Skiën vanaf de voordeur v% 2i reizen 1 ^WiAgtagnaarfc verwennen. reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 29 oktober 2011 Veel mensen kennen de vakantieparken van Lan- dal als prima plek voor een weekeindje of week je weg. Het Ski Lifepark in Winterberg is een relatief nieu we loot aan de Landalformule. Het vakantiepark in Sauerland wil voorzieningen bieden die Neder landse gezinnen op wintersportva kantie op prijs stellen. Dus niet al leen een ligging vlakbij of direct aan de piste, maar ook een indoor- zwembad, kinderactiviteiten en -opvang, skiklasjes met Neder landssprekende leraren voor de kids, broodjesbezorgservice, een winkeltje voor de belangrijkste in kopen, een wasserette en natuur lijk een restaurant. Hier heb je vanuit het vakantie huisje een leuk uitzicht op de pis tes die zo het park binnen lijken te glijden. Er is voldoende natuur in de omgeving om ook zonder ski's op avontuur te gaan. ]e wordt ver leid er op uit te trekken, de omge ving te verkennen. Skiën in Winterberg is winter sport 'om de hoek'. Daar staat Winterberg om bekend. Voor veel Nederlanders is het slechts drie uurtjes in de auto, waarna je de skilift instapt. Juist vanwege die korte afstand is het gebied erg in trek voor een korte skitrip. Hoe wel daar door de files naar de sneeuw soms wel de nodige uur tjes afgesnoept worden. Maar we worden beloond, want als we in het park aankomen, moeten we door de kniehoge sneeuw ploegen. Op de pistes zie je de skiërs in ele gant tempo de pistes afsuizen. Om er te komen, hoefje nauwelijks iets te doen; geen skibus of auto met sneeuwkettingen. Bij je voor deur klik je de latten onder je ski schoenen en je glijdt zo het skige bied in. Ski-in/ski out, noe Winterberg men ze dat. Wat dat skigebied be treft, is er de laatste decennia heel wat vooruitgang geboekt. Sauer land heeft de tijd van een paar tra ge sleepliften en lange wachttijden achter zich gelaten. Er zijn inmid dels 60 skiliften, die 70 afdalingen met een totale lengte van 35 kilo meter, verdeeld over 6 skige biedjes ontslui- d in de toeristische infrastructuur in Winterberg. Inmiddels staat het stadje in de top-3 van de populair ste toeristische bestemmingen in Duitsland. ten. Volgens de plaatselijke VW komt het hooguit een of twee weekein den per jaar voor dat het zo druk is, dat er rijen voor de lif ten staan. Er is dan ook de laatste 5 jaar zo'n 100 miljoen eu ro geïnves- teer Foto links: De besneeuwde hellingen bieden een mooi sneeuwpanorama. Foto onder: Bij de voordeur doe je de ski's onder en stap je op de piste. foto's Mirjam van Twisk - Winterberg ligt op zo'n 300 kilometer van Utrecht. Het plaatsje heeft vele toe ristische voorzieningen. Het skigebied wordt groten deels besneeuwd door sneeuwkanonnen, er zijn meerdere pistes waarop ook 's avonds geskied kan worden. Verder zijn er lang- laufmogelijkheden, twee snowboardparken en tien rodelbanen. Sensatiezoekers kunnen als passagier mee in een bobslee op de wedstrijd- baan. Het Landalpark Winterberg telt 200 chalets. De huisjes variëren in grootte van 4 tot en met 16 personen. De luxe typen hebben sau na en solarium. Het prijsniveau van de ho reca is gematigd. Voor een bord spaghetti betaal je 6 euro. Een kleines Bier kost 2,50 euro, koffie 2,10 euro. H www.landal.nl www.landalskilife.nl www.winterberg.de Reageren? redactie.reizen@wegener.nl Af, -T'/l'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 89