 euro, Terneuzen 500.000 euro, red.), en krijgen er weinig voor terug. Denken we nou werke lijk dat mensen die nu een koop woning in Middelburg of Zierik- zee hebben, straks hier komen wo nen omdat ze in Terneuzen wer ken? Welnee: die rijden gewoon op en neer. En dat kost het ROC handenvol tolgeld." De Bruijn vindt dat het hoofdkan toor best naar Middelburg kan. „Je houdt dat Zeeuws-Vlaamse geld plüs een boel reiskostenvergoedin gen dan over om in opleidingen voor onze Zeeuws-Vlaamse jonge ren te steken, zodat die in de buurt van hun woonplaats kun nen leren. Waarom wordt er bij voorbeeld niet gekeken naar sa menwerking met de bestaande middelbare scholen?" Francois Babijn (Lijst Babijn) laat soortgelijke geluiden horen, en ook Nieuw Gemeentebelang kan zich erin vinden. Wel hebben de fracties een andere mening over de besteding van het geld; D66 wil het, in overleg met het ROC, ge bruiken voor opleidingen voor Zeeuws-Vlamingen, Lijst Babijn wil er de bezuinigingen op subsi dies in Sluis deels mee terug-' draaien. De gemeenteraad praat donderdag over het voorstel. TERNEUZEN Ladies' Circle Zeeuws-Vlaanderen houdt vrijdag het discofeest Hits 4 Kids in het Hampshire Inn aan de Peter van Anrooylaan in Terneu zen. Jeffrey Schenk treedt op. De opbrengst gaat naar See and Smile; een groep plastisch chirur gen en oogartsen die kinderen in arme landen behandelen. De disco begint om 20.30 uur en gaat door tot 2.00 uur. Entree kost 15 euro. TERNEUZEN Vier metalcorebands staan vrijdag op het podium van De Pit in Ter neuzen. De Oostenrijkse groep In- arcadia opent rond 21 uur de avond. Vervolgens is het de beurt aan drie Engelse bands: Heart in Hand, The Dead Lay Waiting en, als hoofdact, The Eyes of a Traitor. Kaarten kosten 8 euro in de voor verkoop (onder andere via de site www.podiumterneuzen.nl) en 10 euro aan de deur. Tip? redactie@pzc.nl Hoe afwijkend kan een mens zijn van het gemiddelde? Die vraag kwam ter redactie naar voren toen een collega er uitgooide de zwem kunst niet machtig te wezen. Dat baarde opzien, zeker daar de provin cie deels beneden de zeespiegel ligt. Een andere collega schepte echter moed uit de bekentenis en sprak: „Ik kan ook niet zwemmen en ik ben kleurenblind. Verder heb ik geen rij bewijs en met schaatsen is het ook nooit wat geworden. Bovendien woon ik in een bijzonder dorp.". Vanwege de Wet op de privacy noe men we de naam van dat oord niet. „Dat je daar woont", reageerde een derde collega, „vinden wij helemaal niet erg, want waar kun je mensen als jij beter opbergen?" door Rob Paardekam BORSSELE - De indeling van de tol- lanen op het tolplein van de Wes- terscheldetunnel, bij Borssele, wordt vanaf vandaag aangepast voor meer veiligheid en een betere doorstroming. Er moet ook meer duidelijkheid ontstaan. Uit onder zoek is gebleken dat veel gebrui kers moeite hebben met de huidi ge indeling. Ze stellen dat er te vaak gewisseld wordt. Daarom is het de bedoeling dat de indeling van de lanen vanaf vandaag vrij wel altijd hetzelfde is. De linkse drie lanen in beide rich tingen zijn bedoeld voor mensen met een t-tag. In de lanen 4 en 7 kunnen mensen terecht met een creditcard, chipknip of tankkaart. Laan 7 is tevens bedoeld voor groot transport met een t-tag. Men sen die met contant geld willen be talen, rijden vanaf vandaag door de lanen 5 en 6. Deze indeling geldt dagelijks tussen 6 en 22 uur. Volgens de tunneleigenaar is de kern van de verandering dat het snelle t-tag-verkeer straks links houdt, en het trage vrachtverkeer rechts. Overigens wordt de snel heid waarmee de slagbomen in de t-tag-lanen opengaan, iets naar be neden bijgesteld in verband met de veiligheid van de medewerkers. MEEST CELEZEN 1. Snel aanleg rondweg Aardenburg 2. Jachthaven Cadzand dichtbij 3. Schap koopt pieren Terneuzen ZEEUWSE KELDER Ook gevoetbald afgelopen weekend? Stuur je ervaringen naar weblog De Zeeuwse Kelder via kelder@pzc.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Janine (rechts) en Carin Tazelaar maken de zoveelste Arabier enthousiast voor hun appelsap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26