Zeeland PZCL Waterschap koopt pieren Veerhaven CONTACTA.NL ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 24 en 25 Geesten, heksen en zombies bevolken Biervliet Invoering wietpas twijfelachtig, illegaliteit al toegenomen Suikerbieten oogsten zonder slik op de weg Zaterdag 29 oktober 2011 Potenties Terneuzen zijn ook in crisistijd groot Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl RECREATIE Gemeente Terneuzen neemt alleen havengedeelte over door Wout Bareman TERNEUZEN - Waterschap Schelde- stromen koopt de pieren van de voormalige Veerhaven in Terneu zen. De rest van de haven, die nu hoofdzakelijk in gebruik is als jachthaven, wordt overgenomen door de gemeente Terneuzen. Die mag - is met het schap overeenge komen - ook bepalen welke bebou wing op de pieren is toegestaan. De gemeente wil exploitatie en on derhoud van de haven in handen geven van de gebruikers. Naast sleep- en bergingsbedrijf Multra ship en handelsmaatschappij De Hoop zijn dat twee watersportvere nigingen. Die moeten daarover nog wel sluitende afspraken met el kaar maken. Wethouder Co van Schaik (financi ën); „Die exploitatie en dat onder houd zijn cruciaal voor de toe komst van de haven. De gemeente is niet van plan daar geld voor uit te trekken. Het gaat jaarlijks om pakweg een half miljoen euro. Dat zullen de exploitanten voor hun re kening moeten nemen." Rijkswaterstaat wil al jaren af van de haven, die voor die dienst geen functie meer heeft. De verkoop wordt geregeld door het Rijksvast goed- en Ontwikkelingsbedrijf, de vroegere dienst Domeinen. Van Schaik gaat ervan uit dat de over dracht gepaard gaat met een finan ciële bijdrage van het Rijk, een soort 'bruidsschat'. „Het moet bud gettair neutraal blijven." De herinrichting en aanpassing van de Veerhaven voltrekt zich in fasen. Over de herinrichting van de haven zelf bestaat al overeen stemming tussen de gebruikers en de gemeente. Sleepboten en ande re 'beroepsschepen' krijgen een ruime plek toebedeeld aan de west kant, terwijl de watersport de rest van de haven inneemt. Het aantal ligplaatsen (nu iets meer dan 200) wordt uitgebreid. Faciliteiten als sa nitaire voorzieningen en het kan toor van de havenmeester worden op het water verwezenlijkt. De ge meente financiert wél de aankle ding van de Scheldeboulevard. Daarmee zijn ettelijke miljoenen gemoeid, die deels worden terug verdiend via de grondexploitatie. Er bestaan al geruime tijd plannen voor de bouw van een woontoren en een hotel aan de haven en ook de pieren kunnen worden be bouwd. Van Schaik verwacht dat de gemeenteraad de plannen be gin volgend jaar krijgt voorgescho teld. BIERVLIET - De 'enge figuren' die gisteren Bier vliet bevolkten, waren niet voor niets in hun rol gekropen. Maar liefst 250 deelnemers ken de de Halloweentocht door het dorp. De kleu- ters gingen op pad toen het nog enigszins licht was. Voor de oudere kinderen werd de spanning naar grotere hoogte gebracht door hen de tocht in het donker te laten lopen. On derweg moesten ze onder meer watermon sters, een geest, zombies, een gestoorde tand arts en bijzonder vals spelende muzikanten weerstaan. De Biervlietse tienerjeugd werd gedropt in het Braakmanbos. Zij kwamen daar onder meer heksen, spoken en een bewegend lijk te gen. foto Peter Nicolai TERNEUZEN - Advocaat André Beckers betwijfelt ten zeerste of het wel is toegestaan om van de Zeeuwse coffeeshops besloten clubs te maken door de invoering van een wietpas per 1 januari. De Maastrichtse raadsman, gespeciali seerd in softdrugszaken, stelt met nadruk dat de Raad van State heeft bepaald dat buitenlandse klanten alleen gediscrimineerd mo gen worden als overduidelijk kan worden vastgesteld dat zij voor overlast zorgen. „Is dat niet het ge val, dan mag dat niet." In Zeeland veroorzaken coffees hops praktisch geen overlast, dat is zeker het geval in Terneuzen. De enige overgebleven coffeeshop in Terneuzen, Miami, mag nog maar twee gram per klant verkopen, waardoor het bezoek verder is afge nomen, zegt woordvoerder Hans van As. Zo'n vijftig procent van de klanten komt uit België. Van As: „Wordt de pas ingevoerd, dan zal de illegale verkoop verder toene men. Nu zijn er in Terneuzen al vijftien tot twintig illegale verkoop punten." Of Miami juridische stap pen onderneemt, kan Van As nog niet zeggen. „We hebben nog hele maal niets op schrift gezien."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69