Gezinsvriendelijk snowboarden [GS reizen@wegener.nl reizen En als Joost Bn antjes. K=1 024-3650360 Zaterdag 29 oktober 2011 Het imago van Laax in Zwitserland is de laat ste jaren veranderd. Gold de wintersport plaats jarenlang als een van de beste snowboardplekken in Europa, nu wordt ook met zwaar geschut ingezet op het keurmerk 'kindvriendelijk'. Dat moet ook wel, want de man nen en vrouwen die vanaf het eer ste uur op een snowboard ston den, zijn nu veertigers. De mees ten hebben kinderen, maar willen nog steeds op wintersport, nu met het hele gezin. Dus heeft Laax nu het Families lue/come-predikaat van het Zwitsers Verkeersbureau, het kwaliteitszegel voor familievrien- delijke bestemmingen. Dat hebben ze onder andere gewonnen met het Snow Wonderland, een pret park waar kinderen spelenderwijs leren skiën en waar Ami Sabi van tijd tot tijd opduikt, de tovenaar die de vriend is van alle dieren in het bos. Heb je kinderen die niet meer te vermaken zijn met een man die verkleed is als tovenaar, dan niet getreurd. In Laax is sinds een jaar ook de eerste Freestyle Academy van Europa. Een grote sporthal waar je op ski's, skateboard of mountainbike meer kunsten kunt verrichten dan een normaal mens voor mogelijk houdt. Heb je je al tijd al afgevraagd hoe schanssprin gers oefenen, dan heeft Laax een antwoord. Er is een schans van borstels met een grote bak eronder vol 'bakstenen' van donkergrijs piepschuim. De bak is 3 meter diep, dus elke sprong eindigt zacht. De Freestyle Academy heeft ook ramps en ridges, railingen waar je op je ski's overheen glijdt, of een houten half pipe, een soort halve rioolbuis met kunstsneeuw, om zigzaggend doorheen te zoeven. De half pipe is er ook in een versie met echte sneeuw, en wel de groot ste van Europa. Benjamin Furer, onze skileraar voor één dag, wil wel even voordoen hoe je er doorheen skiet. Al bij zijn eerste bocht komt hij volledig los van de sneeuw om soepeitjes te landen voor hij verder gaat. Zelfben ik al blij dat ik de half pipe weet te ne men zonder iets te breken. Laax, ze schrijven LAAX zelf met hoofdletters, is een gebied met in totaal 220 kilometer pistes, ver deeld over de dorpen Flims, Laax en Falera. Het grote voordeel van het gebied is de hoge ligging. Je kunt van de Vorab, met een top van 3.020 meter, naar beneden ski ën. Daarnaast telt het gebied nog vier lange dalafdalingen. Vanuit de telecabine die ons voor de verandering naar beneden brengt, lijken de gebouwen grijze suikerklontjes die willekeurig zijn geplaatst. Eenmaal dichterbij zie je dat het grijs Walliser quartz is, een steensoort waarvan er in de regio meer dan genoeg is. Ook in de appartementen vind je de steensoort terug, tegen de muur of gebruikt voor de prachtige gootstenen. Een van de appartementencom plexen is Rocksresort, door het tijdschrift Wallpaper tot beste ski- resort van 2010 verkozen. Wat daartoe zal hebben bijgedragen, is de ingetogen, minimalistische stijl. Nu eens niet hartjes gezaagd uit het overal in de Alpen rijkelijk ver tegenwoordigde grenenhout, maar keukenkastjes strak bekleed met onbehandeld eikenhout. Vergeet de badkamers niet, die met een druk op de knop verande ren in een stoomkamer, waarin je heerlijk kunt bijkomen na een dag op de pistes. Rocksresort bestaat uit 8 gebouwen met in totaal 122 appartementen. Er zijn 6 restau rants, van Burgers (een eenvoudi ge hamburgertent) tot Mulania, het gourmetrestaurant met 15 Gault Miliau-punten. Voor wie duurzaam skiën - voor zo ver dat mogelijk is - belangrijk vindt: het gehele complex voldoet aan de Minergie standaard, waarbij het gebruik van energie tot een mi nimum is. In Rocksresort is de C02-uitstoot neutraal. Vooralsnog is de bezetting in de wintermaanden beduidend hoger dan in de zomer, maar er wordt hard gewerkt om ook in de zomer gasten sportief bezig te houden. Haal je mountainbike maar vast van zolder. waS ooit het walhaf Kleine foto boven: Slope style snowboarden in Laax. foto Koen van Weel/ANP Grote foto onder: Je kunt niet jong genoeg de piste opgaan. foto Joost Brantjes OOSTENRIJK GenèVe Zürich ZWITSERLAND Laax Innsbruck kt Laax ligt op 900 kilometer van Utrecht. Met het vliegtuig is Zürich het dichtstbij. Meer info over de regio op www.iaax.com en over het resort op www.rocksresort.com. Maar - - Reageren? redactie.reizen@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 87