4 Cool' Halloweenfeest 141 zeeland Drukke kimonoshow in World of Silk Auto rijdt door na aanrijding meisje Op tal van plaatsen op Walcheren werd zaterdagavond Halloween gevierd. In de sporthal van basisschool De Houtuyn met succes voor de tiende maal. Vervuilers mogen van politie betalen Portemonnee gerold in winkel Lange Delft 5 JAAR 0% RENTE 5 JAAR GRATIS ONDERHOUD WWW.AUTOTEAM.NLl /7\ AutoTeam Man Vlissingen bedreigd en beroofd maandag 31 oktober 2011 Yuko Matsunaga (I) en Kawabe laten zien hoe in Japan een kimono gedra gen wordt. foto Lex de Meester MELISKERKE - De dames Yuko Mats unaga en Kawabe gaven zaterdag middag in World of Silk in Melis- kerke een druk bezochte show waarbij ze toonden hoe een kimo no gedragen moet worden. De show vormde de afsluiting van het seizoen. Mogelijk gaat het ate lier rond de Kerst nog een aantal dagen open. Anders moet het pu bliek wachten tot het voorjaar om de collectie Japanse kleding en ge bruiksvoorwerpen weer te bezich tigen. De Duitse Hanna Alten uit Kaarst, nabij Mönchengladbach was zeer te spreken over en de show en het atelier. Ze vertelde dat ze enkele ja ren gewerkt had in Japan en dat ze het heel bijzonder vond om in VLISSINGEN Een zestienjarig meisje uit Vlissin- gen is vrijdag gewond geraakt aan haar been nadat ze tussen 15.30 en 16.00 uur met haar fiets op de Nieuwendijk werd aangereden door zwarte Honda Civic. De be stuurder van die auto reed door zonder zich om het slachtoffer te bekommeren. De politie hoopt dat er getuigen zijn van het ongeval. Die kunnen zich melden via 0900-8844. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst HALLOWEEN door Emile Calon Ondanks de vele enge ge luiden, de griezelige aankleding en de spookachtige figuren vindt Sep Verburg het feest in de sportzaal van de Vlissingse basis school Houtuyn geweldig. Zelf heeft de negenjarige bewoner van de wijk Bossenburgh zijn gezicht verborgen achter een groot en eng masker en is hij vervaarlijk ge schminkt. Lachend en enge geluiden makend liep Sep zaterdagavond, samen met ruim honderd andere kinde ren, door het griezeldoolhof in die sporthal. Vanaf's ochtend waren 25 vrijwilligers uit zijn wijk bezig met het aankleden van de sport hal, met het ophangen van spin nen, het draaien van vloeibaar snot en het afplakken van te vrolij ke lampen. Voor de tiende keer werd daar het wijkhalloweenfeest gehouden. Het is zo populair dat er zelfs kinderen uit Arnemuiden, Koudekerke en Zoutelande aanwe zig waren. De tienjarige Sacha Hendriks was al voor de vierde keer present, zo vertelde ze terwijl ze samen met enkele vriendinnen zich kostelijk vermaakte. Ze vond het feest voor al 'heel cool'. Haar beide harts vriendinnen knikten ter bevesti ging- Jessica Grevinga keek zaterdaga vond tevreden rond terwijl het feest in volle gang was en kinde ren uitgelaten genoten en ouders vanaf de kant aan tafeltjes toeke ken. Samen met enkele andere wijkbewoners organiseert Grevin ga al tien jaar lang het Halloween feest. Volgens haar vragen kinde ren al vroeg in het jaar of het weer wordt gehouden. Ze merkte wel op dat meer vrijwilligers altijd wel kom zijn want het organiseren, op bouwen en afbreken is een hele klus. De kinderen waren zaterdagavond eerst de wijk ingegaan'om snoep te verzamelen bij die mensen die een poster voor het raam hadden hangen om daarna te verzamelen in de sporthal voor het grote Hallo weenfeest. Wat Grevinga betreft is het nog lang niet afgelopen met het organiseren van dit soort fees ten in haar wijk. Ze benadrukte ook dat ze het jammer vindt dat Bossenburgh zo vaak negatiefin het nieuws komt terwijl er volgens haar toch heel veel leuks gebeurt. Op tal van plaatsen op Walcheren werd zaterdagavond Halloween ge vierd. Zo ook in het Molenpark in Middelburg waar kinderen het 'Zwarte Betonmonster' moesten zien te verjagen door de banvloek 'Stadspark Molenwater voor nu en later' te kraken. Ook hier was het opvallend druk met ook heel veel kinderen die verkleed meededen aan het spel in het park dat geheel verduisterd was. Monteurs van Del ta hadden ervoor gezorgd dat geen van de lichtjes in of direct bij het park het deden zodat het er zeer donker was. Ook hier zorgden vele vrijwilligers ervoor dat de kinde ren een bijzonder spannende avond hadden. zo'n klein Walchers dorpje een dergelijke mooie en interessante collectie Japanse kleding te zien. Eigenaresse Guky van Hoegel toon de zich tevreden over de belang stelling voor het atelier. Ze kon niet vertellen hoeveel mensen het afgelopen jaar World of Silk be zocht hebben omdat ze dat niet bij houd. Volgens haar worden druk bezochte dagen afgewisseld met dagen dat ze nauwelijks mensen over de vloer krijgt. Trots liet ze wel het potje met 738,80 euro zien. Dat bedrag, alsmede wat za terdag nog werd opgehaald, wordt van de week over gemaakt naar het Japanse Rode Kruis om de slachtoffers van de tsunami bij te staan. MIDDELBURG De politie hield zaterdagavond in het Erasmuspark in Middelburg r drie jongeren aan na een melding L- over dat ze bierflesjes kapot gooi den op het speelveldje. Volgens de politie 'maakten ze er een enorme rotzooi van'. Een meisje (17) uit Sas van Gent en twee jongens (18) uit Oost-Souburg en Middelburg zijn aangehouden. Een vierde wist te ontkomen. Na verhoor zijn ze in vrijheid gesteld maar ze mogen op draaien voor de opruimkosten. MIDDELBURG In een winkel in de Lange Delft werd vrijdag de portemonnee van een 37-jarige vrouw uit Nijmegen gestolen. De portemonnee, met daarin meer dan honderd euro en persoonlijke papieren, werd in een onbewaakt ogenblik uit haar jas zak weggenomen. Elise van Dun, verkleed als spook, wordt in het Molenwaterpark belaagd door een duivel. officieel Opel Dealer LJ LA vo e I je v r i j Onderdeel von de Automotions Groep Goes Vlissingen Onze vestiging in Goes verhuist eind dit jaar naar CarVillage aan de Pearyweg te Goes. VLISSINGEN - Een 20-jarige Vlis- singer heeft gisteren, rond 2.00 uur, onder bedreiging zijn porte monnee af moeten staan aan twee voor hem onbekende mannen. De man fietste over het Kleiweg pad in zijn woonplaats en werd door zijn twee belagers van zijn fiets getrokken. Er ontstond een schermutseling en het slachtoffer werd gedwongen zijn portemon nee af te geven. Hij raakte niet ge wond. De verdachten reden in een busje. Eén van hen had blote ar men tot zijn elleboog. De andere had-een wit petje op. Lengte van beiden ongeveer 1.80 m. Beiden hebben een getinte huidskléur. De politie vraagt eventuele getuigen contact op te nemen via telefoon nummer 0900-8844

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 14