in sporthal Bossenburgh zeeland 115 Groenlinks wil weten of Vlissingen rekening houdt met rechtszaak Andere indeling tolplein 1 JUWELIER MINDERHOUD maandag 31 oktober 2011 Meer vrijwilligers zijn altijd welkom, want het organiseren, opbouwen en afbreken is een hele klus. Jessica Grevinga Tysha is een van de vele verklede kinderen tijdens het halloweenfeest in Bossenburgh. foto's Lex de Meester Zuidstraat 66 WESTKAPELLE Westdijkstraat 27 ARNEMUIDEN www.juwelierminderhoud.nl BORSSELE - De indeling van de tol- lanen op het tolplein van de Wes- terscheldetunnel wordt vanaf van daag aangepast voor meer veilig heid en een betere doorstroming. Er moet ook meer duidelijkheid ontstaan. Uit onderzoek is name lijk gebleken dat veel gebruikers moeite hebben met de huidige in deling. Ze stellen dat er te vaak ge wisseld wordt. Daarom is het de bedoeling dat de indeling van de lanen vanaf vandaag vrijwel altijd hetzelfde is. De eerste drie lanen zijn bedoeld voor mensen met een t-tag. In de lanen 4 en 7 kunnen mensen te recht met een creditcard, chipknip of tankkaart. Laan 7 is tevens be doeld voor groot transport met een t-tag. Mensen die nog met con tant geld willen betalen, rijden vanaf vandaag door de lanen 5 en 6. Deze indeling geldt dagelijks tus sen 06.00 en 22.00 uur. Volgens, de tunneleigenaar is de kern van de verandering dat het snelle t-tag-verkeer straks door de linkerlanen passeert. Het trage vrachtverkeer zit uiterst rechts. Overigens wordt de snelheid van de uitrijslagbomen in de t-tag-la- nen iets naar beneden bijgesteld in verband met de veiligheid van de medewerkers. westslrate VLISSINGEN - De Vlissingse raads fractie van Groenlinks wil weten of de gemeente in de begroting re kening houdt met financiële conse quenties van de rechtszaak rond om de Fonteyne. Volgens raadslid Alex Soplantila kan die rechtszaak de gemeente wel eens vele tonnen tot enkele miljoenen euro's kopert als blijkt dat een aantal winkeliers daadwer kelijk recht heeft op schadevergoe- ding. Zijn fractie vindt dan ook dat het Vlissingse college van burgemees ter en wethouders snel met een antwoord moet komen omdat over anderhalve week de gemeen teraad zich buigt over de begroting voor volgend jaar. „Een negatieve uitspraak voor de gemeente kan verstrekkende gevolgen hebben", aldus het raadslid. Hij beseft dat de uitspraak van de rechtbank pas na de raadsvergade ring over de begroting plaats vind, zodat het dagelijks bestuur van de gemeente donderdag de tiende no vember nog niet de exacte gevol gen van de uitspraak uit de doe ken kan doen. „Maar wij willen graag weten wat de gevolgen kun nen zijn, zodat we daar rekening mee kunnen houden." Ook wil hij weten of er door het dagelijks be stuur al geld apart is gezet om een voor de gemeente negatieve uit spraak op te vangen. In totaal hebben twintig onderne mers een rechtszaak tegen de ge meente aangespannen omdat ze vinden dat ze door de bouw van winkelcentrum De Fonteyne one venredig veel schade hebben gele den. De bouw van dat centrum vond plaats van 2004 tot 2007. Om gedupeerde ondernemers tege moet te komen stelde de gemeen te in 2007 een regeling in, de zoge noemde Verordening Nadeelcom pensatie. De twintig die nu een rechtszaak hebben aangespannen, hebben niets uit dat fonds gekre gen. Etiketten - Gojfkarton ■HDPE folie LDPE folie Laminaatfolie Luchtkussenfolie - Massief karton Omsnoeringsband Stretchfolie •Tape Verpakkingsmachines Weststrate wil graag met u meedenken om uw product de bescherming en die uitstraling te geven die het nodig heeft. Aan de hand van uw klantspecifïeke wensen willen wij u graag een vrijblijvend advies geven om zo samen met u tot de perfecte verpakking te komen! Meer informatie? Neem dan contact op met Jasja de Bree via 0118 63 00 06 of mail naarjasja@weststrate.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 15